Způsob danění zisků z obchodování na burze

Od: Datum: 02.10.13 08:54 odpovědí: 4 změna: 02.10.13 20:01

Dobrý den,

chtěl bych se věnovat obchodování na burze na "plný úvazek" (tzv. fulltime). Zisky podléhají zdanění 15%, ale jak mám platit sociální a zdravotní pojištění, abych třeba jednou mohl mít důchod? Poradí někdo?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 02.10.13 09:51

Platíte stejně jak OSVČ(tuším 33% z poloviny zisku)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.10.13 09:56

Podívejte se na zákon o zdravotním a sociálním pojištění, jinak na intu toho je..., nejlépe weby přísl. ministerstev, jsou i kalkulačky, interaktivní formuláře..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.13 12:33
avatar
Pokud projde novela zákona, dan ze zisku může stoupnout az na 20%, zároveň se prodlužuje časový test ze šesti měsíců na tři roky. To vše může platit již od příštího roku. Co se týká pojištění, zdravotní je povinné, sociální není povinné.
doplněno 02.10.13 21:42: Ještě jsem nedodal, ze je nutné jednou ročně podat daňové přiznání, takže OBZP můžeme vynechat. Taky se nejedná o OSVČ , takže buď budete vedený na UP a bude to platit za vás stát, nebo tam vedený nebudete a v tom případě si to platit sám. Je dokázáno, ze drtivá většina přijde na burze o všechny úspory do jednoho roku, ten zbytek do dvou tři let. Ja zapasim na burze již dvacet let a pokud člověk nemá dostatečný kapitál v řádech milionů, lépe desítek či stovek milionů, pak se na tom nedá uživit , vzdy se jedná jen o privydelek. Takže nevim kolik máte mega, volil bych UP.
Danění má pak určitá specifika, dividendy jsou již zdanene ,takže ty se do zisku nezapočítávají a pak , pokud se jedná o obchody v zahraničí, výluka dvojího zdanění u některých státu. Nakonec na to se vyplatí daňová účetní, protože v dnešních novelizacich aby se čert vyznal.
doplněno 02.10.13 22:56: Oprava - daňové přiznání se samozřejmě podávat nemusí, pokud není zisk, takže o OBZP by se v tom případě jednat melo. Ovšem záleží na novele zákona, ted platí, ze zisk do 20 tis se nemusí zdanovat , novela počítá ze 100 tis, ale obratu, pak by se daňové přiznání podat mělo, i kdyz je ztráta. A obrat 100 tis není nic...podmínky samozřejmě ještě neznám, oni politici sami neví, co schvaluji a nakonec to může byt ještě jinak, než zamýšleli.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.13 20:01
avatar

Sociální pojištění je povinné pro zaměstnance a pro OSVČ. Není povinné pouze pro OBZP, uchazeče o zaměstnání, nezaměstnané rodiče v době péče o děti (nevím, jestli jsem někoho nevynechala).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.