Vypocet podpory v nezamestnanosti

Od: Datum: 30.09.13 20:08 odpovědí: 4 změna: 30.09.13 23:42

Dobry den,

jsem momentalne zamestnan na dobu urcitou a to do 20.12.2013.

Chtel bych se timto zeptat z jakeho obdobi se mi pote bude vypocitavat podpora v nezamestnanosti, bude to z prumerne mzdy za posledni ctvrtleti nebo za posledni 3 mesice?

Dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 30.09.13 20:18
Výše podpory se bude počítat z průměru platného v prosinci, kdy vám skončí pracovní poměr. Tento průměr bude spočítaný ze třetího čtvrtletí tohoto roku.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 30.09.13 21:11
avatar

Podporu v nezaměstnanosti Vám vypočítají ze mzdy za poslední tři měsíce, ne za čtvrtletí. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 23:42
avatar

PT, mohu se zeptat podle jakého předpisu?

Pokud vím, postupuje zaměstnavatel při stanovení průměrného výdělku podle zákoníku práce, podle něhož je rozhodným obdobím předcházející kalendářní čtvrtletí.

Výjimkou je případ nástupu zaměstnance v rozhodném čtvrtletí, kdy je rozhodným obdobím doba od nástupu do konce čtvrtletí.

Pokud by zaměstnanec nastoupil i skončil ve stejném kalebndářním čtvrtletí, byla by rozhodným obdobím doba od nástupu do skončení zaměstnání.

Pokud by zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 pracovních směn, musel by zaměstnavatel použít výdělek pravděpodobný.

___ Ani v zákoně o zaměstnanosti, jímž se řídí poskytování podpory, jsem žádné informace ohledně jiného rozhodného období nenašla.

Viz: Průměrný výdělek (zákoník práce, § 351 a následující)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.