Trápení z alkoholičkou

Od: Datum: 26.09.13 09:03 odpovědí: 10 změna: 26.09.13 21:29

Dobrý den, jsem čech ženatý na Slovensku, náš vztah zničil alkohol. Manželka je alkoholička. Pije více než dva roky, kvůli jejímu pití jsme se zadlužili, ztráceli více a více práce, nakonec jsem musel odjet do Anglie, aby jsme měli ještě kde bydlet. Peníze jsem manželce přestal posílat, když jsem přišel na to, že pije ještě více, a propíjí tak peníze na dluhy. Byl jsem naivní, myslel jsem si, jak lehce syna dostanu sem ke mně, ale ono to vůbec lehké není. Do včerejšího dne s ním byla má maminka, ale včera ji moje žena vyhodila, že tam nemá co pohledávat, a ještě než byla maminka doma v Čechách, manželka už byla na mol, a první co bylo, vypnula pojistky, aby si nemohl nabít telefon, aby už s námi nemohl mluvit. mnohokrát před tím vyhrožovala, že zabije sebe i jeho, mám strach. Poraďte, co se dá dělat, co opravdu pomůže. Děkuji. Jiří


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jerryk*
Datum: 26.09.13 09:13

Ještě dodávám, policie podle mého názoru moc nepomůže, protože, jí maximálně nechají vystřízlivět. A potom jí syna zase vrátí.

Datum: 26.09.13 09:26
avatar

Dobrý den. Já bych Vám poradila, obrátit se na OSPOD (orgán sociálně- právní ochrany dětí) v místě bydliště dítěte. Svěřte se jim se svými obavami, ať situaci prošetří. Sociálka by měla u matky dítěte vykonat návštěvu na Váš popud a zkontrolovat, jak matka o dítě pečuje. Pokud se domníváte, že dítěti hrozí nebezpečí a není o něho dobře postaráno, je Vám bráněno s dítětem komunikovat atd. neodkládejte to a řešte to se sociálkou dřív, než bude pozdě.

doplněno 26.09.13 09:44:

Jen ještě dodám - pokud jste doposud ženatý, pak alkohol je váš společný problém. Nejen Vaší ženy. Zkusil jste jí nabídnout pomocnou ruku, být oporou a promluvit s ní o tom, aby tento problém začala řešit a připustila si ho? Mluvili jste spolu např. o léčení této závislosti? Je mi jasné, že musí chtít sama, ale zkusili jste najít příčinu toho, proč se upnula k alkoholu atd.? Nešlo by to v první řadě řešit komunikací s manželkou?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jerryk*
Datum: 26.09.13 14:51

Nechci si tu stěžovat, že jsem chudák, ale toho zlého s ní jsem zažil dost, Nepřišlo to ze dne na den, a těch odpuštění a šancí bylo mnoho. Detoxy na protialkoholním, sliby a pak znovu návrat k pití, ještě z větší chutí. A med to nebyl ani před tím, než začala být namol 20 a více dní v měsíci, Nechci s ní být, protože vše krásné mezi námi je pryč, nic nezůstalo.Jen beznaděj a vztek. přestala se mnou komunikovat ona, to byl poslední důvod mého rozhodnutí.

Od: davidp*
Datum: 26.09.13 16:25

Dobrý den,

je krásné hovořit o tom, že alkohol je společný problém, ale pouze tam, kde partneři stále k sobě cítí lásku a úctu, což není tento případ. Dotyčná alkoholička naprosto selhala jako manželka, selhala jako člověk a selhává jako rodič. Pan by se měl co nejdříve obrátit na orgán sociálně právní ochrany dětí a dotyčná, ať si svůj podělaný život nasměruje kam chce.

David

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.09.13 16:45
avatar

*palec* Asi tak.

doplněno 26.09.13 16:46:

Já bych jen doplnila obrátit se neprodleně i na soud a zažádat o věření syna do péče. Myslím, že svědků a důkezů bude v tomto případě dost..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xixi*
Datum: 26.09.13 09:41

jak píše @kapkanadeje předemnou, obratte se na OSPOD podle trvalého bydliště vaší manželky. Jsou povinni to prošetřit. Pokud máte svědka/y, který může potvrdit, že vaše manželka je alkoholička, zeptejte se ho, zda je ochcoten spolupracovat s OSPODem. Ovšem nevím jak by to bylo se svěřením syna do výhradně vaší péče. To by bylo asi na delší lokte a nevím jestli by nebyl problém s tím, že jste v zahraničí. Každopádně to řešte, držím vám palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.09.13 10:27

Léčení nebo to ukončit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.13 20:10
avatar

Alkohol a alkoholismus je vždy problémem celé rodiny. Minimálně z důvodu, že má dopad na život všech členů rodiny.

V rodině ale často bývá i příčina alkoholismu. Podle mne byste si měl s manželkou promluvit a společně byste měli hledat řešení problému.

Doporučila bych společnou návštěvu poradny pro manželství a mezilidské vztahy (bezplatné poradenství), ale to se bude z Londýna těžko realizovat.

Obávám se, že na dálku nic nevyřešíte, že se budete muset z Londýna (alespoň na nějakou dobu) vrátit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 26.09.13 21:21

Dobrý den,

zachraňovat se má jen to, co má smysl. Tahle ženská selhala po všech stránkách a nevidím jediný důvod, proč se pořád snažit stavět hrad z písku, když to nikam nevede. Chtěla byste žít v takovém příšerném vztahu s tak nemožným a nedůvěryhodným člověkem, který Vás tak zklamal? Já ne. Manželství není vězení. Manželství je vztah dvou lidí, kteří se mají rádi, kteří spolu umí vycházet a kteří se respektují. Nic z toho z dotazu pána z Londýna necitím. Takže v tuto chvíli jde o jediné a to o dítě. Zachraňování vztahu, který už ani neexistuje, je nesmysl.

David

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.13 21:29

Hovory nahrávat, sms/emaily ukládat (snažte se vyprovokovat inkriminované výhružky), požádat o rozvod, syna unést, neštítit se násilí, bude-li nutné (myslete si co chcete, ale ve skutečnosti násilí dokáže vyřešit mnoho problémů rychleji a lépe, než cokoli jiného)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.