Neoprávněná exekuce

Od: Datum: 29.09.13 19:30 odpovědí: 2 změna: 29.09.13 21:45

Dobrý den,

přítel dostal dopis od exekutora, z kterého zjistil, že mu bylo z obouch účtu, které má, stržena do mínusu dlužná částka plus odměna exekutorovi. Problém je v tom, že tu dlužnou čátku, kvůli které byla nařízena exekuce, přítel již před dvěma měsíci uhradil dlužníkovi, tj. místnímu Magistrátu, aby se vyhnul exekuci. Jak je tedy možné, že proběhla exekuce? A navíc je ta částka odečtena na obouch účtech?! Jak by měl nyní přítel postupovat? Samozřejmě si nechá v bance vyjet výpis z účtu, kde je vidět, kdy byl dluh zaplacen, zajde si i na ten Magistrát, zjistit, proč to došlo k exekuci a samozřejmě poté zkontaktuje i exekutora. Jde mi o to, zda by si neměl připravit nějakou písemnost pro exekutora, jako že se nesouhlasí s exekucí a tak. Poradíte? Předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.13 21:36

frimar. Jestliže už došlo k exekuci, NESMÍŠ jednat s původním věřitelem. Veškeré platby musí jít přes exekutora. Takže teď musíš zkontaktovat exekutora a oznámit mu, že jsi jistinu (teda domnívám se, že pouze jistinu - původní dluh) uhradil původnímu věřiteli.

Pošli k tomu podklady - účet. z kterého jsi to posílal, případně poštovní složenku. Pak kontaktuj Magistrát, ať i on toto oznámí exekutorovi.

Kdy přítel uhradil ten dluh? Byla už vyhlášena exekuce? Jestli ano, tak má přítel smůlu. Bude muset uhradit i exekuční poplatky. Takže v první řadě zjisti, KDY byla vyhlášena exekuce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: notarskaporadna
Datum: 29.09.13 21:45

Přítel může dokumenty naskenovat a poslat jako podnět na exekutorskou komoru prostřednictvím tohoto formuláře:

http://ekcr.cz/polozit-dotaz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.