Jak pomoci dceri budovat sebevedomi

Od: Datum: 17.10.13 08:25 odpovědí: 5 změna: 18.10.13 12:15
avatar
Dcera 10let je citliva duse s velkou fantazii.smyslem pro čest.dokaze byt i vtipna.bezstarostna. Fyzicky je moc hezka...
Presto ma male sebevedomi v kontaktu s vetsinou spoluzaku. Deti ze tridy nejsou zvykle si obycejne hrat.neumi prijimat.kdyz je nekdo trochu odlisny.
Musim rict.ze dcera je opravdu trochu jina. Myslim.ze je odlisna i proto.ze ja i ex partner mame sve vlastni nazory (od mainstremu) na spolecensky system.skolstvi.zdravotnictvi...nevadi nam odlisnost...
Dcera rozumi nasim postojum a dokaze fungovat naprosto normalne (treba na skautu.kde ji berou takovou jaka je) ale jak je ve skole tak je nesebevedoma.nevi jak se vyrovnat s posmesky atd.
Nevim jak ji pomoci. Rozumove vime.co delat.ale jakmile je tercem nejakeho posmesku a naschvalu (coz si deti ve skole delaji bezne ze slabsich jedincu a je to brano jako norma) tak jeji sebevedomi klesne na nulu.neumi reagovat a tim posiluje pozici agresoru.
Jak v ni tedy posilit sebevedomi tak aby si dokazala uchovat svoji individualitu a v klidu vsechno ustala?
Diky

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.13 09:29
avatar

Možná to nebude malým sebevědomím, ale prostě povahou. Myslím, že by Vám mohli pomoci v pedagogicko-psychologické poradně. Nebo pokud se nebráníte různým "pseudovědám", doporučuji kineziologii.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 17.10.13 09:43

Dobrý den. Souhlasím s předchozí rádkyní, kineziologii také doporučuji. Jinak píšete, že i Vy a Váš partner jste "jiní, odlišní" . Dítě bývá zrcadlem svých rodičů, bere si z nich příklad. Pokud tedy Vy budete vyrovnaní, pak časem se s reakcí okolí smíří a srovná i dcera. Doporučuji dceru často chválit, o problémech s ní otevřeně mluvit. A pokud míra naschválů od spolužáků překročí únosnou mez, nebylo by od věci zajít za třídní učitelkou a promluvit s ní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 13:28
avatar

Znám psychoterapeutku, která "dělá" i děti. Pokud je pro vás dosažitelná střední Morava (nebo pokud vám stačí rada na dálku), napište mi do vnitřní pošty, dám vám kontakt.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.10.13 05:41

Dobrý den,

musíte ji jemně a trvale připomínat, že je to skvělá holka, ne proto co dokáže, ale proto, že je tím kým je. Každý den jí dávejte najevo svou rodičovskou láskou, že ji milujete proto, kým je a že nikdo jiný ji nemůže nahradit. Takto časem (ikdyž možná dlouhým) získá vědomí vlastní hodnoty a nebude mít podvědomou potřebu být lepší než ostatní. Myslím, že obecně je to dnes problém. Neustále si dokazujeme, že jsme lepší, protože si podvědomě myslíme, že jinak jsme k ničemu.

Aby se tímto vyvinulo zdravé sebevědomí a ne pýcha, dejte tomu správnou mez. Neříkejte jí, že je lepší než ostatní. Říkejte jí, že není o nic horší než ostatní a připomínejte jí originalitu každého člověka.

Taky spolu zkuste mít otevřený vztah. Pozorně naslouchejte jejim problémům. Potřebuje cítít, že existuje někdo, koho její problémy opravdu zajímají. Povídejte si s ní o nich a případně ji poraďte. Nepřikazujte ji však, jak se má zachovat. Konečné rozhodnutí by mělo být na ní.

Věřte, že časem se to zlepší. Odlišní lidé mají často velké problémy se zapadnutím do společnosti a trápí je to. Ovšem až do doby, kdy přijmou svou identitu a svou odlišnost využijí ke svému (a nejen svému) prospěchu.

Vaší dceři přeji hodně síly a radosti ze života a Vám hodně trpělivosti.

Noviny

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.10.13 12:15
avatar
Diky za tuhle citlivou.jemnou a dobrou odpoved!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.