Matka, urazky

Od: Datum: 28.09.13 17:21 odpovědí: 8 změna: 29.09.13 01:35
Má matka mě neustále uráží, podceňuje a zesměšňuje. Když zjistila, že mám na vysvedčení jednu trojku, řekla mi, že já mám tak na to, skončit u pokladny. A to i přesto, že veděla, že jsem byla dlouho nemocná a přes veškerou snahu se mi to nepovedlo opravit. Neustále mi říká, že mám v hlavě vymeteno a směje se. Co s tím? Diky za rady.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.13 17:45

Taťka by nemohl zasáhnout? Případně zkuste někoho ve škole, poradce nebo i třídní učitelka třeba. Nebo pokud je to tak vážné a máte kam se odstěhovat, odstěhujte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 28.09.13 17:47

Já bych se rád zeptal na váš věk, od toho se odvíjí různé možnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.13 20:03
avatar

Nabídněte matce, zda by Vás namísto urážek a zasměšňování, nechctěla doučit to, co Vám právě nejde. Anebo aby Vám doučování pomohla zajistit. V hlavě určitě vymeteno nemáte, tak ať Vám pomůže s učivem...Zkuste jí to nabídnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.13 20:09

A čímpak se živí vaše maminka, že si troufá posílat lidi k pokladně na základě vysvědčení? Například spousta jedničkářek často končí na peďáku a posléze učí za směšnou mzdu v nějaké základní škole mladé trojkařky, které v budoucnu budou dělat manažerky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vlasatec*
Datum: 28.09.13 21:31
Myho bráchu posílala cestinarka k lopatě a je inženýr a kdyby se neoženil tak doktorant... Zkus věřit víc sama sobě a jít si za svým. Máma pak bude čubrnět.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: olinlitomericko
Datum: 28.09.13 21:58

..klid, není všem dnům konec, všechno se dá napravit i známky a někdy i "matka" . Atˇ si šáhne máma do svého svědomí, jestli nebyla ve stejné situaci v mládí... Je pravda, že Ti s tou školou může po práci / jestli do nějaké chodí / může pomoc-- atˇ se ukáže, co nezapoměla či zapoměla. Držím palce, neber ty matčiny keci tak vážně nebo se zblázníš, stejně jednou odejdeš z domova, vdáš se budeš vychovávat své děti a zapomeneš, ale tedˇ se soustřeď spíš na učivo, občas si od učiva odpočiň- měj se

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fluff
Datum: 28.09.13 22:11
Zkusím se ns to povznést, zamakat ve škole, jak to půjde a máte pravdu, stejně se za dva roky můžu odstěhovat. Bohužel měla samé 1 a téměř nic nezapomněla, proto mi neustále předhazuje jednu jistou slečnu, která je jako ona..
Datum: 29.09.13 01:35
avatar

Maminka tě určitě má ráda, a podle mne si ani neuvědomuje, jak na tebe její jednání a výroky působí. Podle mne tě chce jenom povzbudit k lepším výsledkům, ale neuvědomuje si, že to, co třeba platilo kdysi na ni, může na tebe působit úplně jinak.

Co kdyby sis s ní o tom promluvila? Maminka tě určitě nechce ani urážet ani ti ubližovat. Ale měla bys jí říct, jak to vnímáš a cítíš ty.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.