Do které jít ambulance?

Od: Datum: 24.09.13 11:07 odpovědí: 6 změna: 25.09.13 09:58

Dobrý den.

Pokud patřím mezi pacienty ohrožené hlubokou žilní trombózou a mám podstoupit preventivní cévní vyšetření, je lepší se objednat do Chirurgické cévní ambulance nebo do Interní a angiologické ambulance?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.13 11:45
avatar

Mě tehdy z té druhé ambulance doktor poslal rovnou do nemocnice do té první, takže doporučuju tu první, protože tam si budou vědět líp rady, případně pokud je to u nějaké nemocnice, tak hned pošlou na rentgen, aby zjistili, jestli to je vážné, nebo ne. V mojem případě se ukázalo, že nebylo, a tak jsem pak dostal mast a tlakové obvazy a ošetřoval se dál doma. Ale jak říkám, nejdřív doktor v té angiologické ambulanci málem šílel, jako by mi měli tu nohu hned řezat, takže určitě doporučuju variantu první.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fifinka*
Datum: 24.09.13 12:55

Díky za reakci. Já zatím žádné problémy nemám, doktor to chtěl jen preventivně, protože mi zjistili jakousi vrozenou náchylnost ke zvýšené srážlivosti. A tím, že jsem právě těhotná, chtěl, ať mi ty cévy pro jistotu prohlédnou. Problém je v tom, že mi dal žádanku na cévní vyšetření a neřekl, kam mám vlastně jít. Tak jsem si myslela, že je to jedno. Čekací doby přímo v ambulanci cévních onemocnění jsou šílené a v těch dvou dalších by ta kontrola byla možná do dvou týdnů. Proto jsem svůj dotaz vznesla.

Ještě jednou děkuji za odpověď.

Datum: 24.09.13 17:20

Fifinko, odkud jsi? Kdybys byla někde od HK, tak ve fakultce jsou schopni Ti udělat všechna vyšetření v jeden jediný den. Mě poslali hned do angiologické porady, takže se domnívám, že by bylo pro Tebe lepší jít tam. A vůbec, když tam někde u vás mají kratší čekací doby. Jinak na žíly je dobrá pohanka - kaše, přidávat do polívky apod. I se slupkami.

Přeji Ti, abys měla žíly v naprostým pořádku a hlavně zdravé mimčo...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.09.13 19:49
avatar

O té pohance jsem již také četla. Ale je to prý takové to věř a víra tvá tě uzdraví. Pohanka jako obilovina má velmi málo rutinu, ale stále je to lepší, než nic. Nejvíce rutinu má pouze právě čerstvá nať a lístky od pohanky. To by si ale musel každý vypěstovat sám doma, v obchodě se to nekoupí. Jezte všechno - kroupy, krupky, fazole, hrách, proso, pohanku, čočku, ovesné vločky atd. Ve zdravých výživách je plno i nových druhů obilovin. Myslím, že základ je pestrá strava, přiměřená váha, pravidelné mazání dolních končetin pouze od kotníků směrem nahoru. Mastičky používejte různé bylinné mazání, třeba konopné, kostivalové, měsíčkové, kaštanové apod. Pokud je vrozená indispozice, tak při namáhavém dni použít kompresní punčochy, punčocháče. Komprese je odstupňovaná podle stupně postižení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 00:36

S tou pohankou, Pohanko *smich* se to má asi tak. Kdysi byl kamarád ještě v bývalém SSSR na stáži. Jedna z věcí, kterou se tam zabýval, bylo i to, proč tamní ženy, i když dost těžce pracují, nemají křečové žíly. A dostalo se mu vysvětlení, že je to tím, že jedí pohanku...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fifinka*
Datum: 25.09.13 09:58

Děkuji za odpověď plnou podnětů a rad. Bohužel od HK nepocházím, bydlím na severní Moravě... V našem městě jsou právě tři ambulance: Ambulance cévních onemocnění s čekací dobou měsíc a půl, Chirurgická cévní týden, Interní a angiologická dva týdny. Během tohoto týdne se chci objednat, tak snad se mi podaří. Můžu se ještě zeptat, jaká vyšetření v ambulanci dělali konkrétně tobě? Můj lékař preventivně požadoval pouze běžnou kontrolu a ultrazvuk cév dolních končetin.

Ještě jednou díky. I za podporu. A na pohanku se zaměřím *palec*

doplněno 25.09.13 10:01:

Za podněty děkuji samozřejmě i pohance *jasne*

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.