Jak je to se zavazadly v autobusu?

Od: Datum: 01.10.13 21:03 odpovědí: 5 změna: 02.10.13 08:09

Dobrý večer,

v pátek jedu na víkend pryč, autobusem z Brna do Chrudimi (http://www.osnado.cz/) a povezu s sebou docela velkou tašku, na ní spacák, dost možná karimatku a tak dál.

Moje otázka zní - kam to všechno nacpu? Nad hlavu do toho prostoru to vážně nevtěsnám a přijde mi divný, že by řidič málem na každé zastávce otvíral úložný prostor dole.

Jaké s tím máte zkušenosti? Nerada bych to pak nějak řešila s řidičem. Jak víme, nejsou vždycky úplně milí...

Děkuju za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.13 21:06
avatar

pokud toho bude opravdu hodně zaplatíte i za zavazadla a pak vám je řidič rád uloží a vydá :) Jinak se běžně ukládají, kde je zrovna místo... každá společnost má své zvyky. Jinak je to u lokálních spojů a jinak u dálkových.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.10.13 23:36
avatar

No, s řidičem to asi budete muset řešit, on je ten, co vás poveze, že... Ostatně nevidím důvod, proč by řidič na každé zastávce otvíral spodní zavazadelníky, ,,normální´´ cestující většinou mají jen nějaké příruční zavazadlo, takže když chcete stěhovat autobusem půl domácnosti, tak to asi bude muset otevří při Vašem nastupování a pak v té Chrudimi. Ovšem je předpoklad, že Vás zkásne za zavazadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.10.13 23:53

Co se může vést uvádí přepravní podmínky. Předpokládám, že je mají na webu. Pokud je to nutné, bude zavazadla řidič vykládat na každé zastávce, na to tam je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.13 07:39
avatar

Za velké zavazadlo je obvykle příplatek. Při nástupu do autobusu ohlaste řidiči že máte velké zavazadlo a řeknete mu, kde s ním budete vystupovat. Buď vám dovolí vzít ho dovnitř nebo vám otevře úložný prostor. Zavazadlo schováte do kufru, no a v cíli vám řidič úložný prostor zase otevře. Žádný problém by neměl vzniknout.

My jsme takto vozili lyže. Jezdili jsme z Jeseníku na Červenohorské sedlo normální autobusovou linkou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: radil*
Datum: 02.10.13 08:09

Jak píší ostatní, záleží na řidičovi. Syn vozí dlouhou brašnu na florbal a některý řidič po něm chce asi 12,-Kč, některý si ho ani nevšimne. Každá společnost má na stránkách přepravní řád, kde je uvedeno, od jakých rozměrů je nutno platit a do jakých rozměrů je možno přepravovat. Řidič pak uzná dle vytíženosti, je-li vhodné tahat to dovnitř, nebo strčit dolů do úložného prostoru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.