Svědění těla po umytí

Od: Datum: 26.09.13 07:43 odpovědí: 11 změna: 28.09.13 14:12

Zdravím,

Nevíte co by mohlo pomoct na svědění těla nejvíce ruky a nohy mám to jen občas třeba když se osprchuju zřejmě chlr nvíte někdo zda je na to nějaká mastička nebo co pomůže odstranit svědění?

Děkuji mnohokrát za vaše odpovědi a pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.13 07:49

Je potřeba se natřít. Tělovým mlékem, tělovým krémem. Ikdyž používáte sprchový gel, ručníkem setřete pečující látky, které by měly na kůži zůstat. Pokožka je pak suchá a svědivá. Zvláště pak, myjete-li se mýdlem nebo levným sprcháčem. Namazat a bude po problému! ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.09.13 08:58

Buď je to nevyhovující sprchový přípravek, nebo vítej mezi kožní alergiky/ekzematiky. Zkus hned vyměnit sprchový gel za co nejméně parfémovaný, osobně mi velmi vyhovují Palmolive, jsou šetrné a jemně voní. Po koupeli natři tělo tělovým krémem, kup si třeba obyč Niveu, na rahé výrobky z lékárny se vykašli.

Pak je tu ještě jedna varianta - moc horká voda, která kůži rozdráždí, případně nevhodná strava - moc sladkého, kořeněného či kyselého, to se ukáže většinou věčer svěděním různě po těle (osobní zkušenosti).

doplněno 26.09.13 10:37:

Haninko, osobně na sobě poznám, že jsem to přehnala se sladkým nebo s kořením. Večer se míním uškrabat...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.09.13 09:19

Mám úplně to samé. Jen chodidla a dlaně. A sprcháče střídám denně. Někdy to mám po mytí nádobí, samozřejmě na rukou . Nádobí myju zásadně jarem a někdy mě to svědí a někdy ne, takže bych se přikláněla k názoru Martiny. Ale to bychom si museli psát deník co jsme snědli. Někdy je to úplně neúnosné, ale za 5-10 min. to přejde.

Ohodnoceno: 0x

Od: aninaz
Datum: 26.09.13 09:32

Ahoj,

měla jsem podobný problém, a tak jsem hledala značku sprcháče i tělového mléka, které by mi vyhovovaly. Používám většinou značky Nivea nebo Dove, a to ještě hledám v údajích, aby obsahovaly nějaký olej. Ten Palmoliv by mohl být taky dobrý, ale hledala bych v popisu, jestli obsahuje olivový olej. Po každém sprchování se natřu pleťovým mlékem, jinak mám neskutečně suchou pokožku. A ještě jeden tip. Osobně se mi moooc líbí hydratační tělový krém s olivovým olejem od Avonu značky Planet Spa. Jedinou nevýhodu je, že je dost drahý, takže ho kupuju vždycky, když je v akci, do zásoby. - Teď jsem právě koukla do katalogu Avonu a nevěřím svým očím, že je zrovna v akci za 99,- Kč. Takže jdu objednat:

http://www.avoncosmetics.cz/P…ex=1&campaignSelected=2013/14

Když ti tahle opatření nezaberou, tak to chce holt doktora. Přeju dobré pořízení.

Datum: 26.09.13 10:30

lili, vlastně teď mi došlo, co tě svědí? Ruce nebo paže? Nohy nebo chodidla! Celé končetiny nebo jen ruce a noha od kotníku? Nebo od ramene k ruce, od kýčle ke kotníku? V tom by mohl být veliký rozdíl. ;) Na promazání je tenhle úprostředek nejlepší. Je k dostání v každé lékárně. Místo krémů a mlék, toto je nejlepší. http://www.manitera.cz/komple…e/excipial-u-lipolotio-200-ml

Datum: 26.09.13 13:32

S tělovými mléky např. Nivea je Excipial srovnatelný, vyzkoušeno. K tomu bytečně drahý a málo vydrží.

Datum: 26.09.13 12:56

Dovolím si trochu jinou odpověď, byť politicky málo korektní: kancelářská myš nebo běžný student vůbec nemusí užívat sprcháče a mýdla na celé tělo, protože tu trochu potu spláchne snadno (ideálně ne příliš horkou) vodou. Doporučila bych spíše než přidávat raději ubrat a prostředky na mytí používat jen tehdy, když jsou skutečně potřeba. Bez užívání tohoto pak zpravidla není tak nutná ani následná péče. Jinak samozřejmě platí, co už tu zaznělo: mazat. Nejlépe něčím neparfémovaným. Ať už tělová mléka nebo dětské olejíčky, pokud není nakročeno k ekzému, stačit by mělo prakticky cokoli, jen to chce zkusit, jestli kůži vyhovuje spíše hydratující nebo mastnější (a vůbec to nemusí odpovídat typu pleti na obličeji).

doplněno 26.09.13 12:57:

Ještě jsem si vzpomněla, jak jsme svědění kůže vyléčili u babičky (a taky jí to nejvíc zlobilo po namočení, asi jak se podráždila): stačilo ji přesvědčit, že doporučená množství prášku na praní od výrobce je vražedně zbytečná hromada a že stačí tak třetina, čtvrtina. Bylo po svědění a ještě ušetřila. ;)

Od: ron*
Datum: 26.09.13 13:08

Dobrý den. Měla jsem stejný problém, vyzkoušela jsem různé druhy a značky sprchových gelů i kosmetiku po koupeli, nic nepomohlo. Začala jsem používat obyčejné toaletní mýdlo a je po problému. Vyzkoušejte,třeba to pomůže.

Datum: 26.09.13 21:28

Neuškodí kontrola krve na cukr. Může to být jeden z příznaků cukrovky.

Od: cert®
Datum: 27.09.13 14:33

Je to neuvěřitelné, ale existuje téměř nezjistitelná alergie na vodu. V kombinaci s jinou látkou může vyvolat svědění, pozdějí by se mohla kůže loupat a vzniknout viditelné projevy ekzému.

Zkusil bych do pet lahve vodu a přiložit lehce na předloktí ze spodní strany, zda dojde k červenání. Předepisuje se krém Lipobase.

http://www.lekarna.cz/lipobase-1x100gm-krem/

Datum: 28.09.13 14:12

K problému už toho bylo napsáno dost, já bych jen doplnila, že je dobré číst složení kosmetiky a vyhýbat se parabenůn, a to nejen u sprcháčů, ale u veškeré kosmetiky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.