Trápení s bývalkou - svěření péče dětí otci?

Od: Datum: 01.10.13 10:19 odpovědí: 7 změna: 01.10.13 12:51

Dobrý den,

můj dotaz je poněkud zdlouhavý, tak se ho pokusím zkrátit.

Žiji s přítelem, který má dvě děti (5 a 9let) s bývalou přítelkyní . Oddáni nebyli, žili spolu pouze na psí knížku 11let.

Ona si před dvěma lety našla jiného a mého přítele vyhodila z bytu s tím , že se mezi sebou dohodli na styku s dětmi a na tom, že jí na děti bude platit 3tisíce korun. Loni na jaře řešila alimenty soudně a byli vyměřeny 4tisíce korun. Přítel alimenty pravidelně platí, ale zjistili jsme , že ,,bývalka" z toho na děti toho moc neplatí. Např. boty jsme kupovali my, platíme obědy ve škole, děti nemají pomůcky do školy či školky atd. Dostávají se k nám informace, že maminka pořád vysedává v hospodě a chodí po diskotékách.

Vystěhovala se z bytu 2+1 protože neplatila nájem a nastěhovala se ke svým rodičům, kde bydlí ve 3+1 její rodiče, její bratr, syn jejího bratra, ona a děti mého přítele. Jedna z ,,našich" holek spí v pokoji s babičkou a jedna s maminkou. Starší (3.třída) je docela šikovná, ale vzhledem k tomu, že se s ní maminka neučí má ve škole horší známky.

Přítel má práci na turnusy, jezdí po čechách (staví železniční koridory) ale pokud je v týdnu nebo víkendu doma, děti jsou vždy u nás. A to už i pokud doma není , jelikož jsem ve škole a školce nahlášená i já a děti chtějí abych je vyzvedávala já a ne maminka.

Včera starší holčina prohlásila, že já jsem její máma a ,,ta" doma je teta. Že ji nemá ráda a je na ni zlá a jen po ní křičí.

Já se za přítelem stěhovala 120km. V místě svého bydliště mám své rodiče a 3generační dům, kde mám svůj byt v celém patře. Přítel by byl ochotný byl se odstěhovat , ale chtěl by i s dětmi. Ráda bych se zeptala jak vidíte šance na svěření do péče anebo aspoň jak se postarat o to aby alimenty byli použity opravdu na to, na co použity být mají.

A pokud by vše dopadlo, musí děti mít trvalé bydliště v místě , kde by s námi žili aby tam mohli chodit do školy?

Děkuji moc za odpověďi

S přítelem si už nevíme rady, jak pokračovat a proto zkoušíme tuto variantu.

M.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fifi*
Datum: 01.10.13 11:40

Myslím, že otec určitě šanci má, dostat děti do péče, když matka se nechová jako matka, jak popisujete. Znám jeden takový případ ze svého okolí, matka se tahala s chlapama, pořád jen po hospodách, o syna se nestarala. Myslím, že ty tahanice, aby ho otec dostal do své péče byly docela zdlouhavé, ale motivace mít své dítě u sebe je silná, dokázal to. Nevím přesně, co všechno budete muset udělat, snad poradí někdo povolanější nebo kdo má zkušenosti, v tom se nevyznám. Jen jsem vás chtěla podpořit, držím vám palce! Snad někdo pořádně poradí

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.10.13 11:41

Díky :)

Datum: 01.10.13 11:45
Taky myslim.ze sancu mate.Zasla bych na socialni odbor pece o dite a poradila se tam.
Klobouk dolu.pokud jste ochotna prijmout ..cizi.. deti a nahradit jim to.co nemaji u sve matky ;)
Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.10.13 11:50

Díky, už jsem je přijala , když jsem si začala s chlapem co má děti. Jsou pro mě jako vlastní. Ve svých 28ti letech vlastní zatím nemám, ale tyhle dvě cácorky jsou úžasné. Jen kdyby jejich matka nebyla ...

Datum: 01.10.13 12:01

Dobry den,

Zkouseli jste se dohodnout s matkou deti? Jestli to neni mozne, tak resit jedine pres soud. Najit si dobreho pravnika a drzet se jeho rad.

Schranujte dukazy o spatne vychove matky, at se ma pravnik o co oprit. Dukazni bremeno bude na Vasi strane.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.10.13 12:08

Co těmi důkazy konkrétně myslíte? Domluva opravdu možná není. Příteli se vždy akorát vysměje do obličeje ... :(

Datum: 01.10.13 12:51

Musíte dostat hlavně sociálku na svou stranu. Bohužel záleží jaká konkrétní ženská tam je a jak se na to bude dívat. Vysvětlete jí situaci a poproste jí, ať nenápadně obhlídne jak to v jejich rodině chodí. Jakmile vám dá doporučení, že děti by se měli lépe u vás, máte u soudu napůl vyhráno.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.