1xExekuční příkaz

Od: Datum: 27.09.13 08:15 odpovědí: 8 změna: 27.09.13 13:10
Měla bych dotaz,může exekutor dát do dražby nemovitost,když byla již věřiteli zaplacena dlužná částka a zbývá zaplatit "jen"odměnu exekutorovi?
děkuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: libin
Datum: 27.09.13 08:51

Dobrý den,mám takový dojem,že dlužná částka a odměna exekutora je společné exekuční řízení.Každopádně se zkuste nějak domluvit s exekutorem.Někteří exekutoři jsou ochotni nějaké rozumné dohodě(bohužel je jich méně),někteří v touze stát se rychlým multimilionářem nepřistoupí vůbec na nic a tvrdě si jdou za svým výdělkem.Zkuste bezplatnou občanskou poradnu nebo pohledat odpověď na Vaši otázku na internetu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.13 09:04

Podobná odpověď jako kmolega. Ano,může.ALE ZKUSTE SE S NÍM DOHODNOUT,což mělo být uděláno hned,jak člověk dostane tu divnou obálku. Vy ale píšete,že dlužná částka byla uhrazena věřiteli. To ale byla chyba.V tomto stádiu měly jít veškeré peníze exekutorovi.Z jeho pohledu vlastně dlužník nic nezaplatil. To by musel věřitel požádat soud o zrušení exekučního příkazu.A udělá to? Zatím může exekuce proběhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: morgiana1*
Datum: 27.09.13 09:07

tak dlužná částka šla na účet exzekutora,byla vlastně uhrazena jistina dlužné částky takže nerostly úroky...zbývá 60tisíc a dům je v hodnotě 1,2mil.

Od: libin
Datum: 27.09.13 09:30

Bohužel v tomto případě není vše v rukách božích ale v rukách exekutora.Jen on sám může rozhodnout,zda se spokojí s nějakým splátkovým kalendářem nebo pošle Váš dům do dražby.Znovu opakuji,zkuste se s ním spojit a probrat Vaši situaci.60 tis.není zas tak moc velká částka,v tom bych viděl naději na nějaké rozumné splátky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.13 12:35

Já mám dojem-nyní to nemohu na netu najít-že od ledna je novela toho zlodějského zákona,kdy pro dluh 60 tisích nemůže být v exekuci prodána nemovitost několikanásobné hodnoty. Je proto nutné v tomto smyslu vznést námitku proti případně nařízené exekuci u toho,kdo příkaz podepsal,popř. u soudu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jirbar*
Datum: 27.09.13 13:10

Exekutoři velice rádi prodávají nemovitosti pro daleko menší dluh, zvláště když se jim podaří prodat nemovitost hluboko pod cenou někomu nastrčenému. K tomu většinou slouží opakovaná dražba o které vědí jen vyvolení. V prvním kole ten nastrčený podá nejvyšší nabídku a pak nezaplatí. Dražba se opakuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.09.13 09:27

Víte, tak specifickou otázku je třeba položit právníkovi znalému ex. řízení. Lidi mají jen své vlastní zkušenosti se svým exekutorem. Sousední se bude chovat jinak, Z toho, co jste hradili si bere ex. část pro sebe, nějak se živit musí. Dluh není splacen. Kde má jistotu, že když kývne, vy doplatíte? Jak byste se zachoval vy k dlužníkovi?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 27.09.13 09:34

Přesně tak, každý případ se posuzuje jinak. Pokud např. máte trvalé zaměstnání se stálým příjmem a exekutor tedy předpokládá pravidelné srážky z platu k pokrytí konečného zůstatku exekuce, k zabavení nemovitosti dojít nemusí. Opravdu se zkuste domluvit přímo s exekutorskou kanceláří.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.