Odstoupení od smlouvy o dílo FVE

Od: Datum: 17.10.13 21:03 odpovědí: 6 změna: 19.10.13 19:10

Dobrý den ,

prosím o pomoc / radu .

Smlouvou o dílo jsem si nechal instalovat FVE ( fotovoltaickou elektrárnu ) .Předmětem smlouvy o dílo bylo dodání FVE o špičkovém výkonu 10,1 kWp.Ve smlouvě byla udána platba , instalace apod...

Dodavateli jsem uhradil 95% částky ujednané ve smlouvě , dílo jsem převzal protože bylo namontováno a zapojeno 05měs. tohoto roku.Cca po 14 dnech provozu jsem telefonicky dodavatele FVE upozornil na nesrovnalosti , FVE vyráběla ve špičkovém výkonu max. 7kWp.Telefonicky jsem opakovaně dodavatele žádal o nápravu stavu , nic se nedělo , nereagoval . Samozřejmě jsem částku nedoplatil . Před 3 týdny jsem to již nevydržel a poslal jsem písemně dodavateli reklamaci stavu se žádostí o nápravu . Reakcí na mou reklamaci byla předžalobní výzva ohledně doplacení celkové částky . Informoval jsem právního zástupce dodavatele na mou nespokojenost , reklamaci . Před týdnem jsem odelal druhou výzvu dodavateli FVE ( obě doporučeně ) se žádostí o nápravu stavu.

Hrozí mi za těchto okolností exekuce či soud?

Děkuji T.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.13 17:16

V tuto dobu panely nemají žádnou šanci podívat svůj maximální výkon, uvedený výkon je naprosto normální. Buď rád, že máš aspoň těch 7 kW, za pár týdnů nebudeš mít ani to...

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 19.10.13 18:30

Vzhledem k tomu, že se nejspíš nejedná o malé peníze, by asi bylo vhodné poradit se s právníkem, který posoudí konkrétní znění smlouvy. Je otázkou, zda můžete nedoplatit předané dílo (jehož kompletní převzetí jste patrně potvrdil), když se domníváte (to píšu proto, že vy něco tvrdíte, ovšem protistrana bude tvrdit opak), že má vadu. Možná se jedná o dvě záležitosti: 1) předání díla (je potvrzeno) a tedy jeho zaplacení, 2) vada díla (kterou v tomto případě bude muset někdo posoudit a říct ano/ne). Každopádně se s dodavatelem dohadujte už pouze písemně (papírovými dopisy).

Pozn.: Podařilo se Vám změřit výkon dodávaný samotnými panely, aby se případně dalo ukázat "jen" na mizerný měnič, jak Vám bylo raděno v minulém dotazu?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.10.13 18:47

No, I kdyby změřil max. výkon samotných panelů, tak by si podle mne moc nepomohl, protože svého maxima (to je asi těch 10 kW) dosahují jen při velice intenzivním osvětlení, které dostanou jen v létě. Tzn. v létě třeba 10 kW, ale v zimě třeba jen 5 kW nebo i méně.

Od: tomass*
Datum: 19.10.13 18:48

Ahoj všem , ano samozřejmě jsem jsi nechal udělat audit FVE .

Bohužel technik když zjistil že je vše v záruce nechtěl zasahovat do zapojení pouze napíchl měnič na PC a ptal se jestli se jedná o FVE s výkonem 7kWp protože tomuto parametru to odpovídá .

Když jsem sdělil ža se jedná o 10,1 tak mi řekl že to asi nebude pravda protože těchto parametrů nikdy od spuštění FVE nedosáhla . Takže chybu vidí v panelech - typ CHINA od ZSHINESOLAR o kterých nikdo nikdy v ČR neslyšel . Takže výsledek je ten že se mi dodavatel prodal výrobek ( panely ) které fyzicky nefungují jak mají .

Pro dalšího diskutujícího , výkon 7kWp byl měřen či dodáván ve špičku v létě nikoliv nyní v podzimních měsících kdy mi 10,1 kWp FVE jede max na 4kWp při ideálním špičkovém výkonu .

T.

Datum: 19.10.13 19:03

Není to "ZNShine"? Pokud ano, tak by na sobě moduly měly mít označení (viz odkaz), mj. i udávaný výkon. Z toho by snad šlo spočítat, kolik to teda opravdu má vyrábět.

Ohodnoceno: 1x

Od: hm®
Datum: 19.10.13 19:10

Jestli měnič obsahuje záznam měřených hodnot, tak by Vám mohl docela pomoci. Bylo by ovšem dobré, aby ten záznam nikdo nevymazal.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.