Air bank - účet zdarma?

Od: Datum: 14.10.13 10:54 odpovědí: 14 změna: 14.10.13 15:25

Nevíte, zda je účet u Air bank zdarma? Mají na webu dvě varianty, malý a velký tarif - malý tarif je zdarma, velký za 100 Kč měsíčně, ale nevidím mezi nimi žádný rozdíl.

Je tedy Air bank, ta malá varianta, zcela zadarmo? Mám účet u Fia, ale chci trochu diverzifikovat, ať nemám všechno najednom účtu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.13 11:09

http://www.airbank.cz/cs/bezn…-ucet/cenik-a-poplatky/cenik/

u air mám jen spořící, ten je zadara.

Jestli chceš úplně zdarma, fio je jednička a má propracované bankovnictví, můžeš si pořídit další podúčty, i když dnes mizerně úročené.

Pokud máš pohyb na běžném účtu min 10tis, vem equa bank, pak je běžný účet zdarma, spořící účty mají úročení 1,6% bez podmínek, 1,8% s podmínkou, že nic nevybereš v daném měsíci. Pokud nemáš pohyb min deset tis, ale máš celkový zůstatek na všech účtech min sto tis, je běžný účet taky zdarma. Bankovnictví je lépe přehledné než u air bank, ale mně se víc líbí fio. Jinak u equa bank jsou výběry zdarma ze všech bankomatů. Karta je bezkontaktní. Limity si upravíš v bankovnictví.

Ohodnoceno: 0x

Od: myse®
Datum: 14.10.13 11:17

Airbank má tu malou variantu zdarma - ale je tam omezen počet transakcí a tak... takže ty ostatní "nad limit" jsou pak zpoplatněny. Záleží na tom, k čemu účet potřebujete... Líbí se mi spořící konto, líbí se mi u nich spoření "do obálek" na cokoli, líbí se mi jejich internterové bankovnictví... (srovnávám jen s GE a Reiff.) A hlavně můžu vyřídit vše přes internet a nemusím chodit nikam na pobočku... (ale provozní dobu poboček mají skvělou, ne jak jiné banky...)

Od: jirbar*
Datum: 14.10.13 11:48

Tak to jsem si nevšiml. Air při té bídě má jedny z nejvysších úroků. Mám běžný i spořicí a nevím o poplatcích. Ten běžný za určitých podmínek je úročen jako spořicí.Bezkontaktní karta. Jedině výběr z bankomatuje 25 Kč. Takže vybírám u MBank většinou zdarma či za 9 Kč. A Air má svůj bankomat zdarma v místě které každou neděli navštěvuji, takže pro mne žádný problém.

Od: bau
Datum: 14.10.13 12:05

Aha, tak teď už chápu. Bylo mi divné, proč by někdo platil za velký tarif 100 Kč, když by nebyl žádný rozdíl s malým tarifem, který je zdarma.

Omezení na počet transakcí mi nevadí, poslal bych si tam tak 1-2x měsíčně peníze a možná 1-2x použil kartu.

Jde mi jen o diverzifikaci, proto hledám účet bez poplatků, hlavní účet si nechám u Fia.

Další důvod, proč chci víc účtů - příští rok chci požádat o úvěr (budu potřebovat cca 200 tisíc na investice) a Fio moc úvěry neumí. Co jsem četl, tak Air bank je v úvěrech proaktivnější, ale chtějí právě vidět historické obraty na účtu. Proto se poohlížím po jiném účtu už nyní a po pár měsících bych si u nich požádal o úvěr, předpokládám, že předchozí transakce zohlední.

Od: jirbar*
Datum: 14.10.13 12:34

Kde jste vyčetli ty transakce. Velký tarif má zdarma výběr z bankomatu a zaslání výpisu poštou. Ovšem za 100 Kč

Datum: 14.10.13 15:07

To by mne také zajímalo... podle mne si to vycucal z prstu, protože banka nic takového v ceníku nemá a z vlastní zkušenosti vím, že ani nic takového neúčtuje.

Datum: 14.10.13 12:13

Promiňte, ale plácáte nesmysly... AirBank nemá nijak omezen počet transakcí na účtu. Tudíž ani je u malého tarifu nijak nezpoplatňuje.

Co se týká tazatele... v čem nevidíte rozdíl? Airbank má ceník tak jednoduchý, že to už více snad ani nejde...

Malý tarif = vedení účtu zdarma, zpoplatněno: SMS po pohybu na účtu (nemusíte aktivovat), výběr peněz v bankomatu u Sazky či na přepážce jiné banky, zaslání výpisu z účtu poštou či opakované zaslání PINu ke kartě.

velký tarif = vedení zdarma + všechny výše uvedené služby též zdarma.

viz: http://www.airbank.cz/cs/bezn…-ucet/cenik-a-poplatky/cenik/

doplněno 14.10.13 15:05:

ooops, tak samozřejmě velký tarif není zdarma... to jsem se upsal, je za 100,- Kč na měsíc, jak správně upozorňuje kolega Stirecek...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.10.13 12:26

Přišlo mi podivné, proč by někdo platil 100 Kč měsíčně, když nemusí

Datum: 14.10.13 12:36

To máte jednoduché... existují lidé, kteří chodí z bankomatu vybírat po stokorunách podle toho, jak potřebují... v tom případě je pro ně vhodnější zaplatit 100,- za Velký tarif a mít výběry zdarma. Já třeba zase vše platím kartou, či přes elektronické bankovnictví a hotovost v podstatě nepoužívám (opravdu velmi vyjímečně), takže mám Malý tarif a vedení účtu zdarma.

Tohle vše ale platí čistě pro AirBank. Lidé mají různé potřeby a podle toho si pak vybírají banky. A jak už jsem napsal dříve... kolega plácnul nesmysl, protože AirBank skutečně nezpoplatňuje pohyby na účtu (od nějaké transakce). Žádnou takovou položku u nich nenajdete a z vlastní zkušenosti vím, že mi nikdy nic takového neúčtovali.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.10.13 13:24

Přečti si ten ceník pořádně. U malého tarifu platíš 10kč za výběr u sazky a 25kč za výběr u cizího bankomatu. Velký tarif tohle má zdarma. Když ale máš velký tarif a s výběry to přeháníš, můžou ti tarif změnit a výběry zpoplatnit. První čtyři měsíce poplatky vrací, ale pak už platíš, nicméně pokud se ozveš, poplatek ti vrátí.

doplněno 14.10.13 13:25:

Velký tarif zdarma je samozřejmě za sto kč paušál.

Datum: 14.10.13 13:29

Tak si to založ u mBank, nebo Zuna.

Datum: 14.10.13 15:11

U Zuna je potřeba každý měsíc utratit kartou 5000 Kč, aby byl účet zdarma.

Datum: 14.10.13 15:25

Ale to mluvíte o "Účtu plus", který bez té 5000 útraty stojí 68,- Kč měsíčně. Obyčejný "Účet" je u ZUNO zdarma.

Ohodnoceno: 1x

Od: abcd*
Datum: 14.10.13 12:57

Ano účet je zdarma, k tomu i první dvě platební karty. Letmým pohledem do ceníku lze zjistit, že u malého tarifu na rozdíl od velkého jsou zpoplatněny sms o pohybu na účtu, výběry z bankomatů v ČR/EU a zaslání výpisů/PIN poštou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.