Vypocet podpory v nezamestnanosti

Od: Datum: 30.09.13 20:08 odpovědí: 4 změna: 30.09.13 23:42

Dobry den,

jsem momentalne zamestnan na dobu urcitou a to do 20.12.2013.

Chtel bych se timto zeptat z jakeho obdobi se mi pote bude vypocitavat podpora v nezamestnanosti, bude to z prumerne mzdy za posledni ctvrtleti nebo za posledni 3 mesice?

Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 30.09.13 20:18
Výše podpory se bude počítat z průměru platného v prosinci, kdy vám skončí pracovní poměr. Tento průměr bude spočítaný ze třetího čtvrtletí tohoto roku.
Ohodnoceno: 1x

Od: pt®
Datum: 30.09.13 21:11

Podporu v nezaměstnanosti Vám vypočítají ze mzdy za poslední tři měsíce, ne za čtvrtletí. - pt

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.09.13 23:42

PT, mohu se zeptat podle jakého předpisu?

Pokud vím, postupuje zaměstnavatel při stanovení průměrného výdělku podle zákoníku práce, podle něhož je rozhodným obdobím předcházející kalendářní čtvrtletí.

Výjimkou je případ nástupu zaměstnance v rozhodném čtvrtletí, kdy je rozhodným obdobím doba od nástupu do konce čtvrtletí.

Pokud by zaměstnanec nastoupil i skončil ve stejném kalebndářním čtvrtletí, byla by rozhodným obdobím doba od nástupu do skončení zaměstnání.

Pokud by zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 pracovních směn, musel by zaměstnavatel použít výdělek pravděpodobný.

___ Ani v zákoně o zaměstnanosti, jímž se řídí poskytování podpory, jsem žádné informace ohledně jiného rozhodného období nenašla.

Viz: Průměrný výdělek (zákoník práce, § 351 a následující)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.