Invalidní důchod - musím se dostavit k lékaři

Od: Datum: 02.10.13 14:40 odpovědí: 5 změna: 10.10.13 09:49

Dobrý den,mám dotaz,nechodím k svému lékaři,ale pobírám částečný inv.důchod,ted jsem byl vyzván čssz k návštěvě svého ošetřujícího lékaře,k posouzení mého zdrav.stavu,v případě,že se nedostavím,můžu být nějak postižen?nebo mě bude automaticky odebrán inv.důchod,co když se nedostavím i k posudkovému lékaři,je to nějak postižitelné?děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.13 14:46
avatar

V případě že se nedostavíte k lékaři nebo k posudkovému na výzvu tak Vám důchod pozastaví,do doby než se zůčastníte prohlídky.Následně pro neplnění si poviností prohlídek můžou důchod zrušit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.10.13 14:50
avatar

Je vasi povinnosti 1x rocne podstoupit "vysetreni" u sveho lekare a posudkoveho, ktery zvazi zda mate ci nemate narok na dalsi duchod. Zda se nemoc nezlepsila, ci nezhorsila, posoudi Vas zdravotni stav. Posudkovy lekar chodi pouze nekdy, ma vyhrazeny datum pro toho konkretniho obvodaka. Dusledky nedokazu posoudit, ale vzhledem k tomu, ze pobirate duchod, bych si netroufla tam nejit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 02.10.13 15:41

Jen běžte ke svému lékaři, předejte mu všechny zprávy od jiných lékařů a on vás neukousne, jen lejstra založí do složky. U nás si posudková napřed vyžádká celou kartu, prostuduje jí a pak zváží, zda si vás pozvou a nebo ne.

Nejhorší je nemít za rok žádný záznam v kartě, nikam celý rok nejít. To vám automaticky důchod odeberou jelikož když nepotřebujete lékaře, tak jste zdráv. To je jejich myšlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivulenka*
Datum: 06.10.13 14:51

Mám postiženého syna, a snad teď konečně dostane vše trvale. Jinak byl stále přeposuzováván každé 3 roky: průkaz ZTP, péče o osobu blízkou, mobilita. V 18 letech opatrovnický soud kde byl zbaven svéprávnosti k právním úkonům a dostal invalidní důchod. Obvodní doktor za napsání "stav nezměněn" dostane vždy za každou žádost 450,. Kč každé 3 roky přeposuzovávání. Nejlepší černý humor byl soud: v žádosti bylo, že se neumí podepsat, OP má bez podpisu: dostal předvolání doporučeně do vlastních rukou s doručenkou! A když jsem s ním dorazila k soudu, jednání 3.patro bez výtahu, ptala jsem se, zda mi ochranka pomůže vynést vozík do pater. Ochrankář se byl zeptat, zda by šlo jednání provést v přízemí. Byli jsme se synem omluveni z jednání a posláni domů! Že v žádosti bylo jasně napsáno vozíčkář snad nemusím zdůrazňovat. A jednání o invalidním důchodu?: Dostavte se s posuzovaným. Když jsem tam se synem doklopýtala, doktorka se divila: "proč jdete i s ním?". To už jsem byla ustanovena synovou opatrovnicí. Ukázala jsem jí předvolání, a že se držím psaného... Doufám, že se z toho poučili a ostatní, kteří byli zbaveni svéprávnosti a mají opatrovníka, již nebudou vláčeni a bude vyzván jen opatrovník. A jinak: k doktorovi chodím 3x ročně, aby napsal synovi pleny. Jsem smířena, že mu nejde pomoci, tak proč tam chodit? Jednou při přeposuzovávání chtěli, aby šel znova na vyšetření magnetickou rezonancí. Chybí mu totiž myelin, bílá hmota mozková, nijak pomoci mu nejde. Řekla jsem: přece kdyby mu ten myelin dorostl, uvidíme, že se zlepšil, ne? Ve zdravotnictví chybějí peníze, to vyšetření je drahé, pomoci mu to nemůže, že se stav nezlepšil je jasně vidět, jen to odčerpá další tak zoufale chybějící peníze a syn by to musel podstoupit v narkóze, která mu jen ublíží. Pak se dělají sbírky na život zachraňující přístroje, protože se dělají vyšetření jen pro "čárku", že byl u odborného lékaře a za ta věčná přeposuzovávání. Státní dluh roste, protože postižených a invalidních je dost, a ne každý rodič ty komise přesvědčí, že s dítětem nikam chodit nebude, že to jen odčerpá další peníze a jen tím vzroste státní dluh. Nejabsurdnější bylo, že takto přeposuzovávali pána, který se narodil jen s pahýly místo rukou!: Teprve když požádal obvodního doktora, zda by mohl napsat, že medicína bohužel není na takové úrovni, aby mu ty ruce narostly, tak to konečně dostal trvale! konečně jim to došlo! Chce to pevné nervy a argumentovat tak přesvědčivě, až to posuzujícím dojde a dají trvale. Sam,ozřejmě jsou nemoci, kde se zlepšit může, nepopírám a souhlasím, aby se posuzovaslo, zda se stav zlepšil. Jenže syn byl u odborníka na metabolické poruchy a řekl, že opravdu pomoci nejde. Přesto neustálé přeposuzovávání. Jen se divím, že jsem to vše ustála a dávno z toho nejsem na psychiatrii. Inu: nezabilo, tedy posílilo. Jen tak mě něco nerozhodí, když jsem přežila tyto všechny horory. Přeji pevné nervy projít anabází všech komisí. A především, pokud to půjde: uzdravení . Ivča

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivulenka*
Datum: 10.10.13 09:49

Vím, že jsme takoví "vydřiduši" státu, manžel má taky invalidní důchod, jednak schizofrenie, ale zejména rakovina. Čeká ho chemoterapie, a byl vyzván na přeposouzení zdravotního stavu. Mailem jsem poslala zprávu lékařky z onkologie s tím, že mu minule bylo po chemoterapii velmi zle, zda by šlo naplánovat posudkovou komisi až mu bude lépe. Velmi mile mě překvapila odpověď, že stačí zaslat formulář od praktické lékařky a bude posouzen bez své přítomnosti. Je to stejná lékařka, která posuzovala syna, a asi se poučili: dostavte se s posuzovaným a pak se divila, proč tam vláčím syna. Jupí! Podařilo se něco zjednodušit a vyjít lidem stříct . Mám obrovskoui radost a moc Vám přeji, ať také dobře pochodíte . Ivča

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.