Jsem závislý na PC - co dělat?

Od: Datum: 05.10.13 16:45 odpovědí: 16 změna: 11.10.13 12:40
Ahoj, nevím, zda jsem zvolil správnou rubriku pro tuto otázku, ale to je jedno.. Potřebuji vědět, spíše potvrdit, že jsem závislý. Je mi 15 let a hraju na počítači hru Minecraft. Tuto hru jsem si tak oblíbil, že ji hraju skoro pořád, když mám volný čas. Problém je v tom, že u toho dokážu sedět klidně 7 hodin a potom, co vypnu tu hru, tak se mi chce hrát dál... Třeba když je na počítači sestra tak me to celkem štve a uz se těším, až půjde pryč, abych si zase mohl zahrát. Školu ale nezanedbávám, vede se mi velmi dobře a na každou písemku se naučím. Ještě ze nejsem starší a nebydlím sám, to by byl konec... Prosím poraďte mi co mám proti tomu dělat. Já nechci být závislý. Je to sice super pocit hrát tu hru, ale mám hlavu a vím, ze to není nic zdravého pořád u toho sedět a být na tom závislý. Co mám dělat? Prosím poraďte
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.13 16:53

Ahoj, je dobře, že si svůj problém uvědomuješ. Strávit denně u počítače sedm hodin je fakt dost, nějaká závislost tam určo je. Můj brácha sedí u komplu i 10 hodin denně (právě u nějakých dementních her), na písemky se neučí, na všechno ostatní kašle, rodiče to neřeší. A hlavně si to sám absolutně neuvědomuje.

V první řadě to řekni rodičům, nebylo by od věci na počítač nastavit heslo, které budou znát jen oni - a určit čas, po který budeš hrát. Potom vypnout (a mít zaheslovánopro případ, že se neovládneš).

A za druhé - začni sportovat či se zajímat o nějaký koníček. Sport vyčistí hlavu, odpoustá člověka od svítící obrazovky a díky kamarádům (starým či novým) tě to třeba nebude tak moc lákat domů ke komplu.

doplněno 05.10.13 17:01:

Tak zkus potlačit ono "přijdu domů a hned zapnu kompl".

Ale řekla bych, že až přijde nějaká pěkná cácora, tak tě budou zajímat jiné věci:D. I když brácha se o ně v 18 moc nezajímá, hlavní je ten kompl. A tak opravdu nechtěj dopadnout.

Ohodnoceno: 0x

Od: vlabla
Datum: 05.10.13 17:00
Díky za odpověď rád chodím ven ale jen když třeba hrajeme fotbal nebo tak něco :-D a chodím na ping pong, pravidelně. Rád sportuju ale já mám prostě na všechno čas nevim jak to dělám :-D přijdu ze školy, hraju na PC, potom jdu na pingpong, vrátím se, koukám na TV potom se učím, zase koukám na TV a pak jdu spát :-D
Od: vlabla
Datum: 05.10.13 17:05
Jo to kdyby se objevila nějaká ta pěkná holka, cácora, jak říkáš :-D to by byla jiná
Datum: 05.10.13 16:54

Jsi závislí. Jako většina dnešní mládeže. Jeden je na facebooku, druhý hraje to co ty, třetí World of tanks, čtvrtý... inu PC generace.

Ohodnoceno: 1x

Od: olaf71*
Datum: 05.10.13 18:07

já byl v jeho věku závislý na fotbale,tenise,volejbalu a atletice. vše závodně.

Datum: 05.10.13 18:57

Nelze takto kategorizovat... já mám na WoT závislého kamaráda, kterému je 51 a ten do té Vaší škatulky "PC generace" moc nezapadá... :D

Co se týká dotazu... Jistý druh závislosti to je a je velmi dobře, že si to uvědomuješ. Naštěstí se nejedná o nejtěžší formu závislosti - ta pak nabourává běžné životní činnosti člověka, ničí sociální vazby, atd.

Jak už jsem psal, je fajn, že si to uvědomuješ. A jak už psali přede mnou, není od věci si najít další činnosti, které Tě od hraní Minecraftu odvedou. Sport, studium, četba a další koníčky.

Datum: 05.10.13 19:09

co dělat? :D

stačí jednoduchá věc dej si ovládací panely a uninstal minecraft :) a hraj si ho jen ve skole o pocitace. Já treba ve skole hraju wow lich kinga nebo gta a tak. doma se uč :D nebo si to proste zahraj na 3 hodiny to je uplne v pohode a pak se jdi ucit nebo ven s kamosema 3 hodiny denne hrani to nejsi zavislak :) jo a 7 hodin je malooo ,kdyz jsem hral gta san andreas denne asi 12 hodin a nejsem zavislak,jsem to nehral uz pul roku :)

Datum: 06.10.13 00:34

Jen taková technická poznámka, Minecraft (alespoň ten oficiální, ne warez) v ovládacích panelech není, protože se to neinstaluje. ;)

Od: glee
Datum: 05.10.13 23:14
Máme stejný problém, akorát já hraji SWTOR a mám bráchu. Nejlepší volba je zaheslovat počítač a chodit tam třeba na 3 hodiny denně s přestávkami. Nebo Minecraft odinstalovat a nainstalovat třeba za půl roku. Je to týrání, ale věř mi, stojí za to.

Od: hm®
Datum: 05.10.13 23:51

Závislost to trochu je. Ale když si to uvědomuješ, je to dobrý. Dokud kvůli tomu nezačneš zanedbávat ostatní povinnosti, tak bych to moc neřešil. Prostě tě to baví a když na to máš čas, tak proč si nezahrát. Ve svém volnu by ses stejně věnoval nějaké zábavě, tak se můžeš věnovat tomuhle, časem by to mělo přejít samo. Ale opakuju: nesmí to začít narušovat povinnosti, běžný život a tak. Kdybys začal šidit školu, nebo ten pingpong atd., tak by to bylo špatné a musel bys s hraním na PC úplně skončit. Takhle jen občas zkus dělat něco jiného, třeba tě "chytne" i jiná činnost a hraní na PC přestane být středem zájmu.

Od: martin1965*
Datum: 06.10.13 00:08

Já bych poradil, pokud si uvědomujete , že Vám to vadí, tak zkusit změnu, pokud je to v pohodě, tak bych o tom nepřemýšlel. Každý jsme na něčem závislí. (a mnozí si to ani neuvědomí). A čas nehraje žádnou roli.

Datum: 06.10.13 19:00

Najdi si holku...

Datum: 07.10.13 20:53

Ahoj. Je otázka kde je hranice. 3 hodiny.7 hodin? Synek, aby nemusel dojíždět do školy, a potom se nemuselo platit za internát, bydlel u strejdy. Počítačům neskonale rozumněl. Strejdovi tenkrát poradil ke koupi ten nejlepší herní PC a nejrychlejší int. připojení. Prachy nebyl problém. Ve čtvrťáku na Průmce hrával asi jako ty. Pak to začalo nezvladatelně stoupat. Hrál ve všechen čas co nebyl strejda doma. Na jaře neudělal maturu z AJ. Worldcraft hrál i celé prázdniny a tu zkoušku z AJ nějakým zázrakem udělal až v září. Po škole se do práce nijak nehrnul. Ani se nebyl přihlásit na Pracáku. Přidělal strejdovi dost nervů a potíží a jako přece dospělý si ještě chvíli dělal co ho bavilo. Nakonec byl přinucen najít si práci. Ale z té ho brzo vyhodili pro špatnou docházku. Furt hrál jako šílený. To už toho Crafta hrál se světem. Odesílal stovkové částky peněz v eurech a dolarech někam do Tajvanu na různé účty na zakoupené herní výhody. Zase na konec si našel práci se kterou se se strejdou doma míjel. Musel mít boží trpělivost. Kluk si neplnil své dohodnuté povinnosti, jako bylo občasné luxování, odpadky a podobně. Pořád doma bydlel a se stravoval zadarmo. Občas byl nalezen v posteli s talířem od jídla co si udělal a spící s klávesnicí na klíně. Nakonec se kluci rozešli ve zlém. Mladej se odstěhoval do kámošovic nájmu za asi 7 litrů. V KB si ještě vzal 100 tis. úvěr na koupení nového Compu. Musel se asi stát nějaký zázrak, že to nablblé hraní dost brutálně omezil a i v práci začal dosahovat nejlepší výsledky ze svých kámošů a nějak se srovnal. A jak vím, žádná kóča v tom nebyla. Prostě se stal zázrak. Bohužel, každý to má v životě jinak. Držím ti palce, ať tě to takhle nechytne.

Od: waltr1*
Datum: 10.10.13 23:59

no je to lepši než chodit na fet a gemblovat automaty

Datum: 11.10.13 10:05

Je to jen menší zlo, nic víc.

Od: dobrman*
Datum: 11.10.13 12:40
To je jednoduché, je opravdu super, že si to sám uvědomuješ, my jsme to se synem vyřešili tak, že má na pc vymezený čas dvě hodiny denně večer, do té doby si musí udělat vše, co je potřeba-škola, domácí povinnosti apod. Má notebook, takže v domluvenou hodinu mu ho dáme, po uplynutí nám ho přinese a my ho zamkneme. Spokojenost je na obou stranách

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.