Rozvod rodičů vs investice do bydlení

Od: Datum: 04.11.13 21:16 odpovědí: 7 změna: 05.11.13 13:45

Dobrý den. Rodiče mojí přítelkyně se chystají rozvádět a vypadá to, že bude muset soud řešit jejich majetkové vyrovnání, protože oni se na ničem nedomluví a v podstatě spolu nekomunikují. Problém je v tom, že bydlíme s přítelkyní a naší 3letou dcerou společne v jejich domě. Rekonstruovali jsme si první patro. Celková částka byla 315 000Kč za materiál. Veškeré práce jsem si dělal sám s pomocí mého bratra. Jde mi o to, jestli se dům bude muset prodat, jestli máme možnost nejakou cestou dostat vložené prostředky při prodeji zpět, nebo můžeme jen doufat, že nám rodiče přítelkyně sami od sebe něco dají (což opravdu nehrozí, jak je znám)

Jen doplním, že v domě žijeme již 4 roky a poslední rok platíme veškeré poplatky a energie spojené s domem.

Děkuji za jakoukoliv radu...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 05.11.13 02:39

Zda li se dům bude muset prodat zavisí na vypořádání společného jmění(je jedno jesti dohodou nebo soudně).Každý případ je jiní.

O peníze se musíte přihlásit před pojednávánimo vypořádání .Za materiál(kopie učtenek,faktur atd.)a na práci si nechte ohodnotit soudním znalcem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 05.11.13 06:19

Jak píše Pacourek. Hlásit se předem, nenechat to uležet. Faktury, možná posudek na práci, bratr jako svědek... Šance tam je, ale radši s tím moc nepočítej. osobně nechápu lidi, co rvou peníze do cizího majetku, ale to je každého volba. Já dal první korunu do domu, až když ho na nás přepsali, nebyl jsem padlej na hlavu, a to mi bylo 19.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 08:07
avatar

Rodiče se sice rozvádejí, ale stále zůstávají rodiči pro svoji dceru. Neumím i představit, že bych po rozvodu nevyplatila svému vlastnímu dítěti a vnoučeti (vás teď pomíjím, ale jistě víte, jak to myslím), co jim patří. Doufejte, že dají sami od sebe. Píšete, že je znáte, ale tak zlé to snad v rodině nemůže být.

Zaveďte na to řeč s každým zvlášť, pokud to k ničemu nepovede, tak alespoň přestańte platit méně důležité poplatky a minimalizujte zálohy tam, kde by hrozilo přerušení dodávek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 08:26

Též nechápu jak může někdo takové peníze vrazit do cizího aniž by jste si tam zřídili alespoň věcné břemeno, předkupní právo či nejlépe část domu na sebe přepsali. Nevím tedy jestli od 1.1. v novém OZ náhodou nevzniká automaticky předkupní právo, ale 4 roky co tam bydlíte jsou asi málo na to aby vzniko. Asi na nějaké vyplacení by náro k byl ale důkzaní břemeno bude na vás! Takže v případě, že vás budou chtít obejít, napadnout soudně a doložit do koruny co jste nakoupil, prokázat, že všechno nakoupené je v domě také použito.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 08:30
avatar

Od nového roku právě předkupní právo zaniká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 12:57
avatar

jo kamaráde, není vám co závidět.

Byl jednou jeden, co se rozvedl, vyplatil manželku a zůstal mu byt 3+1. Našel si přítelkyni na venkově, nastěhoval se k ní, prodal byt, poplatil dluhy, zbytek vrazil do jejího domku, nechal udělat novou střechu. Pohádali se, ona ho vyhnala a on se nestačil divit. Nedostal nic. Dnes mu táhne mu na padesát a bydlí u rodičů.

Zde se totiž schovává pekelná finta : co neodstranitelně namontujete na cizí nemovitost, to se stalo součástí nemovitosti a ta nemovitost není vaše. Můžete mít účtenky i faktury na vaše jméno, můžete mít svědectví vašeho bratra i všech ostatních lidí okolo, kteří všichni vědí že dům jste rekonstruoval vy, ale to prostě nestačí. Co namontujete na cizí domek, to patří majiteli domku.

Zkuste tchánům navrhnout, že od některého z nich odkoupíte jeho půlku.

V opačném případě se obávám, že se vaše černá předtucha se vyplní a vy nedostanete nic, ani za práci, ani za materiál. Jako slabou útěchu bych vám snad pošuškal, že těch 315000 je poměrně málo. Jsou i lepší případy, jako ten nahoře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 05.11.13 13:45

Pokud neuspějí při vypořádání tak podat žalobu kůli neopoctatnění obohacení na majitele Reaguji na figurek

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.