Dopis od hospodářské kriminálky

Od: Datum: 13.10.13 16:40 odpovědí: 7 změna: 13.10.13 18:16

Dobrý den

§158 odst.7 trestního řádu? Předmětem podání je vysvětlení Hrdina Dožádání. Nějak tomu nerozumím. Nejsem si ničeho vědom že bych způsobil. Díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.13 16:49

Proto si tě přece zvou, aby ti to připomněli. Ale vážně - někdo tě mohl někde uvést jako svědka něčeho. Třeba i zaměstnavatel, pokud se jedná o nějakou krádež a pod. Pokud máš čisté svědomí, tak není čeho se bát a je zbytečné si dělat starosti předem.

doplněno 13.10.13 16:52:

Nikdo ti nic nesmazal, bylo vloženo přesně tak, jak jsi to odeslal.

Ohodnoceno: 0x

Od: johhan
Datum: 13.10.13 16:45

Admin mi smazal asi část otázky, chtěl jsem se zeptat co znamená, když mi přišel dopis od hospodářské kriminálky kde se uvadí abych se dostavil k podán vysvětlení podle §158 odst.7 trestního řádu?...

Datum: 13.10.13 16:58

Zvou si vás k podání vysvětlení před zahájením trestního stíhání. Máte povinnost výzvě vyhovět. Na druhou stranu, pokud máte vážné důvody se nedostavit, můžete se prokazatelně omluvit a dohodnou další termín,...takže asi tak ve zkratce.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.10.13 17:01

Stačí porozumět psanému textu: podání vysvětlení. Nejsi zatčený, jenom se tě chtějí na něco zeptat - třebas na něco, co udělal někdo jiný a policie si myslí, že bys něco užitečného mohl vědět.

Ohodnoceno: 2x

Od: johhan
Datum: 13.10.13 17:21

Díky za odpovědi, jsem ještě mladej sokolík a tento dopis mě znepokojil. Inu si budu muset vzít volno :-/

Datum: 13.10.13 18:16

"Sokolíku" stačí se mrknout na jimi uváděný §. Viz: § 158 (7) :

Policejní orgán je oprávněn vyzvat osobu, aby se dostavila k podání vysvětlení ve stanovené době na určené místo; v řízení o zločinu je osoba povinna výzvě vyhovět ihned. Jestliže se osoba, která byla řádně vyzvána k podání vysvětlení, bez dostatečné omluvy nedostaví, může být předvedena. Na to a na jiné následky nedostavení (§ 66) musí být taková osoba upozorněna.

Není třeba se obávat ničeho a neznamená to, že jste něco provedl Vy...

doplněno 13.10.13 18:18:

Můžete pročíst více zde:

http://zakony.kurzy.cz/141-1961-trestni-rad/paragraf-158/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.10.13 17:51

Syn byl jednou pozván na policii jako svědek a součástí dopisu bylo i omluvenka pro zaměstnavatele a informace, že po předložení jízdního dokladu mu bude tento uhrazen. Je to ale více než 10 let, takže nějaké změny třeba již nastaly.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.