Nemocenská a mateřská

Od: Datum: 25.09.13 17:05 odpovědí: 2 změna: 25.09.13 19:33

Ahoj chtěla jsme se poradit. Jsem na nemocenské od cca květen-červen. 15.10.2013 mi končí smlouva v práci přesto že nemocenská stále trvá. Po té se mám hlásit kam na pracák? A na mateřskou bych taky měla mít nárok ne? 270 dní během dvou let- účast na pojištění mám, teda pokud nevadí že jsme z toho cca 1 měsíce byla na nemocenské ale pojištění se stále platilo ne? a do ochranné lhůty 180 dní (pro těhotné) se taky vlezu.. A papír od doktora na PPM mám donést na pracák nebo zaměstnavateli i když smlouva skončila? TP mám 19.1.2014.. Děkuji moc za odpovědi, snad mi to objasníte...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 25.09.13 17:41

Dobrý den.

Pokud bude pracovní neschopnost trvat i po skončení pracovního poměru, na pracovní úřad nepůjdete (na ten se chodí až po skončení pracovní neschopnosti). Doklady o pracovní neschopnosti (lístky na peníze) budete i nadále odevzdávat bývalému zaměstnavateli. Neschopneku Vám ukonční ošetřující lékař před nástupem na mateřskou dovolenou (zpravidla 6 - 8 týdnů před plánovaným porodem). Po ukončení pracovní neschopnosti Vám lékař tedy vystaví navazující doklad - Žádost o peněžitou pomoc v mateřství. Na tomto dokladu si vyplníte číslo účtu či adresu pro zasílání PPM a spolu s dokladem o ukončení pracovní neschopnosti odevzdáte bývalému zaměstnavateli. Své zdravotní pojišťovně oznámíte den nástupu na PPM.

doplněno 25.09.13 17:57:

Jen doplním - i v době nemoci za trvání pracovního poměru jste nemocensky pojištěna.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.09.13 19:33
avatar

Na mateřskou a rodičovskou dovolenou (obojí je volno na péči o dítě od zaměstnavatele) mají nárok pouze zaměstnané matky/zaměstnaní rodiče.

Pokud splníte podmínky pro přiznání PPM (a z uvedených informací soudím, že ano), budete rodičem pečujícím celodenně o dítě a pobírajícím PPM, později rodičovský příspěvek (nebudete moci čerpat mateřskou ani rodičovskou dovolenou).

Podklady budete předávat bývalému zaměstnavateli.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.