Vhodná zubní pasta proti kazům

Od: Datum: 17.10.13 13:24 odpovědí: 11 změna: 18.10.13 12:32

Dobrý den, jaká zubní pasta se vám osvědčila proti zubnímu kazu, možná i s bělícím účinkem. Nehledám reklamní hit ale zboží které má pokud možno testy účinnosti od FDA a podobně. Dík předem za tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mikki259*
Datum: 17.10.13 14:07

Dobrý den, mě se osvědčila Vademecum 2in1 :), asi jedna z lepších zubních past. Ale když jí zrovna nenatrefím ve slevě, koupím odol nebo colgaite. Musím říct, že mám pocit, že na značce či ceně absolutně nezáleží. Ve Snídani s Novou byl před pár dny odborník, se kterým toto řešili. Říkal, že otázka elektrických kartáčků je taky záležitostí jednotlivců, že to vůbec není potřeba. Stačí obyčejný kartáček, ne moc měkký, ne moc tvrdý. A pasta obsahující fluorid a chlorid. Pak už je na člověku jak moc si dá na čištění záležet a jaký výsledek se dostaví :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 17.10.13 16:00
avatar

Miki:naprostý souhlas*palec*Vademecum používám velmi dlouho,a je skvěláA opravdu záleží na tom,jak dlouho a jak precizně si člověk zuby čistí-já cca 5min 2x až 3x denně,a dentální nit-nezapomeňtePokud ji nemám,použiji alespoň párátko či žvýkačku.Co se týče dásní,také čistit-jemně masírovat,to je velice důležité-paradontóza je prevít,a my přece nechceme v 50ti letech chodit s protézama:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 15:17

Zubní pasta je pouze pomocník při čistění zubů. Rozhodující vliv na výsledek má zubní kartáček a doba, po kterou si zuby čistíš.

Poraď se se svou zubní lékařkou.

Já jsem vždycky kupoval tvrdý zubní kartáček a až asi před dvěma roky mne zubní lekařka doporučila ultra měkký zubní kartáček. Ten jsem zničil asi za dva měsíce a od té doby už používám pouze měkké.

Ono je důležité tím kartáčkem také promasírovat dásně a to se tvrdým kartáčkem nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 17.10.13 15:45
avatar

moje zubařka říká, že na pastě nezáleží. základ je pravidelné čištění zubů nejméně 3 minuty a nezapomínat na mezizubní kartáček, že prý je strašně důležitý (na kazy)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.10.13 15:52
avatar

Udělejte si někde poznámku, že máte napsat Ježíškovi o elektrický kartáček. Budete ho mít dlouhé roky a budete spokojenější, než když pod stromkem najdete tričko, které se vám nebude líbit :D http://braun.heureka.cz/zubni-kartacky/ S nabíječkou, ne na baterky!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 18:29

Elektrický kartáčej je nejhorší věc, co můžete an zuby použít. Pocit z takto vyčištěných zubů je skvělý, to ano, ale zuby pěkně trpí. Hlavice má tvrdé štětinky, protože měkké by v rotaci byly hned zničené a tak funguje jako bruska, kteár ničí zuby. Stejně tak se nedostane všude, právě kvůli tvrdým štětinám.

Stejně nevhodný je tvrdý kartáček. Opět se nedostane všude a ničí zuby.

Zuby nejlépe čistit měkkým zubním kartáčkem (a to, že se za 2 měsíce zničí je úplně vpořádku! snad si nechcete jedním kartáčekm čistit zuby celý rok). A tak dlouho dokud nebudou vyčistěné (u nádobí si taky neříkáte, že ho budete mít 5 minut a po uplynutí času toho necháte a půlka zůstane ve dřezu neumytá).

Pasta je lidský přežitek a firmy na tom staví, že nabízí pasty s vše možnými účinky a lidé na to slyší. Ovšem o pastu tak nejde, jde o techniku čištění a volbu správného nástroje tedy kartáčku.

Dobré je dále používat mezizubní kartáčky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.10.13 19:28

Budete ho mít dlouhé roky a Poměrně rychle odešli dva v převodovce a tím jsem s nimi skončil, za tu cenu je kartáčků...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 19:15
avatar

Ač nemám stejnou zubařku s "myse" říká ta moje to samé. Používáme doma Lacalut-ten který je zrovna v akci, ůstní vodu a hlavně mezizubní kartáčky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 10:34
avatar

Před chvílí mi od kamarádky přišlo toto: Kupujte zubní pasty podle značení na tubě. Zelená - přirozený obsah, modrá - přirozený obsah s lékem, červená - přirozený + chemický obsah, černá - čistě chemická reakce. *sok* Ještě jsem to nedomyslela, ale co to je přirozený obsah v pastě? Víte to někdo?

doplněno 18.10.13 15:07:

Naoko, děkuji vám. Zdálo se mi to dost na hlavu, neposílala jsem to dále. :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 18.10.13 10:46

Hoax , obtěžující nesmysl. A máte to samozřejmě přeposlat 10 lidem .

http://www.hoax.cz/hoax/pozor…pasty---barevny-pas-na-obalu/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 12:32
avatar

jeden zubní lékař kdysi v televizi povídal, že příliš nezáleží na tom, jakou pastou si zuby čistíte. Hlavní věc je, že si je čistíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.