Dlužím vs hrozba exekutora věřitelem

Od: Datum: 25.09.13 10:01 odpovědí: 10 změna: 25.09.13 11:58

dobrý den dlužim uznávám a chci to řešit ale člověk kterýmu dlužim mi dal ultimátum že to chce do týdne zaplatit jinak na mě pošle exekutora ale nemělo by to jít ještě napřed přes soud a exekutor následuje až poté? jinak aby jste byli v obraze dluh vznilk tím že jsem boural se služebním autem jenže mám pojistku na blbost pojištovně jsem to řádně nahlásil k této škodní události jsem dostal číslo pod kterým se tato škodní událost řeší a v pojištovně mi řekli at toto číslo zdělím poškozenýmu tak jsem to udělal ale poškozený mi dal najevo že chce škodu po mě že ho pojištovna nezajímá prostě arogantní člověk,tak hlavně jak je to s tím exekutorem popř.můžu že nějak proti exekutorovy odvolat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 25.09.13 10:08

Pojišťovna ho musí zajímat, na to si ji platíte. Ano, může přímo za exekutorem a ten si to zařídí. Jinak vizte exekuční řád a OSŘ. Poptejte se na na vlastní pojišťovně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 25.09.13 10:42

Exekuční řád jasně říká:

§ 2

(1) Exekutor vykonává exekuční činnost nezávisle. Při výkonu exekuční činnosti je vázaný jen Ústavou České republiky, zákony, jinými právními předpisy a rozhodnutími soudu vydanými v řízení o výkonu rozhodnutí a exekučním řízení.

Takže bez rozhodnutí soudu nemůže exekuci vykonat - proto soudní exekutor. To bych se spíš bál nějaké vymahatelské agentury. Začněte tím, že budete písemně informovat o situaci svoji pojišťovnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 25.09.13 10:22

Poškozený ti dal najevo, že ho pojišťovna nezajímá - jakým stylem? Pedepsal jsi něco, že mu to zaplatíš ze svého? Jinak bych nechápal s čím chce jít za exekutorem? Ten nefunguje tak, že za ním dojdu, řeknu, že mi tenhle dluží a on na něj vlítne. Musím papírově doložit, že jsem mu půjčil, nebo že mi udělal škodu, kterou nesplácí nebo že mu soud nařídil mi zaplatit. Co on má v ruce pro exekutora, nějaký důkaz, že jsi zrovna ty způsobil škodu a nezaplatil? Ty máš v ruce papír, že to má zaplatit pojišťovna, tohohle bych se asi nebál, pokud jsi se nedohodl jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iskiii*
Datum: 25.09.13 10:30

nic jsem nepodepsal poškozený mi poslal 2měs po nehodě částku kterou chce zaplatit ale je to jen kus papíru na který si mohl nasmolit co chtěl a na pojištovnu reagoval touto sms kterou mi poslal:já zase nejsem zvědavý na vaši pojištovnu,můj dlužník jste vy a ne pojištoivna

Datum: 25.09.13 10:39
avatar

V tomto případě je exekutor zatím mimo mísu. On si bude muset své právo nejdříve zajistit soudní cestou. Teprve poté, pokud bude ve sporu úspěšný a Vy nesplníte svůj závazek vůči němu, po nabytí právní moci rozsudku, může začít konat exekutor. Snažte se s ním domluvit, ať Vám k současné dlužné částce napřibydou i náklady řízení. Dejte mu písemně, že se chcete dohodnout mimisoudně a snažte se s ním domluvit na splátkách (záleží na tom, jaká je výše dluhu). Než by se soudně domohl svého práva, můžete mít dluh uhrazený. Jak říkám, domluvte se s ním. Vyhrožováním si nepomůžete ani jeden.

doplněno 25.09.13 10:53:

Omlouvám se, já jsem tu pojišťovnu zaznamenala až později. Díky za upozornění, máte pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 25.09.13 10:50

Protože je tazatel pojištěný, ať žádný návrh na mimosoudní vyrovnání nepřipouští, ani žádnou dohodu. Za téhle situace jde o spor mezi pojišťovnou a poškozeným, ne mezi poškozeným a viníkem nehody.

doplněno 25.09.13 11:01:

To iskiii - jak jsem napsal výše, stejným způsobem jako nás písemně informujte svoji pojišťovnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iskiii*
Datum: 25.09.13 10:42

poslal mi toto:věc:předpis k náhradě škody způsobené zaměstnavateli,dle protokolu policie čr jste dne 18.7.2013 zavinil dopravní nehodu při které byla způsobena škoda zaměsnavateli.Na základě ZP par. 250 v návaznosti na par. 257 vám předepisuji k náhradě škodu do výše 4,5 násobku vašeho předpokládaného výdělku.

Vyproštění vozidla,překládání nákladu,odstrojení nástavby vozu a přívěsu,rovnání,svařování,natírání 200hod krát 250kč´=50000kč,poškozené zboží 10ks=4451kč,barva=4383kč,oprava plachty=11740kč

celkem k uhradě bez dph 21% 70574kč

TAK TOTO MI POSLAL ALE TO JEŠTĚ NETUŠIL ŽE MÁM POJISTKU NA BLBOST A KDYŽ JSEM MU OZNÁMIL ŽE JSEM POJIŠTĚNÝ TAK NA TO REAGOVAL TAK JAK JSEM TU UŽ NAPSAL,POJIŠTOVNA HO NEZAJÍMÁ A NAOPAK VYHROŽUJE MI EXEKUTOREM

Od: buss
Datum: 25.09.13 11:27

Nějak jsem z toho, vy jste to způsobil zaměstnavateli?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 11:58
avatar

Zdravím,
pro vaši orientaci jak to chodí vám stručně popíšu řešení svoji škodní události (nebyla to dopravní nehoda, ale zničení nástroj) z doby před cca 4 roky.
Po události jsem to celá nafotil a oznámil pojišťovně. V zápětí mi volala paní z pojišťovny a chtěla vědět, jak byl nástroj starý (přesněji jaké bylo jeho opotřebení) a nějaké další věci, ale protože se ve strojařině vůbec neorientovala, nabídl jsem jí poslat mailem fotky a popis. Můj zaměstnavatel musel zakoupit dotyčný nástroj nový a kopii faktury poslat na pojišťovnu (musel jsem mu dát číslo pojistné události). Na základě faktury pojišťovna vypočítala náhradu (amortizaci nástroje nepočítala, protože ten mnou poškozený nástroj byl úplně nový, což zaměstnavatel doložil příslušnou fakturou - cca týden starou - a tím plnění nekrátila. A částku z faktury (takže náhradu škody) pak poslala zaměstnavateli na účet.
U vás bych to viděl asi následovně. Váš zaměstnavatel musí doložit veškeré jemu vzniklé náklady (necuká se on proto, že nemá na všechno doklady a něco se dělalo nějak načerno?) a ty mu pak pojišťovna zkrácené o amortizaci (na autě, na plachtě - na zboží, vyproštění není co krátit) vyplatí. Po vás by zaměstnavatel mohl chtít podle mého názoru (ale netvrdím, že to tak skutečně musí být, tohle by chtělo právníka) pak už jen ten rozdíl, který vznikl krácením plnění kvůli amortizaci. A ten by vám pak teoreticky mohl dát k náhradě - viz paragrafy z dopisu, který vám dal. Asi bych ve vašem případě poslal oznámení zaměstnavateli o předání pojišťovně a číslo pojistné události písemně a doporučeně s doručenkou, abyste měl v ruce nějaký doklad, že jste udělal všechno, co jste měl. Rozhodně bych se být vámi bránil něco platit a podepisovat předem, dokud to nebude vyřízené s pojišťovnou. Asi by taky neškodilo se na to zeptat právníka zaměřeného na pracovní právo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 11:20

Jestliže jste vše pojišťovně nahlásil, tak ho asi vyzvala, aby doložil a uplatnil svoje nároky. Po dvou měsících už to mělo být vyřízené. Tak si zavolejte na pojišťovnu, v jaké je to fázi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.