Dočasný občanský průkaz

Od: Datum: 29.09.13 16:15 odpovědí: 2 změna: 29.09.13 18:03

Dobrý den, zítra jdu nahlásit změnu trvalého bydliště, odstřihnou mi roh OP a vydají ten žlutý papírek. Má otázka zní: Mohu s tímto dočasným OP neprodleně po nahlášení, dojít například zažádat o nový pas, či odcestovat na týden do Španělska? Případně zda-li nejde za příplatek nějak ta výroba nového OP urychlit. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tak
Datum: 29.09.13 16:58

S náhradním dokladem za občanský průkaz nelze cestovat do ciziny.

O nový občanský průkaz musíte požádat nejpozději do 15 pracovních dnů od jeho zneplatnění. Jinak vám hrozí správní pokuta až 10 000 Kč.

O pas byste snad zažádat mohl, ale asi to bude chtít ještě jeden doklad s sebou. Rodný list nebo řidičák. Ale toto nevím jistě. Zeptejte se na obci (městě), která (které) občanské průzazy a pasy vydává.

Pas se vydává do 30 dnů za 600 Kč a do 15 dnů za 1500 Kč.

Pokud nepojedete mimo EU doporučuji vydání OP.

Občanský průkaz se strojově čitelnými údaji se vydává do 30 dnů od podání žádosti.

Můžete si požádat o vydání expresního občanského průkazu bez strojově čitelných údajů za 100 Kč. Ten se vydává do 15 dnů, často i dříve. Na občanský průkaz bez strojově čitelných údajů je možno cestovat po celé EU, podle webu ministerstva vnitra. Vydávají je pověřené obce.

K vydání potřebujete 2 fotografie. OP bez strojově čitelných údajů platí jeden měsíc. Současně však si musíte požádat o vydání OP se strojově čitelnými údaji a s platností na 10 let. Zde fotografie nedáváte. Vyfotí si vás úředník.

Je třeba si však ověřit, zda státy, kterými budete projíždět a cílový stát, nevyžadují platnost dokladu 1 nebo až 3 měsíce od doby vstupu na jejich území.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 29.09.13 18:03

k tomu mám krásný příběh. šel jsem si vyměnit OP a zároveň zažádat o nový pas. jelikož u pasů byla menší fronta, tak jsem šel nejdříve s OP, pak jsem šel na pasové a tam mě poslala do háje, že nemám OP.

doplněno 29.09.13 19:58:

u pasů byla větší fronta

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.