Jak najít kamarády a hlavně přítelkyni?

Od: Datum: 03.10.13 21:06 odpovědí: 13 změna: 07.10.13 18:38

Zdravím, rád bych začal řešit svůj problém a hledám radu právě u vás.

Již brzo mi bude 21 let a cca před rokem jsem se přestěhoval přes půlku ČR za prací. Nyní pociťuji, že se cítím nějak osaměle. V "novém" městě nikoho neznám, nemám kamarády a co je nejhoří ani přítelkyni. Do nedávná mě to nevadilo, své volné chvíle jsem trávil sledováním seriálů a studiem atp.

Co s tím? Byl bych rád, kdyby jse to změnilo, začlenil se do společnosti a našel jsi přítelkyni. Nikdy jsem nebyl a prostě to ani u mě nejde, být tím člověkem, který začne kdykoliv skýmkoliv koncerzovat. Nedokáži přijít na zábavu, do kina, do kavárny, do hospody... a k někomu se přidat, to neumím.

Jak změnit osobnost samotáře a nesdílného člověka?

PS: Jsem ajťák:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.13 21:18
avatar

A kam ses přistěhoval?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: thomas1993
Datum: 03.10.13 21:30

Jičín

Od: marcuski
Datum: 04.10.13 07:17

Starý Jičín, Nový Jičín? Co takhle plavání? Nebo nějaký sport. Ten dělá plno lidí a poznáš i pár fajn lidi se kterýma už si pak zajdeš někam sednout a s někým se seznámíš. Ono taky Ostrava není daleko, Frýdek, Havířov (tedy pokud máš auto). Co hory, horolezectví, nebo výšlapy? To taky dělá dost lidí. Ono někdy introvert je lepší, než lev salónu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgmaniac*
Datum: 04.10.13 10:12

On není jen Starý Jičín a Nový Jičín, ale též "pouze" Jičín - Český Ráj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 03.10.13 21:52

Dobrý den, co vypnout pojistky a vyrazit někam ven za zájmy, za zábavou, za lidmi?

David

doplněno 04.10.13 16:00:

Měl jsem na mysli akce, kde jste v přímém kontaktu s lidmi. Můžete se přihlásit do sportovního klubu, může být fanouškem nějaké místní hudební skupiny, můžete jít do jazykového kurzu apod. .

David

Ohodnoceno: 0x
 
Od: thomas1993
Datum: 03.10.13 21:58

Dobrý den, děkuji za radu, ale jak sem již psal. Když někam jdu nedokáži se nikoho oslovit, nevím jak ho oslovit a konverzovat.

Od: bgmaniac*
Datum: 04.10.13 12:50

Vidíš, škoda, že Jičín.. být to blíž, tak bych s Tebou hned zašel na pivko.. a takových bude ve Tvém bydlišti určitě hodně :) zkoušej, vyjde to!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgmaniac*
Datum: 04.10.13 10:15

V tomhle myslím paradoxně může pomoci technika - zkus na FB, Lide.cz nebo podobných serverech chodit na chat týkající se věcí, které Tě zajímají, určitě tam dřív nebo později narazíš na pár spřízněných lidí, kteří mají bydliště nedaleko. Navíc přes internet určitě nebudeš tak uzavřený a ostýchavý jako tam, kde je to víceméně anonymní. No a po nějakém čase se třeba uspořádá sraz nebo jiná společná akce, tam se seznámíš už naživo.. ono to půjde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 04.10.13 11:24

Dobrý den. Chodíte do práce, máte tam kolegy. Není mezi nimi někdo, s kým máte společnou řeč? Právě díky kolegům máte šanci dostat se a začlenit do společnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.13 22:29
avatar

Ahoj -

- jak zde rádcové píší - nejlepší je, začít něco dělat - sport, turistiku, jazykové kurzy, ochotnické divadlo - atd... - pokud budete mít společné zájmy - při kterých budete "nucen" se stýkat s lidmi - jistě časem najdete společnou řeč - ! - a určitě se nenásilně seznámíte - to buďte ujištěný - !. Tancovačky a hospodu bych zatím nezkoušela - nějaký dobrý mejdan se známými bych nevylučovala - ale sám víte, co Vám tak asi "sedí". Tak hodně štěstí. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: thomas1993
Datum: 07.10.13 18:34

Děkuji všem za rady.

Já již něco přes tři měsíce chodím plavat, ale nedaří se mi tam potkat nějaké nové lidi. Na plavání chodí aspoň tady u nás převážně důchodci.

Od září také chodím na dva jazykové kurzy, tam sice chodí převážně mladí lidé. Ale je to pouze, že jse příjde na hodinu, hned se začne, bavíme se podle témat, co nám dá vyučují a po skončení zase pryč, prostě žádná přiložitost začít s někým pokecat.

Kolegové s práce jsou buď z daleka (cca 40 km) a nebo mají již rodinu a nikam nechodí.

Ještě hraji paintball, tak ale také nepotkávám nové lidi (většinou je to pro pozvaný, takže tam jsou známý) a zase jsou z daleka, nikdo místní.

Možná chyba ve mě? Nějaké tedy jiné rady.

Nejsem sportovně založený člověk a ve sportu strašný nemehlo. Navíc mírně obézní (sedavá práce dělá své :)).

Od: thomas1993
Datum: 07.10.13 18:35

oprava:

kolegové z práce :)

Od: thomas1993
Datum: 07.10.13 18:38

OMG, tam je chyb. Jsem neprovedl kontrolu před odesláním.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.