Změna pracovní smlouvy pod nátlakem

Od: Datum: 08.10.13 18:17 odpovědí: 9 změna: 09.10.13 18:49

dobrý den,

potřeboval bych vědět jestli mě zaměstnavatel může změnit pracovní smlouvu z doby neurčitý na dobu určitou.

v zimě není moc práce a letos jí také moc nesehnal,ale dva kolegové zustavají v zaměstnání i přes zimu a mě zaměstnavatel oznámil že mi změní pracovní smlouvu na dobu určitou a to do konce roku,s tím že když to nepodepíšu tak v zaměstnání zustanu ale budu pobírat základní mzdu a že mě tím donutí odejít bez odstupného. nebo mě pošle na nějakou akci kterou bude vědět že nezvládnu a hned bude mít duvod mě vyhodit. jak mám postupovat,co mám dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.13 19:09
avatar

Zaměstnavatel "Vám nemůže změnit pracovní smlouvu". Přistoupíte-li na jeho návrh, a nebudete-li moci prokázat nátlak ze strany zaměstnavatele, půjde o dobrovolně sjednanou změnu pracovní smlouvy.

Určitě nepodepisujte nic, s čím nesouhlasíte.

Zaměstnavatel je povinen Vám přidělovat sjednaný druh práce a v místě sjednaném jako místo výkonu práce v pracovní smlouvě.

doplněno 08.10.13 19:11:

Dodatek k pracovní smlouvě si vyžádejte k prostudování a před podpisem jej zkonzultujte s právníkem - specialistou na pracovní právo.

Nepodepisujte nic, co si důkladně nepročtete, případně nic nesrozumitelného.

doplněno 08.10.13 19:42:

I množství práce musí být přiměřené. Není možné, aby po Vás zaměstnavatel chtěl násobek (např. práci za dva) a náskledně Vás chtěl "vyhodit" z důvodu, že práci nezvládáte.

S tím by u soudu neuspěl.

doplněno 08.10.13 19:44:

Opakuji: Nepodepisujte nic bez konzultace se specialistou na pracovní právo a nic, s čím nesouhlasíte!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: puma
Datum: 08.10.13 19:16

pokud nepodepíšu tak mě pošle na nějakou akci kterou nezvládnu sám,a potom má duvod mě vyhodit za nesplnění zadané prace.

nejspíše asi odstupné v žádném případě nedostanu i když dělám ve firmě 6 let

děkuji za odpověd

Datum: 08.10.13 20:28
avatar

Pokud by Vám zaměstnavatel chtěl přidělit jinou práci než máte v pracovní smlouvě, máte právo ji odmítnout. Totéž platí i pro jiné místo výkonu práce - opět můžete odmítnout.

Kdyby by Vám zaměstnavatel chtěl přidělit neúměrné množství práce, trvejte na písemném příkazu. (On si moc dobře rozmyslí, jestli Vám proti sobě "dá do ruky zbraň".)

doplněno 08.10.13 21:54:

Bude-li Vám chtít zaměstnavatel přidělit práci, kterou jste ještě nedělal, musí Vás na své náklady proškolit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.13 19:12

Nejdříve musí skončit jeden pracovní poměr,tedy na dobu neurčitou a to řádnou výpovědí /2 měsíce/ a nebo dohodou a pak lze uzavřít novou smlouvu,třeba na dobu určitou.Zaměstnavatel tohle moc dobře ví a proto tlačí a říká buď budeš souhlasi a nebo .. atd jak píšeš.Zaměstnavatel si,podle zákoníku práce,nemůže dělat co chce,ale protože u nás zákony neplatí a za každým stojí 10 dalších nezaměstnaných, pak tihle "šmajdi" toho využívají a skutečně si dělají co chtějí. Záleží jak se rozhodneš.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: puma
Datum: 08.10.13 19:19

myslím si že není potřeba aby skončil jeden poměr,stačí k tomu jen dotatek. pokud by měl poměr skončit tak bych musel dostat odstupný. a to právě zaměstnavatel nechce dát.

Datum: 08.10.13 20:06
avatar

Pokud tě pošle na jinou práci, porovnej to s tím co máš v pr. smlouvě. Pokud jsi např. elektrikář, nemůže tě poslat betonovat. Popř. si písemně /jemu/ stěžuj na změnu práce. Vše si nechávej potvrdit, nahrávej atd. A nebopodepiš a drž hubu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: puma
Datum: 08.10.13 20:45

ano pokud sem elektrikář tak mohu dělat podle pracovní smlouvy elektriku ale on mě muže poslat udělat něco od elektriky co ví že nezvládnu třeba s čím sem se ještě nesetkal a nic o tom vím. např. zapojit vodní elektrárnu nebo nějaké jiné technické věci.

Datum: 09.10.13 11:30
avatar

Jak jsem psal. Nejlépe písemně mu napsat že to není moje specifikace a nemluvilo se o tom při podpisu smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.13 18:49
avatar
To by ta vodní elektrárna ale musela byt v místě, které máš uvedené ve smlouvě. Nikam jinam jezdit nemusíš, pokud tedy nemáš ve smlouvě místo pracoviště ČR. Taktéž minimální mzdu ti nemůže dát, pokud ji nemáš ve smlouvě. Musí ti dát to, co ve smlouvě uvedené je.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.