Nejste přihlášen/a.
Co byste vytkli této definici demokracie nebo k ní doplnili? Demokracie je forma politického zřízení, případně státu, kde mají všichni plnoprávní občané právo účastnit se na správě a řízení státu, možnost svobodného rozhodování a zdrojem moci je lid. Zakládá se na principu podřízenosti menšiny většině a uznání svobody i rovnosti občanů. Děkuji.
... dovolil bych si vytknout, že v demokracii je uznávaná většina i v případě 51% ku 49% menšině. Zde si myslím, že by měl být poměr většiny a menšiny lépe definován. Když 102 lidí říká tak a 98 onak, nepřipadá mi to jako většina proti menšině. můj názor.
Jak je to s demokracií u SVJ, kde se vyžaduje na shromáždění přítomnost většiny a rozhodne většina z přítomných, ne tedy> 50%? Běžně se uznává hlasování> 50 %, nebo kvalifikovaná většina (co je kdy stanoveno), a co na demokracii Ústava? A jak je to s volbou politických stran?
Tato definice je krásná, ale bohužel vyprázdněná a v realitě neuskutečněná.
Stejně jako byla definice komunismu.
Proč?
Podle této definice jsme v demokracii nikdy nežili.
A v parlamentu vždy byly nedemokratické strany.
proč?
Protože v parlamentu docházelo k přeběhlictví
a tím byla deformována vůle většiny při přijímání zákonů.
Které strany zneužívaly přeběhlictví
by mělo soudnému člověku být zřejmé
a tyto strany se dokonce snaží o přízeň
v nadcházejících volbách.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.