Pokuta - půjčí mi znovu auto?

Od: Datum: 16.10.13 22:40 odpovědí: 14 změna: 17.10.13 19:35
Mam takovou fylozofickou otazku kdyby jste poprvé pujčili synovi auto co ma čerstvě papíry do jel do města pro něco.
Pujčili by jste mu ho znova kdyby vám řekl že dostal pokutu 100 kc za nerozesvicená světla?
Jsem pravě v této situaci a nevim jestli to doma vybalit?
Zaplatil jsem to na místě.
Dostane se to domu oficialní cestou nebo ne?
Děkuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jenda996699*
Datum: 16.10.13 22:42

Proč by ne? Rozscvícená světla je ta nějvětší trivialita jsou mnohem horší věci, alespoň podle mě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.13 22:44
Z takové maličkosti bych problém nedělal.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 16.10.13 22:47

Doma nic neříkej, tahle prkotina se ti stane ještě vícekrát. A nebo naopak, budeš si tu pokutu pořádně pamatovat a už se ti to nestane. Hoďně bezproblémových km.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.13 22:54
avatar

Za sebe říkám ano, klidně bych mu auto znovu půjčil. Rozsvícení světel je přestupek, ale nelze jej srovnávat třeba s projetím závor, červené, předjížděním na plné. To jsou čuňárny, to by byl důvod přemýšlet o tom, jestli je syn vůbec zralý na řízení auta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.13 22:55

Za prvé se to domů nedostane, je to vyřešeno blokovou pokutou a za druhé bych to jako rodič neviděl jako problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qwe*
Datum: 16.10.13 23:48

Stejně jako ostatní - nevidím v tom žádný problém. Auto bych samozřejmě znovu půjčil.

Když jsem jel s čerstvým řidičákem v půjčeném autě od rodičů - jela přede mnou policie - jeli neuvěřitělně pomalu (snad 25km/h), tak jsem na ně malinko tlačil a nedodržel jsem bezpečnou vzdálenost. Měl jsem vše v pořádku (řidičák, papíry od auta, připoután,...) a najednou zapnuli majáček a rozvítili nápis "STOP". Byl jsem přesvědčen, že mě zjebou za to, že se na ně moc lepím a nedodržuji pravidlo 2s. Policajt přišel k okénku a říká: "pane, buďte tak laskav a rozsviťte si světla"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 07:11
avatar

Je to maličkost a auto bych půjčila znovu. To jsou daleko, daleko horší věci: jízda pod vlivem, rychlost, předjíždění přes plnou...atd.

Za život se něco stane, stalo se, zaplatil jste, budete si to pamatovat pro příště a nebylo to až tak drahé. Tak co.

Rodičům bych to řekla/neřekla podle toho, jaké s nimi máte vztahy a jak se k Vám chovají zase oni. Možná v legraci: Tak teď už vím, že mám rozsvěcet světla, zaplatil jsem si za to, aby mi poradili. *:D* Jaga

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 07:54
avatar

Toto se může klidně stát i rodiči, takže bych z toho vědu nedělala a auto půjčila znovu. Za chybu jste zaplatil, myslete na to příště a dál to neřešte. To se opravdu stane i zkušenějším řidičům. Přeji Vám hodně najetých km bez nehod..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 08:35

To se může stát každému,jen mě zaráží ta pokuta 100 korun,to muselo být bez bločku,protože v dnešní době tak nízká pokuta nemůže být.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 08:42
avatar

stane se , priste si na to dej pozor a kdyz je to zaplacene tak proc to rikat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 17.10.13 08:45
avatar

jsem v podobné situaci, mám syna s "ještě teplým" řidičákem. Je pravda, že se mi moc nechce mu auto půjčovat, ale spíš proto, že se o něj bojím (no jo, matka pořád vidí ve svých dětech maličké... to vím). Ale ano, půjčím mu auto, a ze světel bych problém nedělala, protože to není nic hrozného...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 17.10.13 11:08

Byl jsem na tom stejně před dvěma lety. První pokutu jsem neřešil, nakonec jsem synovi nechal starou kraksnu na dojetí a jezdil novějším autem. Do půl roku přišel o 1500 za rychlost a 4500 za náhradní díly, když třikrát za sebou na ledě boural. Docela mě to i rozveselilo, protože jsem mu 3x za sebou říkal - není to nutný, tak nejezdi, k ránu bude led jak sviňa. Ovšem mládí neokecáš, dokud samo neokusí. Od té doby jezdí jen když musí, nebo opravdu velmi opatrně. Jak malé děcko, co nevěří, že kamna pálej, dokud nemá puchýř přes celou dlaň.

Stovku za světla bych vůbec neřešil, nakonec pokutu si platí sám, ani ti to nemusel říkat. Buď rád, že se svěřil, když mu to zakážeš, už ti o žádné pokutě nikdy neřekne. Nakonec - je plnoletej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 17.10.13 11:09

Pardon - až teď koukám, že se ptá syn a ne otec.

No, jestli to doma řekneš nebo ne je na tobě, my neznáme tvé rodiče. Já bych z toho nic nedělal, ale každý na to může nahlížet jinak. Tím, že jsi zaplatil hotově se to nikdy nikdo nijak nedozví, pokud to sám neřekneš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.10.13 19:35

Když jsem poprvé půjčoval auto synovi, tak jsem se taky bál, a chodil od okna k oknu. Ale postupně se to srovnalo, a dnes už mi to nepřijde. Zatím jezdí bez průšvihu, pokuta jen jedna, za sjeté gumy na firemním autě, takže spokojenost. Rodičům to neříkej, až za čas, až bude "vhodná konstelace". Jedno staré české přísloví praví: "co oko nevidí, srdce nebolí".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.