Podvod na Aukru?

Od: Datum: 23.09.13 20:35 odpovědí: 24 změna: 25.09.13 08:37

Koupila jsem klávecnici na aukru (nová), prodávající měl samé pozitivní komentáře u prodaných předmětů. Byla to klávesnice za pár stovek i s dopravou. Přišel mail od aukra, vyplnila jsem, jak to chci poslat, a jak zaplatím, u toho byla zpráva od prodávajícího, kam poslat peníze. Ty jsem poslala. A zboží nikde... prodávající neodpovídá, nereaguje. Psala jsem mu na mail, i přes aukro... nic. Je přihlášen na aukru každý den (lze vidět v profilu), takže to není tím, že by nebyl u PC nebo tak něco. Zahájila jsem s ním spor přes centrum sporů... a pořád nic. Mezitím mu tam někdo napsal další pozitivní komentář. A moje zboží pořád nikde. Už je to skoro měsíc. Kdyby se něco klávesnici stalo, tak to pochopím, stačí, když mi vrátí prachy (což jsem mu napsala), ale to, že mlčí a neodpovídá, to fakt nechápu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.13 20:36

Ještě doplním: platila jsem přes bankovní účet (ne PayU ani jiné podobné).

Od: rnk*
Datum: 23.09.13 20:37

Napište mu, že podáte trestní oznámení. Pokud nebude reagovat tak jej podejte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.09.13 20:38

Tak to je ale nesmysl, ne? Vyšetřovali by, kdyby škoda byla nad 5000, ne kvůli 200 kč...

doplněno 23.09.13 20:39:

A i kdyby jo, tak kvůli dvěma stovkám se ještě otravovat s policajtama atd...

Od: rnk*
Datum: 23.09.13 21:09

To je pěkný nesmysl. Podle vás pouštějí zlodějíčky ze supermarketu jen tak?

Od: machturbo*
Datum: 23.09.13 21:22

To není nesmysl, to je fakt.

Datum: 23.09.13 20:40
Tak se třeba podívejte jestli tam nemá telefon, že byste mu zavolala. Jinak klávesnici a myš kupovat jedině novou.

Datum: 23.09.13 20:41

Klávesnice byla nová (nepoužitá).

doplněno 23.09.13 20:42:

A čísla tam má dvě. Jedno nefunguje vůbec, druhé nezvedá.

doplněno 23.09.13 20:58:

Tak to mi přijde zbytečné kupovat klávesnici takhle fungl novou. Chtěla jsem jen externí k notebooku. Mám tady jinou, ale je to počítačová klávesnice a přijde mi prostě moc velká. Zas tolik peněz nemám, abych si kupovala nějakou dražší (do myši to jo, to bych ty prachy vrazila). I těch 200 i s cestou mi přišlo dost :D.

Datum: 23.09.13 20:47
Já jsem myslel kupovat z internetového nebo kamenného obchodu. Jinak že má pozitivní hodnocení ještě neznamená, že to je poctivec, ale jestli je škoda 200Kč, tak bych to neřešil.

Datum: 23.09.13 20:44

koliko - využijte mobilní telefon, volejte mu, co se děje, tuto možnost nesmíte opomenout, mohlo se stát cokoliv, v každém případě, divné to je ... Zároveň si ověřte, zda jste peníze odeslala a na správný účet, již se mi asi 2 x stalo, že jsem prachy poslal zcela jinam.

doplněno 23.09.13 21:25:

S negativem počkejte, na ten máte zatím času dost

Ohodnoceno: 2x

Od: kulik*
Datum: 23.09.13 20:48

Oznámila jste to přímo Aukru? Ti by měli vyzvat vyzvat prodejce k vyjádření se.

Ohodnoceno: 5x

Od: jirbar*
Datum: 23.09.13 20:49

Pozitivní komentáře si píší sami na sebe.

Datum: 23.09.13 20:51

a pak platí Aukru provize z prodeje, aby bylo možné hodnocení napsat?

Datum: 23.09.13 20:56

Peníze jsem poslala správně - čísla bank. účtu neopisuji, ale kopíruji, navíc int. bankovnictví mi udělá "fajfku", že je účet v pořádu (a nenakopírovala jsem tam omylem např. mezeru nebo něco navíc).

Aukro to ví - proto to zahájení sporu v Centru sporů, ale funguje to tam tak, že se "čeká na odpověď"... čekám týden a furt nic. Za 30 dní (teď už jen za 23 dní) se spor automaticky ukončí jako "nevyřešený". Na aukru je furt - zrovna teď měl v profilu poslední přihlášení někdy v půl osmé večer.

Mám mu dát negativní komentář už teď nebo až za těch 23 dní? Co myslíte?

Od: vlasatec*
Datum: 23.09.13 21:04
Okamžitě negativní komentář a otravovat aukro dokud mu nezablokují účet.

Od: hop®
Datum: 23.09.13 21:06

Na negativní komentář je brzo, navíc ho tím zbytečně nase*ete, což by zatím nebylo dobré. Předejte věc k řešení Centru sporů s tí,m, že se s ním nelze domluvit a spolupracujte s nimi...

doplněno 23.09.13 22:18:

... tak v Centru sporů ukončete spor jako nevyřešený, a dále se řiďte pokyny, které Vám bude posílat mailem odpovědný zástupce Aukra...

Datum: 23.09.13 21:25

Jsem mu znovu napsala přes to centrum sporů... uvidíme. Píšu, volám... kdyby aspoň NĚCO napsal. Takováto ignorance, ta je na prd a nedá se s tím pracovat.

Datum: 23.09.13 21:06

Použijte fintu. Napište mu ať už to neposílá, že se s bráchou stavíte osobně, že mu odpadl závod /dělá judo/, tak na to bude mít čas.

Datum: 24.09.13 10:57
A jakou měl dodací lhůtu? Někteří prodejci objednávají z Číny a tam ten měsíc není nic zvláštního.

Datum: 24.09.13 11:05

Nebylo to z Číny, dodací lhůta byla 3 dny. Kdybych chtěla z Číny (=pravděpodobně bez českých znaků), tak si to objednám z ebay.

Datum: 24.09.13 11:05

Můžete sem hodit odkaz?

Datum: 24.09.13 14:40

Výborně, stačilo pár dalších mailů a balíček je náhle na cestě *hej*

Od: jirbar*
Datum: 24.09.13 16:35

Nechval dne před večerem. Napiš až balíček rozbalíš.

Od: hop®
Datum: 24.09.13 23:10

Balíček po převzetí raději rozbalte hned na poště před pracovníkem, který Vám ho předá. Bude to důležitý svědek v případě, že uvnitř balíčku bude něci jiného než očekáváte, dokumentace rozbalování foťákem nebo lépe kamerkou není zbytečná...

Datum: 25.09.13 08:37

Tak klávesnice došla... konečně. Krásná, nová, v původním obalu... píše se na ní výborně. Hlavně, že už je to vyřešený... uf..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.