Bojím se že omdlím

Od: Datum: 29.09.13 21:09 odpovědí: 16 změna: 30.09.13 23:52

Ahoj, je mi 15 a jsem holka. Od včerejšího dne jsem na rozpadnutí. Šla jsem normálně po ulici a zničeho nic jsem nachvilku necítila končetiny, brnělo mi v nich a pak jsem cítila, jako bych měla omdlít... Musela jsem si čupnout a chvilku čupět. Do konce dne se mi už nic nestalo. Dnes jsme byli na nákupech a a zase přišel ten pocit. Naštěstí jsem si stihla sednout.

Co se se mnou děje? Bojím se jít zítra do školy, abych neomdlela. Je pravda, že jsem dnes dostala menstruaci, ale dříve mi nic nedělala. Ani změna nálad, nic. :( Jím víc než normálně (jsem dost hubená). A další podstatné informace mě nenapadají. Ráno jdu k doktorce, ale ráda bych znala vaše zkušenosti a nápady.

Děkuji moc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 29.09.13 21:12

Nezbude ti nic jiného než k doktorovi lékaři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narozpad
Datum: 29.09.13 21:15

Děkuji za reakci, ale vzhledem k mému popisu je to celkem zbytečná odpověď.

Datum: 29.09.13 21:16
avatar

Zní mi to jako nízký tlak. Věk sedí, ta hubenost taky, s nástupem ms je to tradičně horší; a v obchodě mezi lidmi tuplem. Vítej v klubu! :-D Rychle si sednout, když to člověk stačí, obvykle pomůže ;) Léčit se to moc nedá, spíš velmi, velmi opatrně zkoušet, co zabere (kafe nemusí, řadě lidí po něm klesne tlak ještě víc) a naučit se s tím žít. Často to s věkem zase odezní. Někdy to zhoršují některé potraviny (vybavuji si ořechy), příčinou může být zablokovaná krční páteř nebo málo pití; a nebo nic. Není od věci upozornit nějakou kamarádku ve třídě, že se ti to může stát. Traduje se dát oběti nohy nahoru, ale většinou je nejlepší prostě nechat ležet, ono to rychle odezní.

Možností je víc, ale tlak je s poměrně velkým náskokem nejpravděpodobnější.

doplněno 29.09.13 21:32:

Dovedu si představit, že to vyděsí, zvlášť ty brnící ruce a tak. Pár let jsem na to trpěla hrozně moc, když byl hodně špatný den, klidně jsem sebou párkrát řízla. Spolužáci si zvykli :-D Navíc z něj umí být špatně tak, že člověk jenom leží, má zavřené oči, špatně od žaludku a čeká, až to přejde. Nic z toho ale není nebezpečné, pokud se teda umí padat :-D Nepomáhalo nic, ani sport, klidně se mi udělalo šoufl uprostřed tréninku. Pomohla až dobrá masérka na záda a chodit rovně, dost se to porovnalo. Jak říkám, jenom vydržet a moc se do toho nevžívat. Zase ta pohoda, když je člověk těhotný! Vždycky jsem dostala pochvalu, že mám tlak - poprvé v životě - v normě, zatímco ostatní maminy s děsem v oku čekaly moc vysoký. Ale něco mi říká, že to teď neoceníš *smich*

Ohodnoceno: 4x
 
Od: narozpad
Datum: 29.09.13 21:26

Mám velmi nízký tlak. Při zvedání se ze židle apod. se mi motala hlava, ale tohle se mi ještě nestalo. :(

Děkuji moc. :))

Od: pearmonik*
Datum: 29.09.13 23:10
Na to pomuze trocha pohybu,beztak moc nesportujes, chce to pravidelne behat kolo plavat neco na vytrvalost a bude to ok,driv jsem to tez mel, taky nizky tlak a to zabralo hned
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.09.13 06:41
avatar

Je Ti 15, tělo prochází mnoha změnami dospívání. K lékaři bys měla zajít v každém případě, třeba dostaneš nějaké léky na zvýšení tlaku. Kdybys byla starší, pomohl by frťánek nebo sklenice kávy, /takové babské rady, zvedá to tlak/, v Tvém věku ale ne. I když jste věkově hrozně daleko od sebe :D,mám teď podobné problémy se skoro 90letou babičkou. Motá se jí hlava, je jí prý na zvracení.Tlak 90/60. Doktorka jí nasadila léky,má je teprve 3 dny, tak nevím, jak to bude snášet. Tak si také zajdi, od toho tady lékaři jsou. A uvidíš, všechno se to srovná, může za to možná trochu i to dospívání. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 08:27
avatar

Ahoj,

jako bys psala o mně :) Je to nízkým tlakem. Měla jsem to takhle ještě pár let po střední škole a stejně tak má kamarádka. Obě hubené. Takhle mladým lidem, se na to žádné prášky nedávají.

Nejhorší bylo cestování v přeplněném vlaku. Často jsem seděla na bobku na chodbičce a jednou jsem došla na nádraží na lavičku jen tak tak, už jsem přes mžitky vůbec nic neviděla. Když jsem byla nemocná, musela jsem lézt na WC po čtyřech, protože jsem sebou mamce takhle asi 2x švihla o zem a měla strach, že se to bude opakovat. Většinou člověk cítí, když jde na něj to brnění a těžknou mu ramena. Stačí si dřepnou - tím se zkrátí krevní oběh - a zase to přejde. Já se potřebovala napít a myslela jsem, že to ještě stihnu..nestihla :D

S odstupem času bych řekla, že je důležitý pitný režim a donuť se snídat, pokud to neděláš! Dříve jsem ráno nesnídala, bylo mi špatně od žaludku a nemohla jsem do sebe nic dostat, ale jde to zlomit a naučit se. Když přidáš pravidelně sport, bude tělo časem naopak pravidelný přísun jídla vyžadovat - i ráno a ta snídaně je vážně důležitá!

Teď už se mi to stává jen opravdu málo kdy, ale stává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 08:44
avatar

Taky se mi asi před rokem podařilo sebou říznout v Kauflandu. *smich* Kombinace celý den bez pití, šílené vedro, dvě hodiny běhání nabalený v zimní bundě s vozíkem v zadýchaném nákupáku udělá svoje. No a stání pod tím horkým fukarem u vchodu už udělalo svoje. Že prý jsem si i pěkně rozmáznul pusu o dveře když jsem letěl. *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 30.09.13 08:58

Ahoj. Podobné problémy jsem měla z nedostatku hořčíku. Závratě, stavy na omdlení, brnění v končetinách. Nedostatek hořčíku mi lékař zjistil odběrem krve, nízký tlak mívám také a údajně i ten souvisí právě s nedostatkem hořčíku. Zkus hořčík doplňovat pestrou stravou nebo si kup hořčíkové tablety v lékárně. K lékaři ale samozřejmě zajdi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 11:49
avatar

Jsou to změny způsobené růstem těla, takových problémů má hodně lidí. Zajdi si k doktorce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 12:08

Co třeba dehydratace? Piješ dost vody?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.09.13 12:21
avatar

I kdyby to dehydratace nebyla, pitný režim je důležitý. Velmi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 30.09.13 13:13
avatar

Jo, to se mi taky dřív stávalo (kolem těch 15). Mám hodně nízký tlak a tohle bylo fakt psycho. Jednou jsem s sebou flákla v autobuse (naštěstí tam byla kamarádka a chytla mě). Pak ještě jednou v obchodě, to si pamatuju jen to, jak držím prachy a doufám, že to nikdo nečmajzne. V ostatních případech pomohlo si čupnout nebo lehnout nebo sednout a dát hlavu mezi kolena. Byla jsem s tím u doktorky, dala mi jen tyhle rady (hlava mezi kolena) a prý mám pít kafe a čaj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 15:22
avatar

Popřípadě lehnout na záda a zvednout nohy nahoru, nejlépe do pravého úhlu, ale komu by se chtělo ležet třeba v Kauflandu na zemi že? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 13:42
avatar

V těchto dnech je to, díky změnám teplot a změnám tlaku, naprosto běžná věc, sanitky lítají jedna za druhou.

Hodně pij a snaž se vyhýbat třeba nákupním centrům, nacpaným autobusům apod.

Kdyby to nepřešlo do třech týdnů, tak raději k lékaři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: soucititel
Datum: 30.09.13 23:52

Ahoj narozpade,

měla to moje mamka a já to mám taky, každý může mít úplně jiné příznaky, ale já měl něco podobného, přešlo to potom na srach ze všeho a myslel jsme si, že jsem paranoidní. Zašel jsem k psycholožce, která mi dost pomohla a potom jsem šel na latentní tetánii a zjístili, že mám málo hořčíku, který tyto stavy způsobuje, mám ještě mnoho osobních problémů, které k tomu pomohly. Mám stavy do dnes, ale vím co to je zač a už to beru s nadhledem, dá se říct, že jsem s tím naučil žít, ale dá se to (NE VYMÝTIT) pozastavit. Já vím s čím mám tu čest, sice někdy mě ty pocity omezují, těžce se dýchá, vysoký tlak a strach z něčeho, třes končetin. Mám to minutu, někdy půl hodiny. Držím palce ! :)

PS. Když jsem to měl poprvé, málem jsem se podělal, první asi 2 měsíce mi to dělalo veliké problémy (nechodil jsem ani do školy, dělal jsem všechno proto, abych nemusel mezi lidi). Už je to půl roku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.