Jak si věřit?

Od: Datum: 01.10.13 10:04 odpovědí: 8 změna: 01.10.13 19:08

Zdravím, všechny rádce. Dost často v různých odpovědím na nejrůznější otázky čtu něco ve smyslu : začněte pracovat na svém sebevědomí, nevěříš si, začni si víc věřit atd. V podstatě s tím souhlasím. Řadu problémů mám s místními dotazovateli společnou možná právě pro to nízké sebevědomí, které za to potíže může. Ale moje otázka zní, jak to udělat? Už jsem se nad tím dost napřemýšlela a prostě nevím, JAK si začít víc věřit. Copak to jde změnit, když jsem přesvědčená, že jsem k ničemu, že se mi stejně nic nepodaří, že na něco nemám atd.? Copak si najednou můžu začít myslet opak? Zvlášť když mám pocit, že mě v tom mém názoru skoro vše co se v mém životě děje i většina lidí, které potkávám, jen utvrzuje? Ne že by říkali : "Ty jsi hrozná, ty nic neumíš " nebo tak něco, stačí, když se dívám jací jsou oni a mám vždy pocit, že jim nesahám ani po kotníky. Tak JAK si mám věřit? CO pro to mám udělat? Ve většině věcí jsem dost průměrná nebo hůř, tak prosím neraďte, že si mám najít něco v čeme budu jen já opravdu dobrá. Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 01.10.13 10:26

A proč by to nešlo, když by jsi chtěla? Podívej se kolem sebe, jak to že jiní toho tolik dosáhnou? Zanech toho sebepodceňování, je to v tvé hlavě. Sugeruj si opak, jsem ..., dělej něco a chval se. Chci, mohu, umím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.13 10:37
avatar

Už jsem několikrát lidem s podobným problémem radil, různé mé kamarádky a tak. Ale bohužel málokdo s takovým problémem chce poznat pravdu, že má cenu. A že má smysl, co dělá. Nemáš pocit viny? Věz, že chyby dělá každý člověk.

Zkus si přečíst Bibli, konkrétně evangelium, tam se dozvíš, že každý člověk má pro Boha velikou cenu. Pokud v Boha věříš, může ti to pomoct.

Jestli jsi ateista, zkus si několikrát udělat přes internet IQ test. Poprvé se ti možná nepovede ale pa kdosáhneš lepších a lepších výsledků - a zvýšíš si sebevědomí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fifi*
Datum: 01.10.13 10:51

V boha nevěřím, nebo spíš jsem byla vychovaná jako ateistka, nemám k víře žádný vztah, ale osobně myslím, že něco vyššího existuje. Evangelium si ráda přečtu, snad mi to pomůže začít věřit, že tady na světě mám nějaký smysl.

Od: fifi*
Datum: 01.10.13 11:27

A jinak k tomu pocitu viny, mám ho. I když nevím přesně za co, není to nějaká konkrétní věc, že bych něco provedla...

Od: sepi®
Datum: 01.10.13 11:18
avatar

Já bych na to šla postupně ))začala bych u sebe .) třeba vzhled .) cítit se příjemně .) mít úsměv na tváři .) pomoci kdo potřebuje .) třeba maličkosti ))ale úsměv, vlídné slovo a třeba i jen nicotná pomoc dělá hodně .) všude kolem máš plno možností .) hodně to vidím na prodavačkách .) stačí mile poděkovat a usmát se a popřát hezký den .) no a když to nevyjde u jedné, tak u těch dalších určitě ) každý má v životě nějaké trápení, dívej se kolem sebe .))to pro začátek bude stačit ))tak hezký a pohodový den s úsměvem *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 01.10.13 14:31

Dobrý den,

ve skutečnosti nemusíte být tak hrozná, jak si myslíte, akorát všechno vidíte příliš pesimisticky. Ve skutečnosti je vyjímečných jen pár lidí. Většina se jen umí lépe prodat, než Vy nebo maskuje svou průměrnost právě někdy až přehnaným sebevědomím.

Klidně o svých dovednostech zdravě pochybujte, což Vás bude i nadále vést k chuti se zlepšovat. Co je ale podstatné, Váš hlavní problém ve skutečnosti není otázka zvýšení sebevědomí, ale to, že přeceňujete ostatní a tím sama sebe zbytečně srážíte. Přestaňte na lidi okolo Vás nahlížet jako na dokonalé polobohy a budete se cítit lépe.

David

doplněno 02.10.13 21:47:

A ještě bych dodal, že podstatnou roli ve Vašem nevěření si, hraje strach ze selhání. Nechcete zklamat své okolí a to Vám svazuje ruce. No a pak ve Vás vyhraje poraženecká nálada a je hotovo. Takže platí, co jsem napsal. Nedělejte z lidí polobohy, nevnímejte je jako soudce Vašeho života.

David

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.10.13 18:18
avatar

Přestaňte se srovnávat s okolím a uvědomte si, že i oni mají spoustu nedostatků, které jen nedávají tak najevo.

Ani ostatní si ve všem nevěří, ale postupně se naučili prezentovat to, co u sebe považují za dobré.

I Vy máte své klady a zápory, naučte se je rozpoznávat. Na kladech zapracujte (můžete se posunout dál), nedostatky se snažte mírnit, některé se Vám časem podaří odstranit.

Nedávejte si rovnou velké cíle, začněte dílčími: Každým zvládnutým úkolem (dílčím cílem) sebevědomí trošku poporoste.

Např. cizí jazyk Nemusíte si rovnou dát za cíl státnici z cizího jazyka. Můžete začít rozdělením na úseky - každý týden se naučím (doplňte množství, jež byste mohla zvládnout, nebo trochu méně).

Budete potřebovat hodně pevné vůle a trpělivosti.

___ PS: Chcete-li, aby Vaše dotazy někdo četl, zabýval se jimi, věnoval jim svůj čas, nenařizujte/nezakazujte mu, jak Vám (ne)má odpovídat.

Každý z nás tu radí podle svých zkušeností, já třeba ráda předávám dál to, co se osvědčilo mně ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.10.13 19:08
avatar

"fifi", zřejmě se stala chyba někde v dětství, buď chyba při výchově rodičů, kteří Vám sebevědomí třeba nevědomky sráželi, nebo někdo z kantorů ve škole, ti někdy dokáží své psychologické vzdělání zneužít třeba také nevědomky, je to o charakteru člověka. Někomu to nevadí, a nepřemýšlí o svém příkladu dítěti, jiný cítí velkou zodpovědnost s výchovou a příkladem pro dítě. No, stalo se. Nyní jste dospělejší a cítíte své nízké sebevědomí, jako brzdu. Jenže Vy jste úplně normální holka, žena, jen nyní vědomě sama pracujte na sobě. Přece jste v životě určitě již něco dokázala. Určitě umíte něco, co zase neumí druhý. Třeba umíte zpívat, nebo malovat, nebo šít, plést, či háčkovat. Možná jste dobrá ve sportu, nebo se umíte postavit k práci, třeba dobře vaříte nebo máte dobré výsledky ve škole, jistě by se toho našlo. A ještě Vám řeknu, že příliš namyšlený a sebevědomý člověk, je obyčejně sám, nemá úpřimné přátele, jelikož takového člověka moc nikdo nevyhledává. Buďte kamarádská, najděte si nějaký koníček a společnost lidí, kteří mají zájmy jako Vy. V kruhu přátel a kamarádů Vám bude dobře, zažijete legraci a nebudete myslet na negativní věci. Rozdávejte úsměv, dobré slovo, to nikoho nic nestojí, ale přitahuje podobné lidi. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.