Mezizubní kartáček - jakou značku a typ?

Od: Datum: 13.10.13 17:34 odpovědí: 9 změna: 17.10.13 11:00

Dobrý podvečer,

jakou značku a typ mezizubního kartáčku používáte?Já vyzkoušel dvě značky (Spokar,TePe) a jde mi o to,že mezi určité zuby jej prostě nedostanu (co vím,tak nejmenší velikost je 0,4 mm).Moje zubní hygienistka ho tam sice narve,ale to mám hlavou zcela zaraženou do křesla,pak se tam sice dostane,ale úplně cítím,jak mi ten drátek hobluje z boku zub,to asi není zrovna ideální,ne?Podle ní to teda tak má být.S dentální nití se tam dostanu,ale to je prý jen doplňkové čištění.Doporučíte mi něco?

Díky a hezký večer:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zuby
Datum: 13.10.13 17:47

ještě jsou kartáčky Curaprox.Nejmenší je myslím ten zelenomodrý.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.10.13 17:52

Značku netuším (myslím, že Curaprox) ale mám modrý, červený a žlutý-každý je jinak silný, musím použít všechny a pamatovat si kam který jinak je to o život. Manžel používá raděj dentální párátka a nit. Jeden univerzální mezizubní mám Curaprox-žlutý na dlouhém držátku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.10.13 18:04

Každý máme různé zuby s různýmí mezerami. Pokud nemáte pravidelné mezery, tak vyzkoušejte různé velikosti a třeba dvě šířky stabilně používejte. Neperte kartáček tam, kam se lehce nevleze. Zničíte si sklovinu a též tenký kartáček ohnete, nevydrží Vám dlouho. Z něčeho je ten kartáček vyroben, nějaký drátek, štětinky, tak to má vymezenou šířku. Stačí pouze ta m. nit. Hygienistka drží kartáček proti Vám, má dobrý úhel, což se Vám nemusí podařit. Neberte to jako povinnost, dogma, ale řiďte se svým pocitem. Když přes to vlak nejede, tak nejede. Tak mě napadlo, neexistuje zubní nit se štětinkami? Ta by byla tenká, třeba by se vešla. Zeptejte se na to té zubní hygienistky.

Ohodnoceno: 1x

Od: mmmooo
Datum: 13.10.13 18:18

Mám podobný problém, navíc mi z toho ještě teče krev. Používám (jak zubní, tak mezizubní) kartáček Curaprox, dle mého názoru jsou nejlepší. Mysím si ale, že by to mohla (alespoň z části) nahradit ona zubní nit.

Od: dobrman*
Datum: 13.10.13 18:42

Já používám Curaprox na radu mé zubařky, ale bojuju s tím také. Zkrátka to neumím, kartáček se mi zohýbá, dásně mám rozpíchané a myslím si, že nadělám víc škody než užitku. Přitom zubařka mi to projede bez problémů, asi je to i tím, že já si tam tak dobře nevidím

Já vidím řešení taky v dentální niti, kam se nedostanu kartáčkem, tam požiji nit

Od: pb®
Datum: 13.10.13 19:32

Mám úplně stejný problém. I ten nejmenší mezizubní kartáček narvu jen někam a za použití velké síly a důsledkem je krvácení. Takže na to co? Kašlu. Používám mezizubní nit a to ještě jen voskovanou, protože nevoskovaná by se mi mezi zuby utrhla a pak bych lovila kousky nitě uvízlé mezi zuby, nic příjemného. Po normálním vyčištění pastou a zubní niti používám ještě jednosvazkový kartáček a ústní vodu. I s touhle podle hygienistek nedostatkovou péčí mám zuby a dásně v lepším stavu, než většina populace. Co je krvácení dásní neznám a plomby mám pravda už tři, nicméně první jsem měla v 16ti letech a poté dalších asi 16let nic, až jsem si pořídila dva kazy po porodu. Takže suma sumárum, za život vrtáno 3x. Co to je oproti tomu, když má někdo ve 30ti už korunky nebo o zub přišel úplně.

Datum: 13.10.13 20:24

Používám OrHit, cenově bezkonkurenční. Kde mi nevleze projíždím nití.

Od: ruze®
Datum: 13.10.13 23:49

Kupuji si v Lídlu obyčejné Dentalux,6 ks za 50,- a jsou tam různé velikosti,myslím od 2,5-4,5 a nevleze-li do některé mezizubní škvírky jeden,vleze druhý nebo třetí... :--)) Mám je na měsíc až 6 týdnů a díky nim jsem už 2 roky neměla žádný kaz a k zubaři chodím na preventivky co půl roku.Na co dávat 100,--200,-za údajně lepší značku v lékárně nebo jinde,důležité je se je spíše správně používat a je jedno,zda jsou drahé nebo levné.

Od: ivana525*
Datum: 17.10.13 11:00

Já používám nejmenší růžový TePe. Mezi některé zuby se také nevejde a zubař říkal, že to nevadí, že ho tam silou nemám cpát.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.