Nakažení virem HPV

Od: Datum: 26.09.13 10:57 odpovědí: 3 změna: 26.09.13 11:35

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možné nakazit se virem HPV v případě, že mám stálého partnera (za předpokladu, že jsme si věrní). Výsledky z prohlídky u gynekologa před rokem byly v pořádku, před půl rokem už nějaké menší změny způsobené nakažením virem HPV, a teď také. S partnerem jsme spolu dva roky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.13 11:05
avatar

Zdravím, ano, je to možné. Pokud nejste svoji první partneři, můžete si v sobě nést nákazu od partnerů bývalých, kteří se také mohli nakazit od bývalých atd. atd. HPV se nemusí projevit hned, ale klidně až za několik let.

Krom pohlavního styku je nákaza možná i skrze infikovaný ručník (lázně, wellness...), a prádlem (zkoušení, bazar) - ale toto tvoří pouhé 1% nákazy.

doplněno 26.09.13 11:23:

Pokud lékař doporučí očkování, většinou ho nedoporučí jen tak z plezíru... osobně jsem také očkovaná, po nakažení bývalým partnerem (idiot;)), jsem měla změny na čípku, což může vést až k rakovině. Po očkování před skoro třemi lety, pokud si pamatuji správně, a od té doby mám čípek čistý. Takže u mě to evidentně zabralo.

Otázkou je, co bude za dvacet let, to je pravda.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: nicmenenapada
Datum: 26.09.13 11:18

Děkuji za odpověď. Doktorka mi opět doporučovala očkování, o kterém teď vážně uvažuji. Ale pořád si nejsem jistá, zda ano nebo ne, názory lékařů jsou dost rozporuplné. Ačkoliv po těch malých změnách způsobených nakažením HPV si říkám, že nechat se očkovat, by snad mohlo být do budoucna jistější. Na druhou stranu dříve tyto vakcíny nebyly, a naše maminky, babičky, ..., těmito problémy v nějakém větším rozsahu netrpěly, nebo o tom možná jen nevím. Ale dnes je jiná doba, všechno se vyvíjí, včetně genů, jejich mutací, virů, apod...

Od: nicmenenapada
Datum: 26.09.13 11:35

Otázkou také je, co lékaři mají z toho, že doporučí pacienta na očkování :) Lékařka mi při poslední kontrole říkala, že do 2 let by mělo dojít k tzv. spontánnímu vyčištění HPV infekce. Doporučila mi také užívat Indonal nebo Indol-In pro rychlejší "hojení". Nemá tu s tím někdo nějakou zkušenost, jestli je lepší takový přípravek užívat či ne? :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.