Jak jednat s takovým člověkem?

Od: Datum: 05.10.13 12:27 odpovědí: 4 změna: 05.10.13 22:56

Dobrý den. Mám kolegyni, je to fajn holka, rozumíme si, v práci vycházíme a často spolu i někam zajdeme, na kávu a pod. problém je její manžel. Když s námi jde i on, je to hrůza, v podstatě si nic nepovíme, protože se snaží celou dobu držet slovo, schůzka má pak takovou "pohřební" náladu, protože on volí pořád taková ta "zásadní" témata, jako ohrožené druhy zvířat, politická situace v různých zemích atd... Nejsem povrchní a nepotřebuji si povídat celý večer o vaření a o oblékání, to vůbec ne, zajímá mě veřejné dění, kultura, ale tohle je na mě moc. Když si vyrazíme v pátek večer po týdnu práce, člověk očekává trochu oddech a příjemnou konverzaci. Tohle je nepříjemné. Kdokoli něco řekne, on mu to vyvrací, jen on má správné argumenty, prezentuje je tak, že se opravdu cítíte jako blbec, dokonce i svou manželku někdy nevybíravě setře, že se před námi musí cítit hloupě. Není sprostý, vulgární to ne, ale prostě ty věci říká takovým jakoby agresivním způsobem, aby vás urazil. Je to vzdělaný a chytrý člověk, to ano, ale jeho chvání je...Nevím, arogantní? Je to arogance? Mého přítele skoro ignoruje nebo mu odpovídá tak přezíravě, možná proto, že můj partner nemá VŠ (my tři ostatní ano).Kolegyně si asi neuvědomuje, že je nám setkávání s ním nepříjemné, chce stále chodit někam ve čtyřech. Ji mám opravdu ráda, ale s jejím mužem se stýkám celkem nerada.Bojím se jí to říct, protože si myslím, že to nepochopí, ona ho bezmezně obdivuje. A nechci o ni přijít, pokud by začala myslet, že ho nemám ráda. Jenže jak s jejím mužem vycházet? Nemám ráda, když ze mě někdo dělá vola, nejsem prostě splachovací. A taky se zase nerada s někým hádám. Jak s ním jednat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lelola
Datum: 05.10.13 13:12

Řekni jí to, co jsi tu napsala, určitě to pochopí. A nemusíte přeci chodit ve čtyřech, řekni, že si uděláte dámský večer. ... Zajímalo by mě, není ten její manžel trochu frustrovaný? Jakože třeba v práci ho tak nedocení apod. tak si to potom chce užít jinde...to jen tak na okraj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.13 16:06
avatar

Zdravím, taky jsem pro jednat narovinu. On to možná nepochopí ani tehdy, oni takovýhle sebestřední chudáci, co se potřebují nad druhé povyšovat a neustále je přezíravě shazovat, to často nepochopí, ani kdyby jim to bylo opakováno denně, ale tenhle může být výjimka.

A přítelkyni bych také narovinu řekla, že s ní půjdu někam moc ráda, ale bez manžela. Protože mě uráží, nevhodně zasahuje do hovoru atd tad, co jsi všechno napsala v dotazu. Pokud by se takto, jak uvádíš, zachoval k mému příteli, tak prostě vstávám od stolu, řeknu mu, že nebudu u stolu sedět s někým, kdo se neumí slušně chovat, a odcházím.

Pokud ho budete mlčením a přehlížením podporovat v tom, že z vás ty voly může dělat, tak si piš, že s tím nepřestane.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petercolina
Datum: 05.10.13 16:29

Tyhle věci by se měli vykrystalizovat samy. Ve skupině inteligentních lidí si brzy všichni všimnou, kdo a s kým a koho vlastně nemusí _ to je přirozené. Vzniknou skupinky lidí, kteří si "sednou" a tyto skupiny realizují vlastní program. Ono páteční program, hádám, že přítel bude hlavní chod večera a zbytek spíše do počtu ne naopak. Žádat aby s Vámi nechodil _ tak s tímhle asi neuspějete. Osobně by mě to docela urazilo a myslím, že to není potřeba. Prostě si s přítelkyní vlastní program jindy, kdy víte, že tam nebudou lidé, které nemusíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kultura
Datum: 05.10.13 22:56

Dle toho na jaké úrovni je vaše přátelství, bych to kolegyni řekl/neřekl. Pokud to nejde, schazel bych se ne tak často, jednou za čas se tyhle invektivy dají přejít. Nebo se více zapojit do diskuze a jejího manžela nenuceně donutit k zamyšlení, že jeho téma není právě ok. Možností je hodně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.