Soudni poplatky-CASTECNE ZBAVENI PRAV

Od: Datum: 29.09.13 19:27 odpovědí: 4 změna: 06.10.13 17:25
Kdo plati soud ,popr.i znalce pri Castecnem zbaveni prav?
Diky!

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.13 19:48
avatar

Pokud máte na mysli zbavení způsobilosti k právním úkonům, ať už úplné nebo částečné, odpověď nám dá občanský soudní řád, který v § 191g říká: Náklady řízení platí stát. Neplatí však náklady právního zastoupení, s výjimkou případů uvedených v § 30 odst.2 OSŘ.

A touto výjimkou je: Vyžaduje-li to ochrana zájmů účastníka nebo jde-li o ustanovení zástupce pro řízení, v němž je povinné zastoupení advokátem (notářem), ustanoví mu předseda senátu v případě uvedeném v odstavci 1 zástupce z řad advokátů.

Pozor však na toto ustanovení: Ten, kdo podá zjevně bezdůvodný návrh na zbavení nebo omezení způsobilosti k právním úkonům, je povinen nahradit újmy, které vyšetřovanému, jeho zástupci, opatrovníkovi pro řízení a státu řízením vznikly.

doplněno 29.09.13 19:52:

Omlouvám se za překlep: nikoli § 191g, nýbrž §191.

doplněno 29.09.13 20:23:

Právním zastoupením se myslí činnost advokáta. Znalce platí stát.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kukal
Datum: 29.09.13 20:04
Dekuju moc.
A znalec se nepocita do "pravniho zastoupeni",ne? ci-li jeho poaudek je hrazen ze stat.penez.
Od: ivulenka*
Datum: 06.10.13 16:25

Náš postižený syn byl zbaven s´véprávnosti k právním úkonům, vše platil stát: právničku, posudek psychiatra i jeho obhájce. Bohužel mu jeho zdravotní stav těžké postižení neumožňuje nic než ležet, vím to, a stejně mi tekly krokodýlí slzy, když právnička četla rozsudek, že syna zbavuje svéprávnosti k právním úkonům. Držím palečky, jsou velice, převelice bolavé situace. Ivča

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.13 17:25
avatar

Znám příklad, kdy taky viz výše vše platil stát. Takže žádné strachy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.