Pokuta v MHD nezletilému - neoprávněně

Od: Datum: 04.11.13 19:42 odpovědí: 5 změna: 05.11.13 13:44

Dobrý den. Setkal jste se někdo s tím, že se v prostředku městské hromadné dopravy "nezletilý černý pasažér" označil jménem vašeho dítětěte? Dnes jsme dostali obílku, datum narození dítěte nesedí, křestní jméno zák. zást. je jiné, navíc máme všichni jízdné předplacené. U přepážky mě paní odkázala na vedoucího revizorů, kterého jem dnes již nezastihla a mám obavy, aby mě neodpálkoval. Jak mám postupovat? Máme případně podat trestní oznámení u PČR, aby se situace neopakovala? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.13 20:01

Nevím, jak se legitimuje nezletilé dítě (nemá občanku). U nás /Brno/ chtějí žákovskou knížku.

Nicméně pokud nesedí datum narození ani naše jméno musí to vedoucí revizorů řešit (případně někdo jiný). Nenechte se odbít, žádejte vysvětlení, případně odkázání tam, kde to vyřeší.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kami95
Datum: 04.11.13 20:20

Když nesedí datum narození a ani rodiče, nemáš se čeho obávat..pokud tě tam někdo odpálkuje a bude po tobě něco chtít zaplatit, šla bych se poradit na policii..A taky pokud tě odpálkuje, tak bych se ho zeptala, jak se mu dotyčný prokázal, že uvedl opravdu své jméno? A bude to..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 05.11.13 06:26

Jiné datum narození, jiné křestní jméno zák.zástupce - odnesl bych to zpět na dopravní podnik, že si spletli adresu, protože toto dítě na adrese nebydlí. Ať si to vyřeší jak chtějí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 05.11.13 10:16

Podal bych trestní oznámení pro neoprávněné obohacení - vymáhají po vás pokutu za jízdu na černo která nebyla. Zároveň bych to řešil s tím kdo to po vás vymáhá, a to prokazatelně (písemně) - nesouhlasit s nimi a vyžadovat písemné ukončení případu. JInak se vám může stát, že za čas se ozve vymáhací firma, bude chtít tisice a vyhrožovat exekucí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.13 13:44
avatar

Dnes je vše v počítači uložené... teda je předpoklad, že najdou i potvrzení o zaplacení předplaceného jízdného, jak v dotazu uvádíte. Bude teda možné důvodit, že Váš syn v čase údajné černé jízdy měl zaplaceno - předplaceno. Možná najdete doma potvrzení o zaplacení, možná jste platili pro celou rodinu najednou, převodním příkazem či složenkou...nevím.

Ve většině dopravních společností je možné v případě zapomenutí průkazu o předplacení, (nevím, jak se to u Vás jmenuje, ani který přepravce) do určitého času donést a prokázat, že zaplaceno je, potom je postih dost malý, nebo žádný. Pochybuji, že revizor by v případě zachycení toho, kdo zapomněl průkaz, nežádal, aby se co nejdříve přišel platným průkazem prokázat. Je to běžnou praxí...

U šéfa revizorů žádejte, jak píší rádci výše, prokázání toho, že to byl Váš syn. Dále žádejte kontrolu v počítači, že syn měl na ten měsíc zaplacené předplatné. Při té příležitosti se dá zjistit, zda ten den, kdy byl syn údajně přichycený, neplatil někde nějakou cestu tou předplacenou jízdenkou. (opět nevím, zda mu stačí mít jen zaplaceno, nebo musí při každé jízdě průkaz přiložit k čtečce...)

Pokud bude revizor trvat na tom, že to byl Váš syn, žádejte konfrontaci. Doveďte ssebou třeba 5 chlapců přibližného věku, ať na některého z nich ukáže prstem... ovšem Váš syn mezi nimi být nesmí... i tak revizor s určitostí pozná, že to byl "tento"... potom bude jiná situace...

A DEJTE VĚDĚT, jak to dopadlo, může to pomoci i jiným nespravedlivě postiženým...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.