Odhlášení syna vs přispívá málo na bydlení

Od: Datum: 25.09.13 12:29 odpovědí: 17 změna: 28.09.13 22:53

Prosím o radu,syn má trvalé bydliště u mě,ale jezdí i prarodičům kde jim také přispívá na stravu.Mě tedy tím pádem dává méně než potřebujeme.Měsíčně cca1500.-Kč tedy skoro nic není. Oba prarodiče berou slušný důchod a já bydlím sama jen s dvěma mladšími syny,navíc jsem nezaměstnaná.(Manžel se odtěhoval,aniž by něco řekl a posílá nám 6tis.)Mám tedy syna odhlásit z trvalého bydliště,abychom se mohli přihlásit o dávky na bydlení? Nebo stačí sepsat smlouvu či prohlášení,že mi z výplaty dává tolik a tolik? Mám sice svůj dům,ale jen náklady na něj jsou asi 6tis. a ještě k tomu začíná topná sezóna. Jsem z takové situace pouze zoufalá a nevím co mě ještě čeká horšího.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.09.13 12:56
Mozna by nebylo soatne uvedst, jak je na tom syn - student nebo pracujici?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 13:18

Syn pracuje,ale má svůj život už svoje platby a tak mi víc prostě nedá a ani nemůže.

Datum: 25.09.13 12:57
avatar

Nezlobte se za upřímnost, ale mně se to nějak nelíbí. Děti /mladé a dosud svobodné/ se jistě cítí nejlíp u svých rodičů. Proč tedy syn prchá k prarodičům? Nerozumí si s Vámi? Necítí se u Vás dobře? A pokud přispívá na stravu tomu, kdo ho živí /tedy prarodičům/, je to jen dobře. Horší by bylo, kdyby tam přijel, sedl za stůl a chtěl se najíst zadarmo. To mu schvaluji. Musíte si uvědomit, jak často jí tam a jak často u Vás. Když Vám to vyjde třeba 25 dní ku 5 a jim dává 1500 Kč, Vám by to vycházelo na 300 Kč. A prarodiče opravdu nejsou povinni živit svého vnuka zadarmo. A je moc dobře, že chlapec si to uvědomuje a přispívá jim. Není podstatné, jaký důchod prarodiče berou, to je jejich věc a nejsou povinni z něj vnuka živit. Myslím si, že pokud odhlásíte syna z trvalého pobytu, přijdete o něj úplně. Ale zase je fakt, že při výpočtu dávek na bydlení se berou dohromady všechny příjmy všech zůčastněných, tedy i toho syna. Takže stojíte před velikým problémem: buď syn, nebo peníze. A to je hrozně těžké rozhodování. Jaga.

doplněno 25.09.13 13:00:

Špatně jsem to spočítala, když dává měsíčně 1.500 Vám a ještě občas žije u prarodičů, jsou to pro Vás opravdu peníze z nebe. Co kdyby nedával nic. Znám hodně rodičů, kteří po dětech nic nechtějí, nebo opravdu jen málo a místo toho vedou děti k tomu, aby si spořily, měly jednou základ na bydlení apod. Není hezké, že píšete MÁLO, mně se to zdá až dost. 1.500 Kč jen tak někde nenajdete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 13:00
avatar

Ono z toho dotazu také plyne další věc..

Syn dává málo (nebudu posuzovat), tak ho odhlásíme...a požádáme o příspěvek další obyvatele ČR platící daně..

To mi nepřipadá zrovna férové..

Já to tedy plati nechci, to se na mne nezlobte..

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.09.13 22:25

Souhlas, podle počtu podobných dotazů na poraďte je to nejspíš nový národní sport. *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 25.09.13 13:09

babajaga: možná jste to špatně pochopila, já si nemyslím, že má tazatelka se synem špatné vztahy nebo z něj chce vyždímat více, potřebuje jenom poradit co udělat, aby měla nárok na nějaký příspěvek od státu

martincakl: líbit se vám to nemusí, já z toho taky nejsem odvázaný ale čí je to chyba? Těch co příspěvky čerpají, nebo těch co nastavují pravidla? Jestli má nebo bude mít na něco nárok, ať si o to zažádá a udělá všechno proto, aby ho dostala. Systém nevylepšíme tím, že se velkoryse (někteří) vzdáme svých nároků. Naopak. Je nutné ho vysát až za hranici možností. Pak se snad něco pohne.

A platit to budete, ať chcete nebo ne *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 13:14

On je u prarodičů rád že tam má bratrance,spolu si rozumí a opravují různé věci,chodí na ryby a tak.Já ho ale odhlásit nechci,proto jsem se ptala co by mi kdo poradil.Mám tedy živořit,když naše nároky pro celkem 4 lidi jsou mnohem vyšší a nebo to nějak řešit a zažádat o dávky? Obávám se ale že nejsem ta správná osoba na vyplácení dávek...Jsem již starší a ani práci jsem už nesehnala,tudíš jsem v domácnosti a starám se tedy ,,jen,, o dva další syny.

Datum: 25.09.13 22:33
avatar

Proc hned tak prisne? Proc by se syn necitil dobre, proc by si s maminkou nerozumnel? Mozna to ma bliz do prace, do skoly, co ja vim..mozna tam ma holku, mozna ma "jen" prarodice taky rad... vy jste ve vsech prispevcich vzdy tak pragmaticka a rozumna...(tim nerikam, ze nejste chytra, ale je to vzdy podane tak nejak "ucitelsky a podle zakona", bud cerna, nebo bila, viz vyse "bud syn, nebo penize"...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.09.13 13:06

Důležité je zda u vás skutečně bydlí, nebo jezdí jen na obědy na které Vám přispívá a bydlí někde jinde... Odhlásit ho můžete, ale úřad posuzuje skutečně žijící osoby (nikoliv pouze trvalé hlášené), takže k vám čistě teoreticky může přijít kontrola a pokud a pokud u vás bude bydlet, tak vám i tak případné dávky seberou a budete muset vrátit vše co jste již obdržela + pokuta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 13:29
Nevidel bych to tak dramaticky...odhlasit syna pani muze... co az prijde kontrola? Je tu prece moznost navstevy, ktera muze mit nejakou dobu tusim 3 mesice... pak co? Odjel na 14 dni a zase prijel... prokazte my ze tu ta osoba nebydli... ne nezivy me, je tu pouze na navsteve... je to jen o slovickareni a nervech... nehlede na to, ze pokud Vam jde o podporu, davky a dalsi penize, proc nez ze syna udelat bezdomovce na uradu se snim a jeho prarodici nedomluvit a nenechat ho prihlasit k trvalemu bydlisti u prarodicu?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 14:59

No on tam bydlet chtěl už dříve,jenže barák je švagrové a i když tam místo je,řekla mu že barák má nějakou,,kapacitu,,(nevím co tím vlastně myslela-je to velký dům) a tak z toho sešlo...Ona vydělává slušně,její muž také,takže nijak nestrádají,nevím tedy proč to u nich nejde :(

Od: uska®
Datum: 25.09.13 16:30

Nepíšete o jak staré děti se staráte. Pokud to nejdou předškoláci tak mě zaráží jedna věc. ... jsem starší, nezaměstnaná a tak jsem v domácnosti... To jste přestala hledat práci? brigádu? Pokud ano, tak vám tento stav vyhovuje. Pokud NE, tak vyste hledala možnost přivýdělku a nespoléhala na dávky od státu. Co doma celý den děláte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 25.09.13 16:43

Mně ještě vrtá hlavou, jestli se poskytne příspěvek na bydlení majiteli domu? Vždyť i pro příspěvek v nezaměstnanosti se kontrolovaly majetkové poměry žadatele - nebo to už neplatí?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 25.09.13 23:56
avatar

Pro přiznání podpory v nezaměstnanosti je rozhodující účast na důchodovém pojištění v posledních dvou letech před podáním žádosti o podporu.

Majetkové poměry se zkoumají pouze při posuzování nároku na pomoc v hmotné nouzi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 20:39
avatar

Zdravím, omlouvám se za upřímnost, ale to, co tu píšete, je pro mě docela silný kalibr, a to to píšu slušně.

Syn pracuje, snaží se, přispívá Vám i prarodičům. Ale protože platí méně, než si Vy představujete, tak ho chcete vykopnout.

Mám k pár otázek. Stravuje se syn v zaměstnání (obědy, svačiny), nebo si všechno nosí z domu? Používá ke svačinám výhradně suroviny, co nakoupíte Vy sama? Kolik platí prarodičům?

Pokud více přispívat nemůže, tak to zřejmě opravdu nejde - a spíše byste měla popřemýšlet, jak do rodinného rozpočtu přispějete Vy sama, než se chtít zbavit dítěte, a čekat, kdo Vám co dá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jen*
Datum: 26.09.13 09:41

Absolutně nechápu tento dotaz.. Vymýšlíte všechno jen abyste nemusela jít pracovat a získala prachy! Chápu, že se sháněním práce to není jednoduché, ale kdo hledá, najde. bohužel někdy se musí vzít i práce o kterou ne zrovna dvakrát stojíme. A to že jste v domácnosti? to je hezké,ale o domácnost jako vy se stará většina pracujících žen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.13 22:53

Díky za rady ale i nerady ,už jsem to vyřešila.Našla jsem si práci a žádné peníze od státu jako tmaví spoluobčané,,vymáhat,,nebudu.Stejně by mi dali prdlajs,takže už mě nemusíte probírat jaká jsem mrcha...fakt díky,že jsem vás pobavila :(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.