Potvrzení o zdanitelných příjmech ze záv. čin

Od: Datum: 06.10.13 10:05 odpovědí: 1 změna: 06.10.13 13:56

Ahoj, po maturitě jsem měsíc pracoval na dohodu v práci od personální agentury a nevyžádal jsem si Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, a tím pádem jsem to nedal ani svému druhému zaměstnavateli, ale od toho druhého zaměstnavatele jsem to potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti dostal. Vadí něčemu že jsem tomu druhému zaměstnavateli nedal to potvrzení od toho prvního? Mám strach aby mi někde nenabíhal dluh.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.13 13:56
avatar

Nebojte se, pravděpodobně nic nikde nedlužíte. Chcete-li mít jistotu, můžete si ověřit u zdravotní pojišťovny a u OSSZ, zda za Vás zaměstnavatel odvedl pojištění.

Potvrzení o příjmech a o odvedených zálohách daně si od agentury vyžádejte. Po skončení kalendářního roku můžete posledního zaměstnavatele požádat o roční zúčtování daně z příjmu nebo si sám podat daňové přiznání.

V obou případech můžete uplatnit slevu na poplatníka za celý kalendářní rok.

Potvrzení budete potřebovat jako přílohu k daňovému přiznání nebo je předáte zaměstnavateli, který Vám zúčtování provede.

Budete-li chtít nechat provést zúčtování zaměstnavatele, musíte mu do 15. února 2014 včetně doručit písemnou žádost o provedení zúčtování (15. února už ji musí zaměstnavatel mít, proto je dobré odeslat cca týden předem).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.