ČEZ fix 2015

Od: Datum: 01.10.13 16:44 odpovědí: 8 změna: 17.12.13 18:22

Dnes mě přišla nábídka od ČEZu, že mi od 1.ledna sníží cenu elektřiny o 15% na rok 2014 nebo zpětne od 23.9.2013 s garancí až do konce roku 2015 o 20%.

Co si o tom myslíte? Jdete někdo do toho? Máte někdo,už z minulých let zkušenost s faxací energií?

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.13 17:54

Taky mi to přišlo. No, můj osobní názor je, že když mi někdo něco nabízí a ohání se s tím, že JÁ ušetřím, tak do toho nejdu. Jsem živnostník již nějaký pátek a kdybych takhle fungoval, tak bych chcípnul hlady. Všechny takové nabídky považuji za jediný účel a to připoutat k sobě zákazníky a pod záminkou jakési pofiderní slevy, jim nedat možnost z té smlouvy vycouvat.Ale možná jsem příliž paranoidní a třeba je to skvělá nabídka...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.13 19:48
avatar

Taky mi to došlo, ale asi nebudu reagovat.

doplněno 01.10.13 20:44:

Martine, nemáte tam nějak moc nul?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 01.10.13 20:32

Nejtěžší otázka. Jen dohledat, za kolik, jaký distributor energie prodává, je pro mě osobně velice těžké ( možná nejsem tak chytrý a usilovný, a hlavně mě to nebaví) Tolik čísel, i pro mě středoškoláka je příliš - otázka je, jestli to není záměr, zmást zákazníka. Před dvěma roky jsem skončil u ČEZ a RWE a sám jsem si vyhledal firmu UET - dnes přejmenovanou na E.P. Energy. Zdá se mi, že platím méně. Od roku 2014 jsem byl osloven naší obcí, abych zkusil aukci, kde se dá dosáhnout, prý, ještě lepší ceny. Risknul jsem to, ale za úspěch neručím. Nejhorší, je, že i když ceny jednotlivých distributorů najdete, nemusí vůbec za pár měsíců platit. Tudíž, moje rada zní: nic nepodepisovat, nefixovat na delší dobu, nechat si možnost rozhodnutí. Ale je to jen můj osobní názor. (jinak platím ročně asi 120000 kč za el. proud a asi 130000 kč za plyn).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olinlitomericko
Datum: 01.10.13 21:39

...už jak slyším ČEZ, TAK SE MI OTVÍRÁ KUDLA V KAPSE ! Celá ta Monopolistická Mašinerie (a nejen tahle) by potřebovala pozavírat do basy od ředitele přes manažery +členy tkzv. dozorčích rad-vše je jen okrádání obyčejných pracujících lidí. Uvazování se na dva roky? Ano dají slevu za kilowatu, ale přirazí cenu za distribuci +rozvod + hlavní jistič a pronájem elektroměru-typické, jak hamounit neboli okrádat obyčejné pracující lidi. Kluci mechanici od ČEZu, co montují elektroměry maj okolo 23 500,-Kč - tedy průměrný plat v "Čechách" -samozřejmě měsíčně a samozřejmě málokdo na tenhle plat v Severních čechách v dělnické profesi dosáhne. Takže kde se berou takové výplaty a odměny+dividendy "akcionářů"? Osobně- najed´ na srovnavač dodavatelů energií-vím, že to zabere dost času, ale výsledek je úspora několik tisíc ročně a to stojí zato. Navíc nepodporuješ "organizace" prodávající už tak předražené energie. Proč byla elektrika tak laciná za sociálu neboli komunistů-45 halířů za kilowatu? Odpovím: protože ta výroba +distribuce atd. ve skutečnosti tolik "nestojí " je to o platech, odměnách-zkrátka hamižnosti a debilitě některých "lidí ". Mimochodem, tenhle trik už zkoušelo i RWE a nejsou nejlevnější ani omylem. Přeju pevné nervy při hledání levného dodavatele energií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elnemacho
Datum: 10.12.13 12:38

Ani na příští rok (2014) tím neušetříte, i když ten rozdíl není až tak veliký oproti zlevněným standardním ceníkům (pozor, platit budete podle platných cen Fixu v době uzavírání smlouvy tj. nyní podle ceníku ze 17.9.2013). Pro úplnost dodávám, že mé srovnání vycházím z řady Comfort D45d.

Na ten další rok (2015) sázím, že už vůbec neušetříte, i když připouštím, že se můžu mýlit.

Letošní zlevnění je sice už podruhé za sebou hodně výrazné (navíc letos poprvé zlevnil i příspěvek na tunel solárníkům, prosím neplést si je se skutečnými ekology), ale proč by nemělo pokračovat? Vedou mě k tomu následující důvody.

1. Zde se sice mohu mýlit, ale znovuoživení ekonomiky neočekávám.

2. Trochu to souvisí s prvním bodem. Proč by se ČEZ tak urputně snažil o fixy, kdyby na tom měl prodělávat? O vývoji cen toho budou v ČEZu vědět vždy víc a dřív, než většina obyčejných zákazníků. Z jejich masově nasazených nechutných marketingových triků soudím, že již více než tuší, jak to bude s cenami elektřiny na rok 2015 (vědí / sází na to, že půjdou dolů). Možná se bojí i konkurence, o tom ale nemám přehled.

3. Zkušenost z předchozích let je pak výmluvná sama o sobě.

Kdo se rozhodoval o podobné nabídce před rokem, bude od ledna brečet a brečet, protože bude platit letošní ceny (ale ne ty ze 17.9.2013, nýbrž z 1.10.2012 - koukněte se na ně! - ... ke stažení /ceníky ... jinak se na ně nedostanete), které jsou výrazně dražší než ty, co čekají na nás ostatní, a to i na ty, kteří se jim svojí krví chtějí upsat letos - do tří dnů, jinak máte smůlu .

A víte co mě na tom zaráží. Pokud se nepletu, tak majoritním vlastníkem ČEZu je stát, tedy my. Okrádáme sami sebe, nebo ne? Je to vážně "náš" stát, naše druhá kapsa, děravějící v tunelech našich předních chytrých (všeho)schopných jedinečných osobností? Jsem z toho Kožený

A víte, kdo jim na to skočí nejčastěji? Staří, chudí, hloupí. Vážně si to v kolíbce vybrali, že chtějí být (tady a teď) tací? Vážně nad tím mám jásat (ČEZ /stát bude bohatší) a posmívat se jim, přát jim aby snad vymřeli? Přijde mi to jako předváděčka, ale navíc ve státní (naší) režii :(

Kde jsou novináři a média veřejné služby, aby jim řekli - ne, nenechte se okrádat! Všude jen články o tom, jak ČEZ zlevňuje (taková reklama na okrádání), případně jaká je to naše báječná firma s úžasnými (i když klesajícími) zisky. Ale za jakou cenu? Připadá mi to jako Kocourkov. Pokud se s těmi novináři pletu, hoďte sem prosím odkaz na čestné výjimky.

A jen tak mimochodem, už Vám někdy někdo sám od sebe nabízel slevu zadarmo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.13 14:53
avatar

No já do toho nejdu. Už jen proto,že nevěřím že by ČEZ "daroval" někomu něco za dara?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.13 13:23
avatar

Nevím jak u čezu, ale u eonu jsem dostal slevu automaticky už v říjnu bez nutnosti upsání se. V lednu bude další. Ceny energií možná budou růst s tím jak bude oživovat ekonomika, nebo taky se krize bude dále prohlubovat, ale je třeba si uvědomit, že velké energetické firmy mají nakoupené kontrakty na několik let dopředu. Taky jde dolů cena za distribuci nebo daň z fotovoltaiky... Od čezu mám akorát akcie, kde dostávám každý rok dividendu. Takže ano - proti vzrůstajícím cenám energií je lepší se spojit s protivníkem, ale jinak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.12.13 18:22

Beru od ČEZu elektřinu. odcházet od nich zatím nechci, ale do fixu taky zatím nepůjdu. jsem na tom asi stejně jako jiní. Proč by nějaký podnikatel kvůli fixu měl přicházet o svůj zisk? To mi nesedí. Jakýkoliv skutečný argument nemám, jen "bliká červená žárovička".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.