Vyter krku az budu zdrava?

Od: Datum: 30.09.13 12:32 odpovědí: 6 změna: 03.10.13 08:34
Dobrý den
mam dotaz ohledne nemoci.Dnes rano jsem sla k obvodnimu lekari s podezrenim na anginu.Podezreni se potvrdilo, a vzhledem k tomu, ze je to ma 7! angina za tento rok, jsem pozadala lekare o vyter, protoze se mi nezdala bolest hlavy.Od patku mne pobolivala, avsak v sobotu ani v nedeli jsem nebyla schopna vstanout ani se napit.
Jenze, mily pan doktor, mi okamzite predepsal penicilin, s tim, ze stery vezme az budu zdrava.
Proto se ptam, co to ma za logiku? Mel mi vzit stery hned a az pote mi zas! nasadit antibiotika. Pak, po uzdraveni nebude vedet co mi je a co za potvoru to zas mam.
Nebo ne? Prosim, reknete ze se mylim a nas pan doktor je opravdu doktor.
Jeste dodam, ze jsem vzdy dostavala penicilin 500-800 ale dnes mam silnejsi 1.2.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 30.09.13 12:46

Dobrý den. Myslím, že lékař postupoval správně. Stěr vezme až po dobrání antibiotik. Tak pozná, jestli lék zabral či nikoliv a dle výsledku pak případně nasadí další léčbu.

Ohodnoceno: 1x

Od: fribble*
Datum: 30.09.13 15:57

Souhlasím spíš s vámi než s hopem. Sedmá angína za rok je dost, také by mi přišlo logičtější vzít stěry teď, dokud je pravděpodobné zjistit původce, třeba i nasadit preventivně antibiotika a pak stěry opakovat.

doplněno 30.09.13 15:58:

Sorry - ne hopem, ale ronem

Ohodnoceno: 3x

Od: xixi*
Datum: 30.09.13 17:37
Podle me mel udelat vyter ted a nasadit ATB primo na dany bacil. On ted zaleci anginu penicilinem, pak udela vyter a nejspis znovu nasadi ATB primo podle zjisteni z vyteru. Pokud vas takhle trapi anginy, zkuste se objednat na imunologii.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.09.13 18:16

To je teda přístup! Zvlášť když se to opakuje stále dokola, měl by být výtěr zcela automatický a dát atb co nejcíleněji. (Protože jsem trpěla na angíny velmi, našla jsem si doktora, který má cpr a vyplatilo se mi to velmi. Když je potřeba, dělá výtěry a i když ta prodleva není příjemná, spotřeba atb se mi snížila na minimum, páč už se dobře léčené nevrací a půlka byla beztak virová.)

Ale co se dá dělat: aspoň se důkladně krmte probiotiky. A ten výtěr alespoň potom určitě, jestli tam nemáte usazenou nějakou mrchu stále dokola. Ovšem být vámi, zhodnotím, jestli by změna doktora nestála za to.

Ohodnoceno: 2x

Od: pb®
Datum: 30.09.13 20:01

Po druhé angíně v jednom roce, kdy se mi do 14ti dní zas objevila ukrutná bolest v krku a nateklé mandle, mi doktorka udělala nejdřív výtěr. Ten nic neukázal, takže antibiotika jsem nedostala. Měla jsem tenkrát afty v krku, přešlo to za pár dní samo, ale bolest fakt strašná, na kterou zabírala jen analgetika, nějakému cucání nebo kloktání jsem se mohla vysmát, bylo na nic. Takže si myslím, že než slepé předepisování ATB, měl být výtěr a podle citlivosti nasazená antibiotika. On prý na obyčejnou angínu je pořád nejlepší penicilín, ale bůh ví, co v tom krku máte.

Ohodnoceno: 2x

Od: nukika
Datum: 03.10.13 08:34
Dobry den, tak uz jsem nevedela, jestli mam bolesti skakat z okna, ci bouchat hlavou o zed :( a zasla jsem k nemu znova...pohrozila a vida! Stery odebrany a vysledek?
To dobre je, ze zadnou anginu nemam ;) JEN zapal plic ;)
Antibiotika odebrany a nasazeny nove.
Neni nad dobreho lekare!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.