Co před kolaudací

Od: Datum: 09.10.13 12:37 odpovědí: 4 změna: 09.10.13 14:17

Dobrý den , postavil jsem zahradní domek na nářadí 5 x 9 m na stavební povolení. Co je nutno udělat ještě před kolaudací?

( Zaměření, revize elektriky...?). Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: salamanderjet
Datum: 09.10.13 12:51

Ano, pro kolaudaci musíte mít souhlasy: hasičů, hygieniků,policie (pokud vydávali své stanovisko ke stavebnímu povolení, což nevím zda dělali není to určité). Dále musíte mít, revize: hromosvod, plyn, voda a elektrika (zase pokud se tímto dílo vybavovalo).

A zaměření, zavolejte na katastr nemovistosti zda vám tuto stavku/dílo zavedou do katastru nemovistosti. Pokud řeknou že ano, tak zavolejte geodeta ať vám objekt zaměří a nechá orazit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.10.13 12:53

Ono některé stavby totiž katastr nezavede do katastru. Mám jich několik, kde mi stavební úřad řekl že chce snímek, a když jsem zavolal na katastr, tak mi řekli že ne. Ale v tomto případě asi bude potřeba. Zkuste zavolat.

Od: uska®
Datum: 09.10.13 13:46

Vyjádření hasičů, telekomunikací atd jse již musel dodat k žádosti o stav. povolení, tak tyto papíry již netřeba dodávat znovu. Bohužel, co st. úřad, to jiné podmínky. Já bych osobně zašla na váš st. úřad pro tiskopis - Žádost o kolaudaci - a v tomto tiskopise bych si nechala úředníkem zaškrtnout jaké doklady si přeje přiložit. Předejdete tomu, že budete shánět a platit za něco, co po vás nikdo nebude chtít a naopak.

doplněno 09.10.13 16:24:

Měla jsem 4 podmínky od institucí ke stavbě RD. St. úřad po mě nechtěl žádný další papír od zmíněných institucí, při kolaudaci si podmínky překontroloval sám. Aspoň se tak tvářili když kolaudovali.

Datum: 09.10.13 14:17

co vím tak pokud se hasič nebo hygienik nebo někdo ze síťačů vyjadřoval ke stavebnímu povolení, tak úřad chce i jeho souhlas ke kolaudaci k protokolu/žádosti o vydání kolaudačního souhlasu. Tedy znovu přijede hygienik, hasič nebo nějaký síťař a řekne nemám námitek a vystaví doklad. Nebo se hasiči předloží revize atd. které bude chtít a které si i ukládá se spisem do archivu a v případě požáru nebo něčeho v budoucnu má papíry o tom, že vydal svůj souhlas a měl tyto doklady tudíž jinými slovy je z obliga a byla splněna veškerá opatření a normové předpisy která vyžadoval on a které vyžadují normy...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.