Uhradit škodu

Od: Datum: 16.10.13 18:26 odpovědí: 2 změna: 16.10.13 21:25

Dobrý den,

Prosím o vysvětlení "Obviněnému se ukládá, aby ve zkušební podmíněného odsouzení vedl řádný život a aby podle svých sil uhradil škodu, kterou trestným činem způsobil". Hlavně tedy tu druhou část "podle svých sil" . Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.13 19:53
avatar

Podmíněně odsouzený by měl v průběhu zkušební doby uhradit celou způsobenou škodu. Podle svých možností - naráz nebo formou splátek.

Pokud by odsouzený celou škodu neuhradil, bude soud zkoumat, z jakého důvodu, případně, zda škodu uhradit mohl.

Dospěje-li soud k závěru, že odsouzený škodu uhradit mohl, může na konci zkušební doby změnit podmíněný trest na nepodmíněný.

___ Více třeba zde.

doplněno 17.10.13 01:00:

Nebylo by rozumné spoléhat na to, že by soud snad něco nedohledal, nebo že by nepřišel na spekulaci. Stejně tak, kdyby si odsouzený pořídil další závazek, takže by na splácení škody měl méně prostředků (tento případ by pravděpodobně skončil vězením).

Škodu bude nutné zaplatit v každém případě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.10.13 21:25

je dohledatelné, jaké ůspory měl člověk pár dní před nabytím ůčinnosti? Pokud by je stihl vybrat v hotovosti musel by dokladovat, že se to neudělal spekulativně? Při dědictví notářka neumí dohledat banky zesnulého, soud ano?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.