Stydlivost - červenání

Od: Datum: 04.10.13 19:52 odpovědí: 8 změna: 05.10.13 23:56

Zdravím, v úterý musím absolvovat takovou malou prezentaci ve škole před neznámými lidmi, mluvit před skupinou sice zvládnu dobře, ale už si představuji jak budu červenej jak rajče... Nemáte někdo stímto zkušenost a nějakou osobně ověřenou radu? Prohledal jsem internet a nic stěžejního jsem nenašel, nemám problém být mezi lidmi, mluvit s nimi, atd.. jen to červenání, když je na mě upnutá veliká pozornost..

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 04.10.13 20:04
Trénovat, trénovat, trénovat. Když není dost natrénováno, tak stačí pár panáků
Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 04.10.13 20:06
avatar

ZdravímTaké to při prezentacích mívávám,i když jim to předem s úsměvem předesílám:-DPo malé chvilce,když se rozpovídám,a především se plně začnu věnovat v podstatě "mému vlastnímu vyjadřování" je po červenání:-DZkuste před tím také zhluboka dýchat-nádech-na 4,výdech na 4,a pěkně do břicha,a nemyslet na to,pokud na to začnete myslet předem,tak je to ztracené.Řekněte si:"Když nejde o život,tak jde o h..."

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rori*
Datum: 04.10.13 20:17

No bude to vtipné... asi se zařídím obouma radama :-D

Od: kedarda*
Datum: 04.10.13 21:07

Jsem písničkář a přes třicet let mi tréma znemožňovala vystupovat na veřejnosti. Je to sice něco jiného než červenání, ale podstata bude stejná. Proptal jsem herce Čenského a ten mi řekl: "Dýchat a zůstat sám sebou"

Tak mám trému, no a co? Tak jsem červenej - a co? Vždyť to nakonec ničemu nevadí. Nejhorší by bylo tvářit se, že mi to nevadí, dělat borce. Lidé ve skupině reagují citlivěji na "nevyřčené", než by se zdálo. Pokud bude ve vašem celkovém projevu nějaký rozpor, bude se vnímání skupiny chca nechca automaticky zaměřovat na něj a protože ten rozpor bude skrytý, bude jejich vnímání velmi ztíženo, tedy to, co chcete skupině nabídnout - předat, k nim nedorazí v té míře, v jaké by jste chtěl a ještě se budete trápit.

Netrapte se - červenání je jedna z věcí, které jsou na vás zajímavé. Přijměte to, nebraňte se tomu. Jen dýchejte co možná zhluboka a svůj dech chvíli aktivně pozorujte. Nechte si v projevu malé pauzy, kdy třeba zalistujete v lejstrech a znovu se prodýchnete.

Zůstaňte přirozený - i s červenáním můžete být velmi sympatický přednášející!

:),

Ohodnoceno: 5x
 
Od: rori*
Datum: 04.10.13 23:00

Díky za super odpověď.. Asi opravdu to bude nejlepší neřešit, ono to nějak dopadne. Prostě zkusit být sám sebou a nemyslet na to.. Ale to se lehce řekne a těžce provede :D Co se týče toho červenání - je rozdíl mít hezky červené tváře a něco jiného být jak rajče :-D

Od: martin1965*
Datum: 05.10.13 00:51

Na to je těžká odpověď. Já jsem byl ve složitějších situacích vždy červenej jak rak, to je o povaze. Někdo říká, že je to upřímnost, někdo stydlivost, sám nevím. Asi to vždycky vadí, protože ostatní mají nad vámi v tu chvíli určitou převahu - nebo si to alespoň myslí. Asi optimální je se s tím smířit a brát se takový jaký jste. A věřit sám sobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.13 10:55
avatar

Přispívá k tomu i vysoký krevní tlak, nechte si ho přeměřit a případně začněte léčit, na úterní prezentaci to již asi nestihněte, ale další bude lepší. První je určitě nejtěžší, postupně získáte rutinu a jistotu. Nejezte nyní maso, uzeninu, spíše lehčí zeleninová jídla, buďte spíše polohladový.

doplněno 05.10.13 10:56:

Je to i dědičné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rori*
Datum: 05.10.13 23:56

No u mě to bude tou psychikou, vysoký tlak nemám .. No nějak to překousnu a snad to bude v pohodě :D

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.