Angličtina A1, A2

Od: Datum: 28.09.13 13:32 odpovědí: 10 změna: 21.05.15 21:02
avatar

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak získat nějákej certifikát, abych mohla lépe získat zaměstnání. Všude chtějí angličtinu aspoň na úrovni A1, A2 ...

Netušíte co to je, kde to v Brně získat? Bude to k něčemu? Jak to probíhá? Atd.

Začínám být fakt dost zoufalá. Posílám životopisy jak to jde, na různé i horší pozice, ale bez odezvy.

Za prvý mne to přestává bavit (někdy to prostě na mě padne a mám náladu jak rumburak) a za druhý chtějí samé OZP, ČID atd. včetně uklízeček a obyčejné administrativní pracovnice atd. Nechápu proč?

Tak doufám, že ta angličtina by mi snad mohla trošku pomoci.

Děkuji za odpovědi, pamoc a rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.13 15:09
avatar

Dost firem v poslední době zaměstnává výhradně osoby se změněnou pracovní schopností nebo s ID, protože na ně mohou získat dotace.

Ohledně certifikátu z angličtiny doporučuji se poohlédnout po brněnských jazykových školách. Na jejich webech najdete, jaké zkoušky a certifikáty nabízejí.

Jinak podle mých zkušeností není certifikát až tak důležitý. Důležité je jazyk alespoň na uvedené úrovni ovládat.

Řada firem si znalost jazyka (stejně jako schopnost práce s PC) testuje sama v průběhu přijímacího řízení.

doplněno 29.09.13 01:37:

Úrovni B2 odpovídá i základní státní jazyková zkouška. Pokud byste ji skládala na státní jazykové škole, mohla by vyjít o něco levněji, než uvádí Janča.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.13 17:39

V Brně bych na angličtinu doporučila Brno English Centre na Starobrněnské.

Certifikát v úrovni A1 nebo A2 se vyprdněte. Není to žádná úžasná úroveň. Certifikát taky není nejlevnější, raději peníze investujte do kurzu. Pokud trváte na tom si dělat certifikát, tak z těch nejnižších FCE (tuším B2).

Ano, dneska každý píše do životopisu znalost angličtiny. Chápu, že ji chcete doložit, ale dokládat tak nízkou úroveň jako je A1/A2 je zbytečné, zvlášť pokud firma požaduje angličtinu.

doplněno 28.09.13 17:44:

Jinak A1 je téměř začátečník.

A2 je KET, ale taky je to začátečník. Cena 2600.-

B1 je PET. 2800,-

B2 je FCE. 4350,-

http://www.britishcouncil.org…public-exams-registration.htm

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zdenka*
Datum: 29.09.13 08:30

Doporučuji si udelat Cambridges zkoušku KET, nebo PET, pak následuje FCE, ale ta už je náročná.

Vygooglujte si, kde se dají tyto zkoušky ve Vašem okolí dělat. Dokonce se dají najít vzory testů a v knihovnách pro to existují i přípravné učebnice včetně poslechu. KET úrověn odpovídá A1 a ta zkouška se dá udělat. Obsahuje - rozhovor (ve dvojicí s druhým zkoušeným - učitel Vám střídavě pokádá otázky), test a poslech. Pro test bych doporučila předem si zjistit ukázku právě z učebnic, protože Vám hodně pomůže už to, že víte jaká cvičení test obsahuje a to Vám ušetří hodně času při jeho vyplňování.

Prostě do vyhledávače si zadejte "Cambridges KET" a určitě někde objevíte vzory předchozích zkoušek. Jak jsme psala vycházejí i v knižní podobě, tak zajděte do knihovny.Obsah testů se mění, ale ten vzor zústává zachován. Nebudete pak při zkoušce zkoumat, co kam a jak vyplnit, ale rovnou se budete soustředit na obsah cvičení.

Když jsem dělala KET, tak to stálo něco kolem 3 500,- Kč (ceny za zkoušku se mění). A taky každá úroveň zkoušky má jinou cenu.

Držím palce a doporučuji zkusit rovnou PET, ta KET je opravdu jen pro začátečníky. Z.J.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 10:54
avatar

Děkuji za odpověďi.

A mohla bych třeba ty peníze investovat do soukromého učitele a pak si tu zkoušu udělat? Třeba B2? To asi nejde, že? Musím na tu školu chodit, ne? - si teda myslím já.

Od: petr®
Datum: 30.09.13 15:38

Na tu školu rozhodně chodit nemusíte, prostě se přihlásíte. Na zkoušce se vás nikdo neptá, kde jste se učila, zajímají je pouze vědomosti.

Podívejte se na www.britishcouncil.cz

Najde tam popsané různé úrovně zkoušky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 22:22

Je na vás, jak se na zkoušku připravíte. Zlepšit s eo jednu úroveň trvá při 3x 45 min týdně něco přes rok (podle nějakého průzkumu), ale to může být individuální. Může vám tedy trvat nějaké dva roky a dýl než se připravíte na zkoušku a budete si tak jistá, že ji dáte a nebudou to pro vás jen vyhozené peníze. Soukromý učitel si účtuje min 200,-/hodina. Studenti možná o něco míň, ale záleží na kvalitě.

Já bych volila asi nějakou kombinaci kurz + souk. hodiny nebo kurz. Mám zkušenosti právě z Brno English Centre - 2x týdně 45 minut, každý den má jiný učitel (dobré, protože slyšíte různé přízvuky, rychlost mluvy apod.), dále konverzace mezi účastníky kurzu, skýmkoliv. Takže třeba pak debaty můžete směřovat ke společným zájmům, výměně názorů na dané téma. Učitel se do nich taky nějak zapojuje - poslouchá, opraví případně se zeptá. Nepřeplňují skupiny, žádné lavice za sebou jako ve škole, pěkně do Učka, při rozhovorech pohyb po učebně, možnost sedět jak na židli, tak na lavici, pak jsou tam křesla a gauč, nebo stát u okna.

Pokud se vám nebude pokročilost zdát, tak možná změna (ať dolů nebo nahoru). Dále se učitelé věnují individuálně účastníkům, a kdžy se zeptáte an něco nebo chcete opravit nějaký článek nebo životopis tak neodmítnou, jen to třeba není na počkání, ale třeba do další hodiny nebo za týden.

Soukromý učitel vás příjde hodně draho, ale je to vaše volba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 13:42

www.sjs.cz, jsou v Praze, Brne. Udelejte si zakladni statnici. Uroven B2. Doporucuju 3 mesicni pripravny kurs na tuto statnici, patek vecer 3 hodiny, sobota dopoledne 3 hodiny. Pak je to celkem brnkacka. Tak ja to absolvoval v Praze v r. 2005, nevim, jestli to jeste ted delaji. Mezi Prahou a Brnem je v sjs.cz jista rivalita a kazdy si hraje na svem pisecku, v Brne vse zerou a resi kazdy atom, v Praze je to obecne daleko vice tak nejak na pohodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ella485
Datum: 21.05.15 20:46

tomaslad musím říct to "řešení kažyho atomu" v brněnské sjs mi ale hooodně pomohlo k mé statnici z angliny ;) takže ak někdo hledá kvalitní přípravu ne jenom na statnice v angličtine, mohu jenom doporučit. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalka44
Datum: 22.10.13 20:34

Mně se teda zalíbila jazyková škola Ostrava, kde jsem se připravovala na zkoušky. Nejlepší je certifikát na úrovni B a ještě lepší je nejprve vycestovat, protože to se anglicky či jiný jazyk naučíš nejlépe. Já myslím, že to určitě k něčemu bude, protože umět dnes jazyky je skutečně dobré.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaaaaa*
Datum: 21.05.15 21:02

Když budete mít certifikát a nebudete umět mluvit a běžně rozumnět tak je vám to na nic. Když jsem v životopise uváděla, že umím anglicky, tak u pohovoru na mě hned začali mluvit anglicky místo česky a tím byla zkouška hotova. Rozumíš, umíš reagovat, na nějaký certifikát se mě nikdo neptal.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.