Angina vs antibiotika

Od: Datum: 24.11.12 19:47 odpovědí: 6 změna: 27.12.12 12:32

Od pondělka mám anginu, vždy v minulosti jsem se léčil předpsaným různým penicilinem,naposledy když jsem měl anginu v srpnu,tak mi doktor předepsal Penbene.Během 2-3 dnů teploty ustoupily,pak i bolest v krku.Mám za to, že když se angina neléčí právě nějakým peniciliem,tak by nemoc mohla zasáhnout orgány. Nyní mi jiný doktor předepsal Fromilid,což je čistě na zánět v krku.Celý týden se válím v posteli jen při čaji,ale teploty neustupují.Jak to tedy je,je možno brát jiné antibiotika než právě penicilin?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.12 20:04
avatar

Angína se stále léčí antibiotiky, často právě Penicilínem. Důvod pro změnu antibiotika vidím v tom, že jste Pinicilín užíval nedávno (v srpnu), takže by nyní nemusel zabrat.

Nepomáhá-li Vám předepsané antibiotikum, obraťte se na svého ošetřujícího lékaře (určitě je sám nevysazujete ani neměňte).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.12 20:07
avatar

Dnes už se automaticky ATB nepředepisují.Odebírá se výtěrem vzorek a teprve po zjištění nákazy se určí léčba.Já dostal kloktadlo.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.11.12 20:13
avatar

Pkd mi začíná angína tak si dám třeba celý nanukový dort a je to.Pkd nepomůže,tak na noc studené zábaly na krk ale většinou zabere ta zmrzka!Pkd je to déle jen studený zábal a lékař!

Jinak obraťte se na Vašeho ošetřujícího lékaře,Tím spíše že vám léky nepomáhají!

doplněno 24.11.12 22:19:

To Ohmeta pkd = pokud.Kolik Vám je že neznáte? to je běžná zkratka dnešní elektronické konverzace!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.12 20:22
avatar
Co je to to pkd? Me nezabraly dvoje antibiotika, nakonec jsem skončil v nemocnici s mononukleozou. Ze začátku se projevuje stejne jak angína az krev napoví.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.11.12 20:24
avatar

Až půjdete k lékaři, řekněte mu, že antibiotika nezabrala a napíše Vám jiné, další až tyto doberete. Měla jsem před třemi lety taky ten problém, že po týdnu teploty neustoupily. Dostala jsem jiné léky a po dalším týdnu jsem byla teprve bez teplot. Někdy se Angína přihlásí silněji, snad budete mít potom na delší dobu pokoj. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.12.12 12:32

Když jsem byl po týdnu na kontrole, lékař mi předepsal jiné antibiotika,protože horečka neustoupila,bolest v krku pominula.Bez komplikací jsem byl začátkem prosince. Teď je to ale asi 10 dní, kdy mě bolí v krku při polknutí ale v oblasti mandlí a uší.Nejdříve to byla jedna strana,do večera bolest přešla,ale druhý den zas na druhé straně.Pak 1 den klid a pak zas znova dokola až dodnes.Může to být následek chybné léčby angíny?*kafe*

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.