Kam vzít děti v Praze?

Od: Datum: 15.10.13 20:20 odpovědí: 10 změna: 17.10.13 10:45

Zdravím všechny dámy i pány, potřebuju poradit, manželka odjela na 3 týdny do lázní, takže jsem s rošťákem doma já a až teď vidím, jak moc je to náročné. Po týdnu už mi dochází nápady, jak ho zabavit, proběhly všechny možné hry, pouštění draka atd. chce chodit ven, nevíte o nějakých akcích pro děti v Praze?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: davidp*
Datum: 15.10.13 20:46

Dobrý den, co ho vzít do aquaparku?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.13 20:50

Dobrý den, zkuste nějaké stránky např.

http://www.mestoprodeti.cz/ti…y-na-akce-pro-deti/praha.html

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.10.13 06:35
avatar

Důležité je, jak jsou děti staré, zda kluci nebo holky a co je baví. Také, jestli jste přímo z Prahy, či někde z venkova a je dětem Praha vzácnější.

My máme do Prahy 100 km, pro děti tam bylo všechno nové, ve všem viděly velký zážitek. Stačila třeba u jen projížďka metrem a byly paf. Přijeli jsme na Hlavní rychlíkem, šli pěšky přes Václavák a došli na Staroměstské náměstí. Orloj byl dalším ze zážitků. Potom přes Karlův most. Dalším objektem, který vnuk miloval, bylo technické muzeum. Tam by vydržel celý den, zvláště, když pod muzeem otevřeli "uhelný důl".

Pražský hrad, střídání stráží, výšlap na Petřín, prohlídka Prahy z rozhledny, pak jsme se něco nachechtali v bludišti. Zpátky už sotva nožky táhly, tak jsme sjeli dolů lanovkou a k nádraží tramvají či metrem. Ve vlaku hned usnuli.

Pokud jste z Prahy, máte tohle všechno už asi za sebou a ne jednou. Tak snad ještě ZOO, ten akvapark, jak už rádci radili, muzeum voskových figurín, Království železnic. Ale v Praze se pořád něco děje, určitě se prima zabavíte. Jaga.

doplněno 16.10.13 06:36:

Teprve teď jsem si pořádně přečetla, že jde o jednoho "rošťáka". Ten bude v Technickém muzeu jako ryba ve vodě. *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 16.10.13 07:55

Podle počasí. Když je hezky, tak na věž Staroměstské radnice - kuriozita, místo schodů jsou skloněné plošiny. Kdo kdy šel do věže a nešel po schodech. A samozřejmě staroměstský Orloj s kohoutkem na konci. To si bude dlouho pamatovat. Pokud se nebojí schodů, tak i do věže Prašné brány.

Když bude pršet, nadchne vás oba Národní technické muzeum - všechny expozice. Možná je přístupné i Národní museum na Václavském náměstí?

Také je zajímavý výlet autobusem č... na Ruzyňské letiště, vidět cvrkot a start a přistávání letadel. Možná je přístupná i expozice letadel na letišti v Kbelech. A pokud nevadí historie, tak se podívat na Žižkov do Vojenského historického musea a na největší jezdeckou sochu našeho nejznámějšího hejtmana Jana Žižky. A sochy - podívejte se i na sochu svatého Václava a čtyř patronů české země na Václavském náměstí.

Pokud máte zájem o indiány, zaujme vás Náprstkovo museum. A když už tam budete, možná zajdete do strohé, ale historií dýchající Kaple Betlémské, kde kázal mistr Jan Hus, v roce 2015 bude smutné výročí jeho odsouzení císařem Zikmundem a kostnickým koncilem 1415.

Mašinky, vláčky - podívejte se na Smíchově do Království železnic na model elektrických vláčků, nebo pokud bude krásné počasí, jeďte vlakem po pražském Semerinku ze Smíchova po klikaté trati s krásným výhledem na Prahu až do Zličína.

A co takhle si udělat výlet na Vyšehrad a dívat se dolů do míst kam skočil Šemík s Horymírem, nebo i jen procházkou z Pankráce na Kavčí hory k české televizi a podívat se dolů na Prahu. Atd...

Nezapomeňte na sladkou tečku, každý výlet můžete zakončit nějakou dobrotou, zmrzlinou, limonádou, kuřátkem s hranolky apod, ať máte z výletů radost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 16.10.13 08:33

Předpokládám, že v ZOO jste už byli...běhá tam slůně a bere rodičům větve na kousání - mj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 16.10.13 08:35
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenickalysa*
Datum: 16.10.13 13:46

Padlo tady už dost návrhů, tak snad si ještě něco vybereš, napadlo mě ještě kouknout se do nákupních center, nebo na stránky nákupáků, mívají tam celkem často různé aktivity, kterých se děti mohou zúčastnit, například když jsem koukla na webovky galerie Harfa, tak jsem narazila na cirkusovou show nebo nějaké dětské úterky. Mrkni, mají snad různá představení, třeba vyberete. http://www.galerieharfa.cz/cs/#/detske-uterky/ :) držím palce

Datum: 16.10.13 18:57

Jé, díky to je super nápad a koukám že tam mají i YOBAR! Paráda

Datum: 16.10.13 14:10
avatar

Milý Luboshi, měl byste se stydět. Vypadal jste jako prima táta, který chce klukovi co nejlíp zaplnit volné chvíle. Bezva.

Ale vypadá to, že máte paní v lázních a doma místo ní bokem nějakou milenku. Nebo kdo je ta Lenička Lysá, která Vám tady radí z vašeho počítače? To si nakonec musíte vyřídit sám. Ale je ošklivé si dát otázku a sám si pak odpovídat. A pokud Vám náhradnice Lenička chtěla snad poradit, nemusela s tím lézt z Vašeho počítače na širokou veřejnost, ale mohla Vám to poradit přímo "do huby", jak to už kdysi s velkou noblesou radil Vlasta Burian. /ve filmu U pokladny stál/

Není pěkné, když se Vám lidé snaží skutečně dobře poradit a Vy si z nich jen utahujete /ať už sám, nebo s Leničkou/. Howhg. *cert* Jaga.

doplněno 17.10.13 06:49:

A jéjé, vy jste rozvětvená famílie - kromě Leničky Lysé máte ještě Dejvika. Neperete se vespolek u jednoho počítače?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 10:45
avatar

? jak jste na to prisla?

Drzme se k tematu a nereste milenky tazatele.

Osobne bych v Praze navstivil morsky svet na prazskem vystavisti.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.