Pujčka bývalému

Od: Datum: 17.10.13 12:20 odpovědí: 7 změna: 17.10.13 16:24

Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat zda mám šanci úspěchu u soudu.
Zaplatila jsem pujčku za bývalého partnera,s tím,že mi to měsíčně bude on splácet.Platila jsem i jeho alimenty pod stejnou podmínkou měsíčního splacení.
Bohužel se nyní nemohu domoci peněz zpět a bývalý partner se mnou odmítá komunikovat.
Pujčka byla vedená na jeho jméno a splacená z mého účtu.
Jsou tyto peníze nenávratně pryč,nebo mám šanci?
U alimentů se bývalý pertner do spisu u soudu přiznal,že vše platím já a on bude nucen mi vše splácet.To bylo,když jeho žena požadovala zvýšení alimentů.
Děkuji za odpověď
s pozdravem
Bartoňová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.13 12:54
avatar

Řekl bych, že šanci u soudu máte, protože vše můžete dokladovat výpisy ze svých účtů. Ale myslím, že by soud ještě požadoval doložit, jakým způsobem jste se snažila z partnera peníze dostat. Ústní dohodu těžko prokážete. Proto by bylo vhodné mu doporučeně poslat žádost co, v jaké výši, jakým způsobem ( číslo účtu, forma splátek?) a v jakém termínu vám má zaplatit Důrazně jej upozornit, že pokud do daného termínu peníze neobdržíte, věc předáte soudu. Uschovejte si kopii dopisu. Pak by si na něj mohl došlápnout exekutor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imbecilobijec
Datum: 17.10.13 13:58

Pravděpodobně dojedete na důkazní nouzi, takže Vaše šance je velmi nízká.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavla2013
Datum: 17.10.13 14:15

Můžete sice u soudu podat žalobu na vydání bezdůvodného obohacení, ale bude to na dlouho. Pokud za někoho něco platíme a nebo mu půjčujeme a je to větší částka, pak se určitě vyplatí jít k notáři a sepsat dohodu se svolením k přímé vykonatelnosti exekucí. Když nebudou peníze včas vráceny, předáte to exekutorovi a nemusíte běhat po soudech. Nebo ještě lépe: dlužník se bude takového postupu obávat a dluhy včas splatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wow
Datum: 17.10.13 15:10

Nemáte nikde nic upsáno. Přitel může klidně říct, že Vám peníze vrátil dne: 17. října 2013. Opak nedokážete neb jste si nic neupsala. Then End.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrcolina*
Datum: 17.10.13 15:29

Jak už tady bylo zmíněno. K soudu se moc netlačte, neboť důkazní břemeno je na Vás. Dokázat dluh je takřka nemožné. Ne, že bych půjčovat potřeboval..ale takovouhle hodnou přítelkyni bych také potřeboval. Zatím jsem měl zkušenost spíše stejnou jako Vy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: davidp*
Datum: 17.10.13 15:51

Dobrý den,

každopádně musíte napsat bývalému příteli výzvu na vrácení peněz tj. konkrétní částku, s popsáním toho, jak tato půjčka vznikla. Ve výzvě mu dáte termín, do kdy má tuto půjčku vrátit (s uvedením Vašeho čísla účtu) a pokud tak v termínu neučiní, podat žalobu za neoprávněné obohacení. Podle toho, co píšete, máte slušnou šanci se po čase k penězům dostat. Vy prokážete půjčení peněz, bývalý neprokáže jejich vrácení, tudíž bude muset peníze po rozhodnutí soudu vrátit.

David

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.10.13 16:24
avatar

co se skusit obrátit na nákou ověřenou inkasní společnost třeba si stím budou vědět rady?

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.