Podepsání smlouvy

Od: Datum: 25.09.13 20:08 odpovědí: 3 změna: 25.09.13 20:27

Dobrý večer,

zítra bych měla podepsat smlouvu když začínám procovat pro novou firmu. Co když ve smlouvě nebude uvedena mzda jen,že mzda byla domluvena ustně a podpisem souhlasím a byl jsem seznámen všemi poučkami. Může zaměstnavatel dát smlouvu bez uvedene mzdy? Je na to nějaký zákon? Poradíte mi? děkuji za každou odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.13 20:16
avatar

Pracovní smlouva musí obsahovat

a) druh práce, který má zaměstnanec pro zaměstnavatele vykonávat,

b) místo nebo místa výkonu práce, ve kterých má být práce podle písmene a) vykonávána,

c) den nástupu do práce.

Z uvedeného vyplývá, že výše mzdy nemusí být v pracovní smlouvě uvedena

ale!

ZP dále uvádí:

Mzda se sjednává ve smlouvě nebo ji zaměstnavatel stanoví vnitřním předpisem anebo určuje mzdovým výměrem, Mzda musí být sjednána, stanovena nebo určena před začátkem výkonu práce, za kterou má tato mzda příslušet.

V praxi se postupuje tak, že budoucímu zaměstnanci je předložena pracovní smlouva spolu se mzdovým výměrem a poté, co si vše pracovník přečte, rozhodne se, zda pracovní poměr uzavře nebo neuzavře.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.09.13 20:23
avatar

jen doplním:

Ačkoli délka pracovní doby není základní ani nezbytnou náležitostí pracovních smluv, je vhodnější, aby byla určena již tam. Délka pracovní doby může činit nejvýše 40 hodin týdně, strany se však mohou dohodnout na době kratší. V případě zaměstnanců, kteří pracují v náročnějších pracovních podmínkách, je délka pracovní doby snížena. Zaměstnanci mladší šestnácti let mohou pracovat nejvýše 30 hodin týdně. ( http://www.epravo.cz/top/clanky/pracovni-smlouva-ii-pracovni-doba-21831.html)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 25.09.13 20:27
Zaměstnavatel je povinen nejpozději v den nástupu do práce vydat zaměstnanci písemný mzdový výměr, neobsahuje-li údaj o mzdě již pracovní smlouva $113 ZP.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.