Jak přestat kouřit?

Od: Datum: 29.09.13 20:30 odpovědí: 7 změna: 30.09.13 14:32

Dobrý večer.. Nejde o mě, ale o mého přítele. Kouří už asi 3 roky, startky a prostě tvrdé cigarety. Já jsem nikdy nekouřila, takže nemám pro kuřáky pochopení Už se snažil kvůli mě přestat, protože mě to opravdu smrdí. Vydržel max. 2 dny a už zase začal. Zeptala jsem se ho, co ho nutí kouřit a on jen že má na to chuť a že ho to baví. Podle mě, když je to jen kvůli tomuto se tomu nějak zabránit dá. Kdyby byl jako moje kamarádka, která má hrozné absťáky v hodinách a třepe se, tak okey. Ale on má jen chuť, tak si zapálí. Chtěla jsem mu koupit různé ty tyčinky co napodobují cigaretu nebo elektronické. Ale elektronická nepomohla a nechcu zbytečně utrácet za něco co nepomáhá. Nevíte prosím jak by mohl přestat? Kdbyby byl na lehkých, bylo by to asi lehké, ale tvrdé? Prosím, budu ráda za odpovědi:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.13 20:57

Má chuť = závislost (po třech letech jistě), baví ho to = nemá motivaci přestat. Nedělejte si moc naděje, to musí vzejít od něj. "Jen chuť" není nic než silná slova chlapa, co absťákovité nutkání nepřizná ;) Já bych třeba s kuřákem žít nemohla; a stejně tak vy si musíte říct, jestli vám to stojí za to. (Mezi lehkými a tvrdými podle statistik rozdíl není; jestli v míře smradu, to neposoudím...) Jinak metod je dost, ale bez něj to nepůjde.

Ohodnoceno: 0x

Od: petr®
Datum: 29.09.13 21:54

Dobrý den.

Toto téma zde zde již diskutovalo. Zkuste si zde do vyhledávač zadat "jak přestat kouřit", třeba najdete radu.

Datum: 30.09.13 00:32

Naopak: Koření leghkých cigaret je v důsledku horší, než silné cigarety. Hodně kuřáků vdechuje kouř lehkých cigaret hlouběji do plic a vykouří jich více. Kouření je závislost, tedy nemoc.

Zbavit se jakékoliv závislosti je hodně těžké, ale podnět musí vyjít od samotného závislého (nebude-li chtít on sám, kouřit nikdy nepřestane). Kolikrát se nepodaří ani těm, kdo by opravdu rádi přestali.

Podle mne si budete muset vybrat: Buď máte přítele ráda takového, jaký je, nebo Vám vadí jeho kouření ...

Datum: 30.09.13 00:44

Ano, lehké cigarety jsou mnohem horší než obyčejné. Pokud bych měl já přestat kouřit, tak bych musel chtít já sám. Pokud by někdo měl snahu mě v tomto omezovat či zakazovat, docílil by pravého opaku. Já vycházím z toho, že pokud mě někdo chce brát, tak mě musí brát takového, jaký jsem, se všemi dobrými i špatnými vlastnostmi. Snažit se toho druhého přizpůsobovat k obrazu svému není ta nejlepší cesta.

Od: fribble*
Datum: 30.09.13 10:43

Jak přestat kouřit - těžko ! To není vtip, ale vlastní zkušenost - začal jsem kouřit v 15 z frajeřiny a kouřil přes 40 let.. Za tu dobu jsem se pokoušel přestat xkrát, nejdéle vydržel 2 měsíce a byl jsem v tom zas. Ani dost vážné zdravotní problémy mě neodnaučily. Asi před 5 lety jsem byl ve špitálu ve stavu, kdy jsem kouřit opravdu nemohl a to mi ve výsledku pomohlo "absťák" překonat a od té doby nekouřím, i když dodnes po dobrém obědě se musim držet zuby-nehty.

Jinak jsem od žvýkaček, náplastí, tablet i akupunktury zkoušel všechno - jen vyhozené peníze. Jestli se kvůli ván snaží přestat a nejde to - já ho chápu.

Od: mirka1
Datum: 30.09.13 12:52

Mě bývalou silnou a dlouholetou kuřačku odnaučila kouřit vedoucí v práci. Kdo kouřil, měl možnost jít kouřit před vchod budovy, tam byl velký popelník na noze. Jednou za hodinu a to přesně na 10 minut ani o vteřinu dýl. To byl kalup s kolegyněmi 2 patra po schodech letět před budovu a tam v mrazu, v dešti rychle vyblafnout cigáro. A zase letět do schodů, za dveřmi už stála směnová a koukala na hodinky, zda jsme o vteřinu nepřekročily. Kdo překročil dostal tzv. vytýkací dopis, kdo měl 3 dopisy dostal výpověd.

Kolikrát jsem si řekla máš tohle zapotřebí, lítat tady jak debil kvůli takovýmu vlastně nesmyslu, vletíš udýchaná do dveří, nejsi pořádně schopná se ani nadechnout, tak jsem nechodila každou hodinu, ale třeba jen ob. Když byl velký mráz, šla jsem třeba jen po obědě. Tak jsem si zvykla, že jsem chodila jen jednou, že za čas už jsem byla líná běžet ten maraton a přestala jsem v práci kouřit úplně.

Ještě doma jsem nějaký čas kouřila, ale i tam jsem přestala. Když jsem někde před známými třeba na srazu řekla že nekouřím už dlouho, nechtěli tomu uvěřit, ale dokázala jsem to.

Od: asd*
Datum: 30.09.13 14:32

Je to droga a absťák určitě má (a říká tomu že má chuť a že ho to baví)

Musí chtít přestat on sám. Proberte to a domluvte se že mu pomůžete, např. že když si zapálí tak nic nebude, nebo bude muset 10 minut chodit po ulici s cedulí "jsem slaboch". Může pomoct i nůž na krk "buď cigára nebo já" a může se stát že bude kouřit furt...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.