Úřad práce - vyřazení emailem?

Od: Datum: 30.09.13 20:21 odpovědí: 9 změna: 01.10.13 22:32

Dobrý den,

je možn se vyřadit z úřadu práce e-mailem neboje třeba dostavit se osobně.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.13 20:25
avatar

Dobrý den. Slušností je osobní návštěva. Na e-mail by nemuseli reagovat. Takže já doporučuji dostavit se osobně na ÚP a požádat o vyřazení z evidence tam.

doplněno 30.09.13 20:38:

Odjíždíte do zahraničí, práci nemáte, chcete se dát vyřadit z evidence ÚP...V tom případě nezapomeňte, že budete mít povinnost hradit za sebe zdravotní pojištění, které za Vás v době evidence hradí ÚP, či-li stát...Aby Vám na zdravotním nevznikl dluh..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.09.13 20:30
avatar

Pravda, je to o slušnosti *palec*. Osobně bych také zřejmě zašla.

Evidence se však dá ukončit i mailem - i kdyby na něj 100x nereagovali (což podle zákona musí, mailem lidé s úřadem běžně komunikují), tak při případných potížích se dá bez problémů dohledat v odeslaných mailem, že dotyčný o tomto skutečně informoval.

Často se takto mailem řeší věci, které lidi nestíhají vyřídit osobně (většinou v oné osmidenní lhůtě), a v takových případech je pro úředníky rozhodující datum odeslání mailu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 20:27
avatar

Odhlasit osobne, myslim do 8 dnu od podepsani pracovni smlouvy s novym zamestnavatelem.Tu vemte sebou. Pokud praci nemate, tak proc byste se odhlasoval(a).

doplněno 30.09.13 20:32:

Oni Vas vyradi z evidence a pokud mate treba jen brigadu vic jak 4000,-Kc, tak musite na pojistovnu, kde se nahlasite jako samoplatce. Ale emailem to pujde vlastne taky, maji podatelnu, resp. elekt. adresu. nebo pisemnou zadost s podpisem doporucene. Ale lepsi osobne, aspon se vyresi veci, ktere Vas treba napadnou se zeptat, nebo oni budou mit nejake dotazy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dolphin*
Datum: 30.09.13 20:29

Jedu totiž do zahraničí, práci stále nemám, tudiž nevím jak to vyřešit..

Datum: 30.09.13 20:41
avatar

Sla bych tam osobne. Pokud se nechate vyradit z evidence , tak jste podle me proste vyrazeny. Pak musite odpracovat 6 mesicu, aby Vas zas zaevidovali. Kdyz zmeskate schuzku na UP a do 8 dnu nenahlasite praci, tak Vas zase vyradi. Opravdu osobne a vyptat se na vsechna rizika driv, nezli odjedete. A pojisteni...pokud zustanete v CR pojisten, a odjedete, tak mate v cizi zemi narok jen na neodkladnou peci, takze stejne musite resit pojistovnu.Takze aspon zaridit cestovni pojisteni spolu s nahrodou zdravotnich potreb. Ale v tu chvili, kdy budete vyrazen, platite si zdravotni sam. Socialni neni povinne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 22:16
avatar

Kdy, proč a na jak dlouho jedete do zahraničí? Pokud jedete hledat práci do některé země v rámci EU, je možné nadále zůstat v evidenci ÚP. Ale bylo by dobré na ÚP zajít a dohodnout se osobně (i kvůli formulářům, které byste potřeboval).

doplněno 01.10.13 00:27:

Nedoporučuji hlásit na ÚP dovolenou, na niž uchazeči o zaměstnání ani nemají nárok. Bylo by to jako dráždit býka rudým hadrem.

Odjíždíte-li na kratší dobu, můžete zkusit požádat o termín schůzky těsně před odjezdem a těsně po návratu. Zprostředkovatelce můžete vysvětlit, že se chcete zkusit poohlédnout po možnostech zaměstnání jinde.

___ Pt, můžete prosím uvést, který předpis ukládá uchazeči o zaměstnání povinnost odhlásit se z evidence ÚP v případě odjezdu do zahraničí na dobu delší než jeden měsíc?

doplněno 05.10.13 08:44:

Pt, na dovolenou má nárok zaměstnanec. Jde o omluvené volno ze zaměstnání s náhradou mzdy ve výši průměrného výdělku. Uchazeč o zaměstnání na ni nárok nemá.

Mohla byste prosím doplnit odkaz na předpis (viz výše)?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.10.13 11:39
avatar

"ivzes", jde o to, jak se pochopí text. Pokud přijde někdo do evidence např. 5. 12, tak se mu nepočítá podpora za poslední čtvrtletí, čili za měsíce 7, 8, 9, ale za poslední tři měsíce 9, 10, 11, čili také za poslední čtvrtletí = za posledního čtvrt roku = za poslední 3 měsíce. Měla jsem klientku, cizinku, která byla provdaná za Čecha a každý rok jezdila na celé léto do své vlasti na návštěvu rodiny. Po tu dobu se vždy vyřadila z evidence, jelikož by nebyla schopna chodit na sjednané schůzky. Když se vrátila, přišla do evidence znovu. Jde o takové případy, kdy člověk v cizině nepracuje ani tam práci nehledá. "ivzez", nejlépe by bylo, kdybyste se ucházela o místo zprostředkovatelky a mohla tak proniknout detailně do takové práce. - pt

doplněno 01.10.13 11:46:

"ivzez", ještě k té dovolené. I člověk v evidenci má nárok na dovolenou. Pokud přinese potvrzení o zaplecené dovolené, tak se po tu dobu nezve k návštěvě ÚP, ale až po návratu jeho zaplacené dovolené. Jinak by se mohl kdekdo vymlouvat na dovolenou a na domluvené schůzky nechodit.

doplněno 01.10.13 11:54:

"ivzes", ještě k Vaší radě: "Odjíždíte-li na kratší dobu, můžete zkusit požádat o termín schůzky těsně před odjezdem a těsně po návratu. Zprostředkovatelce můžete vysvětlit, že se chcete zkusit poohlédnout po možnostech zaměstnání jinde."
Toto není dobrá rada, jelikož se může stát, že se vyskytne volné místo pro uchazeče, nebo bude třeba doplnit nějaké nepřesnosti v klientově kartě a zprostředkovatelka v neposlední řadě vyzve klienta k návštěvě ÚP a klient se o tom nedoví, na schůzku bez omluvy nepřijde a bude vyřazen s trestem na 6 měsíců.


doplněno 05.10.13 18:39:

"ivzez", uchazeč v evidenci na dovolenou nárok má. Jeho doba evidence, která se počítá do odpracovaných let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 30.09.13 23:22
avatar

Pokud jedete do zahraničí na více, jak jeden kalendářní měsíc, je Vaší povinností se z evidence odhlásit a hradit si zdr. pojištění. Pokud jedete ovšem na kratší dobu, např. na dovolenou, tak na ni máte nárok, nahlaste dovolenou zprostředkovatelce a zůstáváte v evidenci i nadále. Při odhlášení z evidence, je potřeba vyplnit formulář a přidat Váš podpis. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uradprace
Datum: 01.10.13 22:32

Buď osobně, nebo prostě nepřijít na schůzku, vyřadí sami + obešlou vás pár lejstrama jako rozhodnutí o vyřazení a podobné, a zkrátí podporu... pak si nějakou dobu na UP neškrtnete, pokud s UP dále nepočítáte, klidně bych to tak udělal.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.