Maggi -polevkove kořeni

Od: Datum: 11.10.13 20:48 odpovědí: 11 změna: 13.10.13 13:35

Zdravim všechny zde a zajima mě Vaš nazor na Maggi=polevkove kořeni,protože ho použivam,kde se jen da mooc mě chutna Přečetl jsem si složeni na obalu a domnivam se,že tam nic zdravi škodliveho neni.Co řikate?Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.13 21:12

U nas se vzdy rikavalo, ze to jsou rozemlety kosti.:) ...Me osobne nechutna a nepouzivam ho.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.10.13 21:26

Jako dítě jsem slyšela, jak mamince říká v obchodě řezník, že jsou to rozemletá kopyta *blee* a tak mi to utkvělo (dlouze jsem o tom přemítala a představovala si, jak těm kravičkám řežou ta kopýtka a rozlítostňovala jsem se nad tím), že maggi vůbec nepoužívám.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.10.13 21:22

Nevím - jsem zastáncem toho uvařit jídlo tak, aby už podobná dochucovadla nebyla potřeba. Ale nejsem zas puritán, co by je ostatním vyrážel z ruky. Každá máme jinou chuť a když to někomu chutná, tak ať si toho tam naleje třeba kýbl. Osobně Maggi apod. používám jen zřídka. Ještě k té škodlivosti zdraví - Maggi obsahuje L-glutaman sodný (E621), který dvakrát prospěšný není...

Datum: 11.10.13 21:23

pouzivam , chutna mi a budu pouzivat , je to smes koreni a vic neresim

Od: martondra
Datum: 12.10.13 08:12

Datum: 12.10.13 12:51

tak jsem si vše přečetl a vyšlo mě,že mohu moje oblibene Maggi vesele použivat i nadale neni to nic co by memu zdravi pomahalo,ale zas jsou horši svinst...co kupujeme a jime-diky za Vaše nazory přatele

Datum: 12.10.13 13:19
Ono je to jako se škodlivostí glutamanu - glutamátu. Všichni vědí z médií jak moc je škodlivý a přitom se nikdy v žádné studii na dospělých nic takového neprokázalo. Jediné co se snad potvrdilo že zhoršuje stav u dětí postižených hyperaktivitou. Přesto nám každá druhá reklama na polévky bude tvrdit že je ta jejich lepší než jiné protože neobsahuje glutamát. Že je v ní o to víc soli se samozřejmě nehlásá :-D

Datum: 12.10.13 21:19

Pokud jste zdráv, používejte to klidně dál.

Od: jumba
Datum: 13.10.13 09:42

Myslím si, že když to používáte do polévky, tak to není nic strašného.

Ale můj spolubydlící na privátě toto koření používá i jinak. Chleba si pořádně pokape Maggi kořením,plácne pár plátků salámu, sýr, rajče, nebo okurku. A toto je jeho večeře i snídaně po celý týden. Už jsem to s ním řešil, protože já to zase nemůžu ani cítit, smrdí to po celém pokoji. Tak si jdu zatím zaběhat, když si chystá hostinu a musí pořádně vyvětrat, než přijdu zpět.

Datum: 13.10.13 10:09

Maggi mi docela chutná , má to hodně bílkovin tak určitě neuškodí. Ještě používám Maggi k pipkám v zimě do vody kvůli již zmíněným bílkoviná, zhruba polévková lžíce na 5 l. Pipky mají pak krásné peří , neklovou se a mají také pěknou snášku. V zimě se potřebujou vitamíny a minerály doplnovat jinak , není pastva.

Datum: 13.10.13 13:35

to,bych si s vašim spolubydlicim rozuměl koupili,bychom si společne velke baleni Maggii i ja ho použivam,kde se da šungafleky,bramborak atd...ne ne nesmrdi=voni jsem rad,že nejsem sam

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.