Rychlé změnění akordů na kytaře

Od: Datum: 28.09.13 11:04 odpovědí: 9 změna: 04.10.13 06:11

Dobrý den, učím se hrát na kytaru pod vedením učitele a nejde mi rychle měnit akordy z jakéhokoliv na kterýkoliv. Nemáte nějaký ,,recept" jak se to naučit a postupně se tak od toho neodrazovat? Nebo alespoň jestli je normální že po týdnu je jen menší viditelná změna a za jak dlouho bych se do toho mohl dostat a měnit je hned a správně. Děkuji za odpověď.. R.Faktor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.13 11:13
avatar
Trva to dlouho-chce to cvik!
doplněno 28.09.13 11:15: Myslim.ze po mesici denniho hrani muzete videt nejaky posun-uz si to tedy moc nepamatuji.ale ten mesic bych rekla.ze je realny
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.13 11:18

Civičit, cvičit a zase jen cvičit. Buď jen tak, že střídáš dané akordy nebo si najdi písmičku, kde se střídají třeba dva nebo tři. Teď si nevzpomenu, na čem jsem začínala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.13 11:50
avatar

chce to cvik, naučit se hmatat.

Položte ruku volně na koleno a pak bleskově nahmátněte nějaký akord a zase položte ruku na koleno, bleskově nahmátněte akord a tak pořád dokola. Zlepšení poznáte už za pár hodin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.09.13 12:36

Dril! Furt dokola.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 28.09.13 12:56
avatar

Střídat - E, Ami. Později složitější přehmaty na akordy. Tyto jsou nejjednodušší. Trénovat na kytaru několik hodin každý den. Taky jsem tak začínal. Přeju krásný muzicírování.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.09.13 14:22

Opravdu to chce cvik a to delší dobu než týden. Já jsem se učila chvilku taky na kytaru a sama a k akordům jsem se spíš vůbec nedostala, teda k jejich rychlýmu střídání. Třeba si večer sedni k televizi a jen levou rukou střídej ty akordy, bez hraní pravou rukou.

Trpělivost!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 28.09.13 21:40

Jak už tu zaznělo. Vybrat si dva akordy a do blba střídat. Hodiny. když už Vám to půjde přidat třetí atd.
Ale o tom jsem nechtěl. Mám faktickou poznámku. Při těchhle začátcích se někam zamkněte, kde vás ostatní neuslyší. Je to pro ostatní nedobrovolné posluchače kolem, docela záhul na nervy, poslouchat vás, jak dřete kolem dokola dva akordy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.13 23:17

Ahoj. Mě kámoš učil tak, že jsme přehazovali akordy při hraní spolu. Né písničky, jen tak beglajd a takový ten kolotoč. C - Ami - Dmi - G7 - C - C7 - F - Fmi a tak různě podobně furt dokola. Za čas ti ty akordy i budou znít jak mají. Potom třeba písničky: Dům u vycházejícího slunce, od Matušky Ať bylo mě i jí tak 16 let, Blovin in the Wind od Dylana (Kde ty kytky jsou). Synka v hudebce akordy neučili, jen vybrnkávání. Musel jsem učiteli vynadat, že tohle platit nehodlám. Měl docela debilní názor, že akordama hrají ti, co na kytaru neumí. Co takový Vláďa Mišík a mnoho dalších.Že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 04.10.13 06:11

Jak píšou ostatní, cvičit, nic jiného neexistuje. Jaké kombinace si vybereš, to už je na tobě. Já cvičil trojce (C-F-G; G-D-A; Ami-F-Emi), ale to si zjistíš sám, na čem se ti nejlíp zkouší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.