DPČ a dárcovství krve

Od: Datum: 17.10.13 10:02 odpovědí: 1 změna: 17.10.13 10:09

zdravím pracuji jako DPČ , Dohoda o provedení činnosti. Chci se zeptat zdali bych měl nějakou slevu na daních kdybych daroval krev nebo plasmu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 17.10.13 10:09

Dobrý den. Ano. Ale musíte mít u zaměstnavatele podepsané prohlášení k dani. Po skončení zdaňovacího období si musíte písemně u zaměstnavatele do 15.2 následujícího roku zažádat o roční zúčtování daňových záloh. Můžete si i do konce března následujícího roku podat sám daňové přiznání na finančním úřadu. Musíte předložit potvrzení o bezplatném darování krve, které vám vystaví příslušná transfuzní stanice. Daňový základ Vám v takovém případě bude za jeden bezplatný odběr snížen o 2.000 Kč. Samozřejmě vratka (přeplatek na dani) Vám vznikne pouze v případě, že nějaká daň byla odvedena. Máte-li z DPČ nízký příjem, dańová povinnnost nevznikla, pak není co vracet.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.